R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneAneta Wiśniewska nowym Skarbnikiem w Pajęcznie

Aneta Wiśniewska nowym Skarbnikiem w Pajęcznie

Na dzisiejszej sesji zgodnie z propozycją burmistrza Piotr Mielczarka radni powołali nową skarbniczkę Gminy Pajęczno. Kontrowersje budzi fakt, że nie ogłoszono na to stanowisko konkursu.

W środę 27 lutego podczas sesji radni odwołali dotychczasową, wieloletnią Skarbnik gminy Zuzannę Podlejską. Gmina nie może działać bez głównego księgowego dlatego zaraz po odwołaniu, podjęto głosowanie w sprawie obsadzenia stanowiska. Burmistrz Piotr Mielczarek wysunął kandydaturę Anety Wiśniewskiej, przekonując że jest to osoba doświadczona w zakresie finansów publicznych i posiadająca wysokie kwalifikacje.

Radni zdecydowaną większością głosów przychylili się do tej propozycji i powołali na nowego skarbnika Anetę Wiśniewską. Zastrzeżenia nie tyle do samej osoby nowej Skarbnik, co do sposobu jej powołania przez burmistrza miał radny Wojciech Beśka:

[…] Ja wiem, że skarbnik jest funkcją z powołania. Natomiast nie przeszkodziło to kilkudziesięciu gminom w ostatnich latach przeprowadzić takie konkursy. Skoro mamy taką możliwość, być może znalazłaby się jeszcze bardziej konkurencyjna oferta. Pan w kampanii mówił o takiej transparentności, przejrzystości i o konkurencyjności, żeby szukać jak najlepszych rozwiązań, więc tutaj to rozwiązanie jest zaprzeczeniem pana deklaracji – skwitował radny.

Anetę Wiśniewska jest mieszkanką Pajęczna i pracowała już w Urzędzie Gminy w Pajęcznie jako księgowa, ma również doświadczenie na stanowisku skarbnika, ponieważ od marca 2017 roku pełniła tę funkcję w Gminie Rędziny.

fot.: UG w Pajęcznie / transmisja obrad Rady Miejskiej
R e k l a m a

47 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

47 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
5 lat temu

Co się dziwicie, przyjmują po pisowsku, to nowe standardy. Po co dotrzymywać obietnic.

Ania
Ania
5 lat temu

Wszystko miało być transparentne i przejrzyste. Mówić można wszystko. Jak to byylo?? Przynajmniej na stanowiska kierownicze 😁

Emila
Emila
odpowiedział na komentarz  Ania
5 lat temu

Skarbnik z Rędzin już jest, zaraz dotrze Sekretarz z Rędzin…

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  Emila
5 lat temu

Teraz będą z Przygockim faktury kręcić…

przemo
przemo
odpowiedział na komentarz  Emila
5 lat temu

Sekretarz będzie z gminy, pani Ola.

A.a.a.a
A.a.a.a
odpowiedział na komentarz  przemo
5 lat temu

Ona sie nadaje, ale do tarcia chrzanu a nie na sekretarza

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  A.a.a.a
5 lat temu

Też nie…żenada…

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  Fiona
5 lat temu

Kapustę deptać…?

Lis
Lis
odpowiedział na komentarz  przemo
5 lat temu

Ta co lata po urzędzie i zamieszanie robi…? Albo w godzinach pracy na fb się bawi…? Żenada….

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  Lis
5 lat temu

Ta pani to nie jest rodziną z poprzednim burmistrzem…A w wyborach popierała Mielczarka…? jak widać z rodziną najlepiej na zdjęciu ….jeszcze z boku…

Jakie to zabawne
Jakie to zabawne
5 lat temu

Ooooo…cudowana zamiana skarbnika, ktory zatwierdzał „błędy”w sprawozdaniach klubow na ksiegową, ktora w pierwszym kontakcie owe sprawozdania przyjmowala, sama poprawiala i zatwierdzala 😂😂😂

Ania
Ania
odpowiedział na komentarz  Jakie to zabawne
5 lat temu

A po za tym warto zaznaczyć że ta Pani była kontrolerem wewnętrznym w gminie.

didaskalius
didaskalius
odpowiedział na komentarz  Jakie to zabawne
5 lat temu

No cóż to może zamiast spekulacji i „pewnej wiedzy” kilka faktów… To nikt inny tylko Pani Aneta Wiśniewska wprowadziła bodaj w roku 2011 bardzo dobrą i merytoryczną Instrukcję rozliczania dotacji sportowych w gminie Pajęczno. Wymagała zarówno w kwestii merytorycznej jak i finansowo – księgowej wysokiego standardu zarówno w opisach faktur, potwierdzeniach wydatków w postaci kopii przelewów sprawozdań na poziomie do tej pory nie wymaganym. Instrukcja zresztą obowiązuje do dziś mimo, że Pani Anety już od jakiegoś czasu w gminie nie było. A to że w ostatnich latach ktoś na wysokim stołku przymykał oczy na machloje w jednym tylko klubie to… Więcej »

Jan
Jan
5 lat temu

1. Burmistrza wybrała demokratycznie większość mieszkańców gminy.
2. Radnych wybrali demokratycznie mieszkańcy poszczególnych okręgów.
3. Wybór nowego burmistrza świadczy o tym, że większość mieszkańców oczekuje zmian, niektórzy nawet narzekają, że tych zmian do tej pory za mało.
4. Według ustawy skarbnika powołuje rada gminy, na wniosek wójta/burmistrza.

Stan i zarządzanie finansami to chyba największy zarzut jaki zwolennicy zmiany mieli do poprzednich władz, więc poczekajmy na efekty. A przy kolejnych wyborach ocenimy. Najbardziej śmieszne jest krytykowanie zaoczne.

Radzio
Radzio
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

http://klonowa.eu/aktualnosci/697-konkurs-na-stanowisko-skarbnika-gminy-klonowa i kilkadziesiąt innych takich ogłoszeń. Można?

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Radzio
5 lat temu

czy tak powołano dotychczasową panią skarbnik?
a kto rozstrzyga potem taki konkurs?

Nowy
Nowy
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

Tysiące pytań i zero odpowiedzi… więc po co to wszystko??

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Nowy
5 lat temu

żeby zdemaskować naiwność zarzutów o brak konkursu. odpowiem więc. poprzednia pani skarbnik, zgodnie z ustawą, również nie była powołana na drodze konkursu (więc średni to argument z ust zwolenników poprzedniego burmistrza). a w gminach gdzie ogłaszany jest konkurs to burmistrz/wójt powołuje komisję, która wybiera skarbnika. burmistrz ma więc większy wpływ na jego wybór – tak dobierze komisję, żeby jego kandydat przeszedł. tutaj zaproponował kandydatkę, cała rada mogła kandydaturę odrzucić, a przyjęła jednogłośnie (1 osoba wstrzymała się od głosu). wbrew pozorom wydaje mi się to bardziej demokratycznym rozwiązaniem, głosują również potencjalni przeciwnicy burmistrza. pewnie, że w obu przypadkach to burmistrz/rada decyduje,… Więcej »

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

Jan chyba nie do końca rozumiesz. Piotrek miał być dobrą zmianą po Tokarskim, a robi tak samo, a chyba nawet gorzej bo zwiększa zatrudnienie w urzędzie.

Piotrek jeszcze kilka miesięcy temu obiecywał, że będzie organizował konkursy, a skarbniczka jest już kolejną osobą zatrudnioną po znajomości w ostatnich tygodniach.

O innych przewałach o jakich słyszę nie będę nawet tutaj pisać, bo głosowałam na niego i mam nadzieje, że się jeszcze poprawi. W tej chwili wygląda to bardzo miernie.

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Ewa
5 lat temu

Ewa, rozumiem Twój punkt widzenia. Ja się z oceną jeszcze wstrzymuję, moim zdaniem za mało czasu minęło, żeby cokolwiek powiedzieć, przejęcie urzędu po tylu latach rządów poprzednika na pewno nie jest proste, ale oczywiście każdy ma prawo widzieć to inaczej. Tutaj doszło do wymiany osoby na stanowisku, o zwiększaniu zatrudnienia nic nie wiem, może nie jestem dobrze poinformowany. Jeśli to prawda, to liczebność zatrudnionych w urzędzie również wypada porównać nieco później niż kilka miesięcy od objęcia urzędu. Nie ukrywam, że też oczekiwałem większych zmian personalnych, choć rozumiem, że wyrzucenie połowy personelu nie byłoby zbyt rozsądnym posunięciem, szczególnie, że z pracy… Więcej »

kardynał
kardynał
odpowiedział na komentarz  Ewa
5 lat temu

Piotrka, to sobie możesz wyzywać na podwórku przed swoim domem. Tutaj okaż chociaż trochę szacunku (jeżeli w ogóle kojarzysz o czym mówię).

Niunia
Niunia
odpowiedział na komentarz  kardynał
5 lat temu

Niemota goni niemotę…efekty niebawem…

???
???
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

Dlaczego bronisz patologii? Konkurs powinien się odbyć, chociaż i tak miałaby wygrać P. Wiśniewska. W zaistniałej sytuacji wielu mieszkańców nie będzie w niej widziało fachowca, a znajomą burmistrza. Raz przypięta łatka już się od niej nie odklei. Pięć lat szybko minie.

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  ???
5 lat temu

Nie, konkurs nie „powinien” się odbyć. Konkurs mógł się odbyć ale nie musiał. Tak samo jak burmistrz może jeździć rowerem zamiast limuzyną, oddawać całe wynagrodzenie na cele charytatywne albo samemu zamiatać ulice. Ale nie musi.
Rada powołuje skarbnika na wniosek wójta/burmistrza, tak jest w ustawie, tak jest zgodnie z prawem. Od kiedy „zgodnie z prawem” to patologia? Czy poprzednia pani skarbnik i inne osoby z nadania to też była w takim razie patologia?

klika
klika
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

Janku, nowy burmistrz obiecywał konkursy na takie stanowiska i dzięki temu m.in. wygrał wybory. To miał być jego atut. Niestety póki co nie dotrzymuje słowa.

???
???
odpowiedział na komentarz  Jan
5 lat temu

Poprzednia pani skarbnik została przejęta, mówiąc kolokwialnie, z „dobrodziejstwem inwentarza”. Była na tyle dobrym i sprawdzonym fachowcem, że nie było potrzeby jej zmieniać. Za patologię zaś uważam brak kontrkandydata, bo samo głosowanie było jedynie formalnością. Pozbawiono radnych możliwości wyboru.

kardynał
kardynał
odpowiedział na komentarz  Nowy
5 lat temu

Po to, żebyś wchodził na tę stronę naiwniaku.

Ania
Ania
5 lat temu

Można to skomentować tylko tak obiecanki cacanki.

borys
borys
5 lat temu

Przepraszam a czy był jakiś konkurs na kierownika Domu Sportu ??? Przypomnę tylko ,że poprzedni burmistrz powołał na te stanowisko emerytowanego górnika !!!!!! Pytam się gdzie tu przyzwoitość ???? Gdzie był konkurs czy radni zostali o tym poinformowani ???Dodatkowo syn kierownika Domu Sportu pracuję jako kierownik hali przy podstawówce (przepraszam pojawia się w pracy jak ma czas !!!!!)nie wspomnę już o kierowniku hali przy gimnazjum ,który w pracy pokazywał się kiedy miał na to ochotę .Następny kwiatek to opiekun orlika przy podstawówce kolejne stanowisko widmo !!! Gdzie tu była przyzwoitość wszystko za plecami po tajniacku. Czemu wtedy nikt nie zadawał… Więcej »

Ania
Ania
odpowiedział na komentarz  borys
5 lat temu

Nowy burmistrz obiecał że zrobi z tym porządek. Że wszystko będzie transparentne i przejrzyste. Także wyborcy oczekiwali zmiany. I zmiany brak.

Patrycja
Patrycja
odpowiedział na komentarz  Ania
5 lat temu

Nowy burmistrz wytłumaczył, dlaczego w tym przypadku nie był rozpisany konkurs. Wydaje mi się też zrozumiałe, że na tak ważne stanowisko wybrał osobę, którą znał i miał niejako pewność, że będzie ona odpowiednią. Ogłaszając konkurs może znalazlyby się osoby z jeszcze lepszym wykształceniem jednak pamiętajmy, że to co na papierku nie koniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wybrał opcję najbardziej bezpieczna moim zdaniem.

Mmig
Mmig
odpowiedział na komentarz  Patrycja
5 lat temu

A to jest ta transparentność i przejrzystość… hahahaha

Pajeczanka
Pajeczanka
odpowiedział na komentarz  Mmig
5 lat temu

Ludzie.. uczepliliscie się tej transparentności i przejrzystości. Burmistrz nie ukrywa, że zna nową skarbnik, wszystko zrobił legalnie, nie było w tym żadnego przekrętu. Co w tym złego, jeśli będzie dobrym pracownikiem, to co to za różnica czy był konkurs czy nie? Jeśli nie sprawdzi się na swoim stanowisku wtedy będziecie rozliczać ją jak i burmistrza. A na razie dajcie im czas. A zresztą kogo by nie wybrali, jak by tego nie zrobili w tym zaścianku i w tych ograniczonych jak widać umysłach, zawsze będzie źle. To jeszcze nie jest czas na rozliczenia. Nie sprawdzą się, to na następnych wyborach wybierzecie… Więcej »

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Pajeczanka
5 lat temu

Mielczarek miał być lepszy od Tokarskiego a jak narazie to sie tylko kompromituje. Obiecywał w czasie wyborów że jak wygra to będzie inaczej. Miały być konkursy i każdy miał mieć równe szanse na pracę. Jak narazie to z tego co słyszę to pracę dostają ale jego znajomi.
Tłumaczenie że potrzebuje ludzi zaufanych jest śmieszne bo każde stanowisko można tak uzasadnić, nawet sprzątaczki.
Mam nadzieję że jest to tylko chwilowe zachłyśnięcie władzą.

Biggirl
Biggirl
odpowiedział na komentarz  Ewa
5 lat temu

Nie, to jest filozofia zamordyzmu, którą on wprowadza powolutku.

Leszek
Leszek
odpowiedział na komentarz  Ania
5 lat temu

Oczywiście, zrobi…I emeryt Schabowicz już pracuje…super porządek…A młodzi po ulicach chodzą…

przemo
przemo
odpowiedział na komentarz  Leszek
5 lat temu

I tatuś radnego Krzaka ma już fuchę na wysypisku.

WŁODEK
WŁODEK
odpowiedział na komentarz  Leszek
5 lat temu

A co ma GMINA d o SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ gdzie ten pan pracuje ,niedługo Mielczarka BĘDZIECIE OSKARŻAĆ ZE stołki w ministerstwach obsadza

Michał
Michał
odpowiedział na komentarz  WŁODEK
5 lat temu

Żart dnia…

Fiona
Fiona
odpowiedział na komentarz  borys
5 lat temu

Niespełniony …na basenie jeszcze woda ucieka…

Lenka
Lenka
odpowiedział na komentarz  Fiona
5 lat temu

Basen należy do starostwa 🙂

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  borys
5 lat temu

Borys popieram , a to dopiero początek listy klanu.

Pajeczyna
Pajeczyna
5 lat temu

Tak jestem za czas zrobić porządek z kierowniczka MOPSu

przemo
przemo
odpowiedział na komentarz  Pajeczyna
5 lat temu

A czep się psiego ogona!

Majk
Majk
5 lat temu

Do TVN napisze chyba …ta pani się do niczego nie nadaje …konkurs powinien być a nie że tyle lat na stołku jakimś się prześlizgała i popierała burmistrza to w nagrodę taka funkcja ???????

WŁODEK
WŁODEK
odpowiedział na komentarz  Majk
5 lat temu

Ty na-pewno byś się nadawał

Marcin
Marcin
odpowiedział na komentarz  WŁODEK
5 lat temu

Nowa będzie za faktury Przygockiemu płacić…? Rączka rączkę…