Pajęczno podczas II wojny światowej

9

Jakub Hes, mieszkaniec Pajęczna, którego znacie jako autora i wykonawcę piosenki „Moje małe miasto” przygotował nowy projekt związany z jego rodzinnym miastem.
Tym razem Kuba przeprowadził wywiad ze świadkami wydarzeń, jakie rozgrywały się na ziemi pajęczańskiej ponad 70 lat temu.

Przeprowadziłem wywiad na temat II wojny światowej z Panem Stanisławem Plucińskim (97 lat) oraz Panią Wandą Hałaczkiewicz (92 lata) i jej mężem Mieczysławem Hałaczkiewicz (93 lata) mieszkańcami Pajęczna. Ponieważ interesuje się historią i chciałem zebrać różne informacje, ciekawostki z tamtego trudnego dla Polski okresu, którym była II wojna światowa. Zależało mi na tym, aby zgromadzić jak najwięcej wiadomości o Pajęcznie lub najbliższych okolicach miasta. Gdyż jest to niesamowite wrażenie, jak się słucha o tym od naocznych świadków. Dlatego też za ich zgodą udostępniam te filmiki. Samo przeprowadzenie wywiadów kosztowało mnie sporo czasu oraz cierpliwości, ale wiem, że było warto — mówi z uśmiechem Kuba.

Poniżej zamieszczamy dwuczęściowy wywiad zrealizowany przez Jakuba Hesa.

 

Poprzedni artykułTrwa loteria paragonowa. Warto zbierać paragony od lekarza i dentysty
Następny artykułPajęczańscy Radni przyjęli budżet na rok 2016 [WIDEO]
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rudolf Hess
Rudolf Hess
9 lat temu

Jest coś o Żydach i wkroczeniu Armii Czerwonej w ’45?

Byczku
Byczku
9 lat temu

A czy Rudolf hes wie kto był w pajeczne volksdeutschre-m

Adam
Adam
9 lat temu

rozmowa ciekawa. jakosc wykonania tragiczna.

s2ybki
s2ybki
9 lat temu

jedno pytanie. Dlaczego nie uczą tego w szkole??

pol
pol
9 lat temu

wspaniała pamięć …

Krzysztof
Krzysztof
9 lat temu

Na załączonej fotografii prawdopodobnie Pajęczno 1934 – w w lewej części po srodku widać fragment pajęczanskiej synagogi – zwanej u nas bożnicą. Polecam spacer w słoneczny dzień po Zapłociu aktualnie ulica Kopernika . Można jeszcze dopatrzeć się kilku podobieństw

Romo
Romo
9 lat temu

Uhmmm uhmmmm uhmmmm uhmmmm uhmmmmmm.

Ania
Ania
9 lat temu

Może lepiej to było spisać? Fajny reportaż mógłby być. Obejrzałam wyrywkowo, jakość mnie odstrasza. Fajnie że ktoś się interesuje historią naszego miasteczka 🙂

xxx
xxx
1 rok temu

szkoda że usunięte