R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęczno79-latek potrącony na pasach

79-latek potrącony na pasach

Pajęczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do jakiego doszło w środę 29 listopada na ulicy Kościuszki w Pajęcznie.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 06:50 na odcinku drogi krajowej nr. 42 w Pajęcznie (ul. Kościuszki). Kierujący samochodem Fiat Punto 43-letni mężczyzna  na oznaczonym przejściu dla pieszych potrącił 79-letniego mieszkańca Pajęczna. Najprawdopodobniej przyczyną groźnego zdarzenia były trudne warunki atmosferyczne i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zarówno kierujący Fiatem Punto jak i pieszy byli trzeźwi. Poszkodowany pieszy z obrażeniami głowy został przewieziony przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności!!!
– Jazda w jesiennych warunkach wymaga od kierowców większych umiejętności, a także zmusza kierujących do zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu oraz pierwsze opady śniegu jak również gwałtowne spadki temperatur to wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne. Na takiej nawierzchni bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, wówczas droga hamowania znacznie się wydłuża. Kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność i czujność. Policjanci przypominają aby przed sezonem  przygotować odpowiednio pojazd i sprawdzić wycieraczki, jeżeli zachodzi potrzeba należy wymienić je na nowe, uzupełnić płyn w spryskiwaczach aby polepszyć widoczność – tłumaczy rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie sierż. szt Marcin Pawełoszek.

fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a

20 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel Pajeczna
Obywatel Pajeczna
6 lat temu

NA takimi przejściami powinien być zamontowany znak migający który informowal by kierowcow do zbliżającego się przejścia dla pieszych a na pasach powinny być powtapiane znaki odblaskowe ,wtedy kierujący pojazdami wiedzieli by dokładnie gdzie znajduje się przejście dla pieszych 🙂

krytyczny
krytyczny
odpowiedział na komentarz  Obywatel Pajeczna
6 lat temu

w Pajęcznie to nie przejdzie. Nie ma pieniędzy na takie cuda. Poza tym koniom to się nie przyda

Miki
Miki
odpowiedział na komentarz  krytyczny
6 lat temu

Zarządcą drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Miki
6 lat temu

O. To tam jakimś dyrektorem jeszcze nie jest jakiś nasz ziomek od PP?? 😀

XyZ
XyZ
6 lat temu

Ja się pytam gdzie obiecana wymiana latarni w Pajęcznie?

Jinx
Jinx
odpowiedział na komentarz  XyZ
6 lat temu

XyZ schowaj prawko do szuflady bo chyba masz problemy ze wzrokiem.
Latarnie od kilku tygodni świecą znacznie mocniej!

zły
zły
6 lat temu

na wioskach można zrobić podświetlane przejścia a w Pajęcznie się nie da. na DK42 ruch coraz większy, czasami aż włączyć się ciężko.

ble
ble
odpowiedział na komentarz  zły
6 lat temu

Jak zrobią podświetlane przejścia, to napewno sie szybciej włączysz do ruchu. O czym ty piszesz

piotrek
piotrek
6 lat temu

a jak się to stało

piotrek
piotrek
6 lat temu

auto jechało szybko

piotrek
piotrek
6 lat temu

policia to tylko gwauci pipy i dziwki

jam
jam
odpowiedział na komentarz  piotrek
6 lat temu

a tych w powiecie nie brakuje

piotrek
piotrek
6 lat temu

kto to był

piotrek
piotrek
6 lat temu

j skond

epj
epj
6 lat temu

psy karza wolno i ostroznie jezdzic a przejscia nie oswietlone jak nalezy! ten sam temat co kilka tygodni

Xyz
Xyz
odpowiedział na komentarz  epj
6 lat temu

Obudź się. Przejścia są doświetlone od września. A w dodatku zdarzenie miało miejsce w rano jak już było wino. Trzeba patrzeć na znaki….

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Xyz
6 lat temu

Przejścia doświetlone, a mimo to nie spełniają norm.Wystarczy przeczytać założenia oświetlenia przejść dla pieszych i specjalnie niekoniecznie się znać w tym temacie.Kierowca z adwokatem wygrywa każdą sprawę.Mówi się o zachowaniu ostrożności kierowców, o przekroczeniach szybkości, o niesprawnych pojazdach i.t.p..ale o zachowaniu ostrożności przez pieszych lakonicznie i zdawkowo, ale o spełnieniu norm oświetlenia przejść dla pieszych, wykonaniu pomiarów intensywności oświetlenia wcale.

MAP
MAP
6 lat temu

Dziwne, że Unia Europejska nie wprowadziła jeszcze obowiązkowych szkoleń i uprawnień dla pieszych korzystających z przejść dla pieszych.

romek
romek
6 lat temu

Doświetlone czy nie, to nie ma nic do rzeczy. Czy w nocy czy w dzień, kierowca chce być panem ulicy a pieszy panem przejścia dla pieszych. W konfrontacji niestety przegrywa pieszy. Wielokrotnie pieszy wchodzi na przejście w ogóle nie oceniając odległości od nadjeżdżającego pojazdu. Tylko kultura jazdy i ograniczone zaufanie pieszego, może uchronić od wypadku.

Jprde
Jprde
6 lat temu

Pieszy mysli ze na pasach jest guru,wchodzi Ci taki pod koła,nie zważając na to ze droga hamowania samochodu w trudniejszych warunkach będzie dłuższa.Pasy nie pasy ludzie w Pajęcznie pchają się wprost pod koła.