R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNoc Świętojańska w Działoszynie

Noc Świętojańska w Działoszynie [ZDJĘCIA]

Noc Świętojańska nazywana też Wigilią św. Jana to święto obchodzone w nocy z 23 na 24 czerwca, mające swoją genezę w pogańskiej tradycji Nocy Kupały.

W sobotę 20 czerwca mieszkańcy gminy Działoszyn spotkali się Parku Strażaka, aby wspólnie kultywować to wesołe święto.
Imprezę pod nazwą „Nadwarciańskie Noce Świętojańskie w Krainie Wielkiego Łuku Warty” zorganizowała Lokalna Grupa Działania Wielkiego Łuku Warty wraz z UGiM w Działoszynie oraz Gminnym Dom Kultury. Stowarzyszenia należące do LGD prezentowały na swoich stoiskach ręcznie robione ozdoby i biżuterię. Oczywiście nie zabrakło lokalnych potraw, które nie tylko wybornie smakowały, ale był również pięknie przyozdobione. Na stołach królowały pierogi i pampuchy.

Część artystyczna imprezy to występ zespołu folklorystycznego „Trębaczewianie” oraz grup działających przy Miejsko Gminnym Domu Kultury w Działoszynie. Dużo śmiechu i dobrej zabawy zapewniły zmagania sołectw należących do gminy Działoszyn. Podczas imprezy odbyła się również inscenizacja pradawnych obyczajów słowiańskich związanych z Nocą Świętojańską, która zakończyła się puszczaniem wianków na wodzie.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments