R e k l a m a
Strona głównaWiadomościXIII festiwal Warta Song za nami

XIII festiwal Warta Song za nami

Z roku na rok festiwal Warta Song cieszy się coraz  większym zainteresowaniem. Podczas trzynastej już edycji imprezy mogliśmy podziwiać umiejętności wokalne, aż 48 solistów. Na scenie MGDK w Działoszynie wystąpili reprezentanci ośrodków kultury i szkół z okolicznych gmin i powiatów m.in: gminy Działoszyn, Sulmierzyce, Popów, Szczerców, Panki, Kleszczów, Gminny Ośrodek Kultury Wręczyca Wielka, szkoły w Chabielicach, Zamościu, Zawadach, Pajęcznie, miasto Wieluń i Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Radomsku.

Wokalistów oceniało jury w składzie: Aleksandra Zuzewicz – Rogaczewska – muzyk, śpiewaczka operowa, jednocześnie pracownik Cementowni „ Warta” S.A. w Trębaczewie; Ryszard Strojec – dyrektor artystyczny Estrady Młodych Talentów, prezes Centrum Inicjatyw Artystycznych „ Talent”, muzyk, pedagog, aranżer muzyczny, organizator festiwali krajowych i zagranicznych; Bożena Wojtyra – wiceprezes Zarządu Nadwarciańskiego Banku Spółdzielczego w Działoszynie oraz przedstawiciel sponsora, Cementowni „Warta” S.A. Łukasz Walasik.

Naszą uwagę wśród wykonanych tego dnia piosenek zwrócił  „Skrzypek z kawiarni róż” wybrana przez Martynę Dubińską. Spytaliśmy odnoszącą coraz większe sukcesy artystkę, dlaczego wybrała właśnie ten utwór, który niewątpliwie wyróżniał się na tle pozostałych.

Tak, wiem, że był całkiem inny, właśnie dlatego go wybrałam […] Piosenka jest trudna w interpretacji, kiedy ją usłyszałam, zrobiła na mnie wrażenie i wywarła emocje. Dotyczy losu muzyka podczas II Wojny Światowej […] Dla mnie to jest prawdziwy sukces. Żeby umieć z sercem zaśpiewać najprostszą piosenkę pod Słońcem.

Po zaprezentowaniu się na scenie wszystkich solistów jury udało się na obrady. W oczekiwaniu na wyniki przybyli goście mogli skosztować lokalnych specjałów podczas organizowanego równolegle z festiwalem „Jarmarku Wielkanocnego”. W przerwie przed ogłoszeniem wyników na scenie wystąpiły dwie grupy taneczne działające przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie – „Tęcza” i „Mini Tęcza”. Widzowie mogli także obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego, który przygotowała para taneczna klasy B, Kasia Bociąga i Mateusza Klicha.

Ostatecznie, po burzliwych obradach jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W grupie młodszej:
• I miejsce – Aleksandra Płatek
• II miejsce – Maja Ciach
• III miejsce – Emilia Rokita
• Wyróżnienie – Maja Witkowska, Julia Zadworna, Barbara Moroń

W grupie średniej:
• I miejsce – Inga Kucharska
• II miejsce – Katarzyna Panaszek
• III miejsce – Karolina Kubicka
• III miejsce – Natalia Łączna

W grupie starszej:
• I miejsce – Martyna Dubińska
• II miejsce – Marta Dymska
• III miejsce – Przemysław Sudomirski
• Wyróżnienie – Karolina Zajda

Nagroda główna festiwalu Grand Prix przypadła Adriannie Moroń.

źródło: MGDK w Działoszynie
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments