R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNiebezpieczny weekend na drogach powiatu

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu

Pechowo rozpoczął się weekend na drogach powiatu pajęczańskiego. W piątek doszło do dwóch poważnych kolizji. Pierwsza  z nich wydarzyła się za miejscowością Ważne Młyny, kierująca samochodem marki Mercedes wypadła z drogi i wjechała do lasu, na szczęście kierująca nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Kilka godzin później w Pajęcznie na ulicy Częstochowskiej, kierujący srebrną Alfą Romeo zderzył się z pojazdem marki Peugeot. Usuwanie skutków zdarzenia trwało ponad dwie godziny.

Sobota rozpoczęła się równie poważnym wypadkiem w miejscowości Trębaczew na drodze krajowej DK-42. Kierująca osobowym seatem cordoba 48-letnia mieszkanka gminy Działoszyn podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nieudzieliła pierwszeństwa przejazdu 35-letniemu kierującemu samochodem ford transit wraz z przyczepą co skutkowało zderzeniem pojazdów. Kierująca seatem została przewieziona do szpitala w Wieluniu. Do zdarzenia doszło  niemal w tym samym miejscu, w którym  miesiąc wcześniej przydarzył się równie niebezpieczny wypadek.

Kolejne 5 zdarzeń na terenie powiatu pajęczańskiego odnotowano w niedzielę (19 października). Pierwsze ok. godz: 10:50 w miejscowości Siemkowice na ul. Częstochowskiej gdzie 37-letni mieszkaniec Chorzewa kierując motocyklem m-ki Yamaha w sposób nieprawidłowy wykonywał manewr wyprzedzania samochodu osobowego vw golf z przyczepką kierowany przez 19-letniego mieszkańca gminy Siemkowice. Kierujący samochodem był w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem z obrażeniami nogi i głowy został przewieziony do szpitala w Radomsku. Kierujący motocyklem był pod działaniem alkoholu (0,24mg/l).

Do następnego zdarzenia doszło ok. 13:10 w miejscowości Kuźnica gdzie 32-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego kierujący samochodem opel vectra na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze a następnie uderzył w drzewo. W tym zdarzeniu kierujący również znajdował się pod działaniem alkoholu i miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z obrażeniami ciał został odwieziony do szpitala w Bełchatowie.

W tym dniu nie brakowało amatorów jazdy na podwójnym gazie, ok. 22:55 w miejscowości Piekary gmina Sulmierzyce 22-letni mieszkaniec gminy Sulmierzyce na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem vw golf i uderzył w ogrodzenie posesji a następnie drzewo. Kierujący miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że wczesna jesień to pora roku w której statystycznie dochodzi do większej ilości wypadków drogowych.
Policjanci apelują o ostrożność, rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

źródło: KPP Pajęczno

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments