R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNowa usługa i nowe godziny pracy w US

Nowa usługa i nowe godziny pracy w US

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, zwane w skrócie PFR to nowa usługa dedykowana najliczniejszej grupie podatników, osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej i które rozliczają się za pomocą deklaracji PIT 37.
Wstępne rozliczenie przygotowywane jest na podstawie informacji pochodzących z PIT-11, PIT-8C i PIT-R za 2014 r. otrzymanych od płatników. Nie obejmuje jednak przychodów otrzymywanych od organów rentowych, np. ZUS. Jeśli więc podatnik otrzymał przychody od organów rentowych musi je dopisać w zeznaniu.

Usługa dostępna jest zarówno dla podatników rozliczających się indywidualnie jak i wspólnie z małżonkiem. Istnieje możliwość także rozliczenia jako rodzic samotnie wychowujący dziecko.

Aby skorzystać z usługi MF należy wejść na zakładkę „Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe” na stronie internetowej Portalu Podatkowego – www.portalpodatkowy.mf.gov.pl, zalogować się, pobrać wypełniony formularz, potwierdzić go lub uzupełnić o ulgi, preferencje, czy 1 proc. na OPP. Program prowadzi podatnika krok po kroku i podpowiada jakie czynności wykonać.
Aby pobrać i wysłać rozliczenie potrzebne są takie dane jak: identyfikator podatkowy – PESEL/NIP, imię i nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu za 2014 r., która niezbędna do pobrania PFR, kwota przychodu za 2013 r. – niezbędna do wysyłki zeznania, adres e-mail – na który przesłany zostanie „kod autoryzujący” numer identyfikacyjny zeznania pozwalający na odszukanie zeznania w systemie i pobranie Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Należy pamiętać, że po przekroczeniu limitu 5 błędnych prób uwierzytelniania rozliczenia nastąpi automatyczna blokada dostępu do usługi. W tej sytuacji nadal będzie można rozliczyć się za pomocą systemu e-Deklaracje lub papierowo.

Usługa PFR jest dostępna dla podatników od 16 marca do 30 kwietnia 2015 roku, a w latach następnych od 15 marca do 30 kwietnia.

Urząd Skarbowy w Pajęcznie informuje również, iż od dnia 01.04.2015r. będzie czynny w godzinach:

pn., śr., czw., pt.  : od 800 do 1600

wt.  : od 800 do 1800

 

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
9 lat temu

Tak z czystej ciekawość. Czy ktoś za pośrednictwem urzędu pracy znalazł pracę?? Osobiście uważam że ten urząd to jakiś smutny żart i z pracą ma niewiele wspólnego :/

UP
UP
odpowiedział na komentarz  Kasia
9 lat temu

Kasiu może masz problemy ze znalezieniem pracy ponieważ nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Przecież ten wpis jest o Urzędzie Skarbowym, który nieco różni się od Urzędu Pracy.

woj
woj
9 lat temu

tU PISZĄ O URZĘDZIE SKARBOWYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!