R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNowy nabytek OSP Sulmierzyce

Nowy nabytek OSP Sulmierzyce

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach mają niewątpliwy powód do do dumy. Ich flota powiększyła się o nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. 

Wóz strażacki został powitany w niedzielę 25 lutego w blasku flar i wyjących w tle syren alarmowych. Nowa Scania P410, wyposażona w zabudowę Wawrzaszek ISS, to prawdziwy potwór o mocy 410 koni mechanicznych z napędem 4×4, gotów sprostać najtrudniejszym sytuacjom.

Pojazd wyposażony jest w zbiornik na wodę 5000 l, zbiornik pianotwórczy 500 l, autopompę Ruberg EH40 o wydajności 4500 l/min, działko zderzakowe o wydajności 800 l/min, linię szybkiego natarcia umieszczona z tyłu nad autopompą, system kamer 360 stopni, wyciągarkę o uciągu 8 ton oraz sprzęt do ratownictwa drogowego.

Samochód kosztował 1.587.930 zł, środki własne gminy Sulmierzyce na jego zakup wyniosły 1.012.930 zł, a pozyskane ze środków zewnętrznych: 389.000 z MSWiA i 186.000 zł z NFOŚiGW. Nowy wóz pozwoli poprawić efektywność działań co przełoży się na szybszą interwencję w sytuacjach zagrożenia.

 

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś nie stąd
ktoś nie stąd
1 miesiąc temu

Szanowni Druhowie zapewne zaraz pojawią się życzenia i gratulację. Będą też i tacy złośliwcy którzy będą Wam zazdrościć. Z całym szacunkiem dla Was, ale wśród tych złośliwych jest też i moja skromna osoba. Zazdroszczę Wam tak wspaniałego nowego samochodu pożarniczego jak i Wójta wraz jego drużyna która tak dba o rozwój Waszej gminy. P.s Gdyby Wam zbywało to już „stare” Volvo to proszę dać znać w komentarzu zapewne chętnie OSP w moim mieście je przygarnie. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę.

Ochotnik
Ochotnik
1 miesiąc temu

Brawo wojt, brawo druchowie z jednostki. Tak trzymać.

Druch
Druch
1 miesiąc temu

Świetny wóz, dobrze, że pisiory się w to nie włączyli, pewnie przegapili. To złośliwi ludzie.

Piotr
Piotr
odpowiedział na komentarz  Druch
1 miesiąc temu

Wójt to z PiS i Ciebiadzie dziękowali na sesji za wóz. Tylko teraz to pewnie będzie, że PSL dal tacy elastyczni. Ciebiady brak na liście do sejmiku ale Koperska jednak jest to teraz co zrobią i komu bedą gminni ludzie robić kampanie, roznosić ulotki i rozwieszać banery. Ciekawe.

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Piotr
1 miesiąc temu

Dlaczego nie mieli dziękować człowiekowi co pomaga gminie. Niech Pielucha pomaga a nie szkodzi, to też jej podziękujemy.

Becik
Becik
1 miesiąc temu

Samorząd z Sulmierzyc to wzór do naśladowania. Działają w interesie gminy. Najważniejsze, że nie zadają się z pieluchowcami. Popatrzcie na gminy pieluchowcow co osiągnęli przez ostatnią kadencję. Ale pieluchowcy stali się milionerami i dalej ludzi balamuca. Pis Stąd to cwaniaki, kombinatorzy i złodzieje .