Rada odwołała Skarbnika

55
Zdjęcie archiwalne. Skarbnik nie była obecna na dzisiejszej sesji.

Zuzanna Podlejska na wniosek nowego burmistrza Piotra Mielczarka kończy swoja wieloletnią pracę na stanowisku skarbnika. Decyzja o jej odwołaniu podzieliła Radę Miejską.

Jednym z kluczowych punktów, które znalazły się w porządku dzisiejszych obrad Rady Miejskiej w Pajęcznie była zmiana na stanowisku Skarbnika Gminy Pajęczno. Z racji, że skarbnik jest głównym księgowym budżetu, to o jego powołaniu bądź usunięciu ze sprawowanej funkcji decyduje Rada Miejska.

Od niemal 30 lat finansami Gminy Pajęczno zajmowała się Zuzanna Podlejska. Dotychczasowa skarbnik swoją pracę rozpoczęła jeszcze za czasów burmistrza Danielewskiego, a następnie kontynuowała w kadencjach włodarzy Banaszkiewicza i Tokarskiego. Nowy burmistrz nie zdecydował się skorzystać z tego wieloletniego doświadczenia. Piotr Mielczarek złożył wniosek o odwołanie Zuzanny Podlejskiej na kilkanaście miesięcy przed jej przejściem na emeryturę.

Głosowanie w sprawie odwołania podzieliło radę.  Część radnych uważa, że usunięcie Zuzanny Podlejskiej ze stanowiska – pomimo braku zastrzeżeń do jej pracy – jest małostkowe i po prostu nie w porządku. Radna Beata Stawiak podniosła argument, że taka zmiana spowoduje niepotrzebne koszty, ponieważ zgodnie z prawem pracy, pracownika w wieku przedemerytalnym nie można zwolnić i konieczne będzie przeniesienie na podobne stanowisko. W opozycji do tych głosów stanęli radni Sikora i Janeczek, którzy mieli zastrzeżenia do działalności dotychczasowej skarbnik.

Ostatecznie ośmioma głosami “za”, pięcioma “przeciw” i dwoma “wstrzymującymi” rada odwołała Skarbnika. Jeśli Zuzanna Podlejska zdecyduje się pozostać w urzędzie, zostanie przeniesiona na stanowisko księgowej w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

55
Odpowiedz

avatar
9 Comment threads
46 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors
AniaMichałOlaBasiaKomin Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Mar
Mar

Radna Stawiak była przeciw a nawet za odwołaniem ?

Mieszkanka
Mieszkanka

Radna Stawiak była za dbaniem o finanse gminy. Potrzebujemy więcej takich mądrych kobiet. Pani Beata słusznie zauważyła, że teraz niepotrzebnie wydamy pewnie kilkadziesiąt tysięcy złotych na utrzymanie dwóch skarbniczek. Polecam zobaczyć transmisję z sesji.

soltys
soltys

Owszem zauważyła po czym zagłosowała za właśnie tak niekorzystnym ekonomicznie rozwiązaniem … Pozazdrościć konsekwencji!

Ania
Ania

Coś musiała mieć obiecane ….

Gft
Gft

A zagłosowała za odwołaniem… Dziwne

Hałas
Hałas

To jest spłata długu za funkcję wiceprzewodniczącej rady.

Ratusz
Ratusz

Dobrze napisane. Pani Stawiak i Krzak nie zrozumieli DEBIUTU nowej mecenaski.

Mumio
Mumio

Ona nawet nie wie za czym była

Ania
Ania

Mam nadzieję że pan burmistrz wypił dzisiaj z tej okazji gorzkiego szampana. To zwycięstwo na pewno słodkie nie było. Natomiast Pani radna stawiak jedno drugie mówi drugie robi.

???
???

Zwalniać ludzi też należy z klasą. Nie miałam okazji śledzić sesji, ale wszystko wskazuje na to, że P. skarbnik została pozbawiona stanowiska wskutek “widzimisię” określonej grupy osób. Poprzedni burmistrz miał więcej kultury. Nie kierował się w swojej pracy osobistymi animozjami, a postawił na fachowość. A tak, na marginesie. Co zarzucono P. Podlejskiej? A może wygrało”nie, bo nie”? Nie będzie dłużej skarbnikiem, bo pracowała z poprzednim włodarzem?

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Nauczyciel bez klasy…pokazał władzę…? Głupotę…?

Nauczyciel
Nauczyciel

zapomniałeś dodać lichy nauczyciel j.polskiego

Znajomy
Znajomy

Oj bardzo lichy ten nauczyciel zobaczyłam i wysłuchałam sesję gadke ma bez składu i ładu nawet słuchać się go nie chce a ten uśmieszki to co mają znaczyć cały czas się uśmiecha bez sensu

Tomek
Tomek

Mily człowiek to się uśmiecha. Lepszy taki niż nadety bufon. A może wolelibyscie nauczyciela od wf. Darmozjada – mota pilke i grejta.

Ania
Ania

Klasy burmistrz Tokarskiego to nigdy nie będzie miał.

Niwiska
Niwiska

Racja. Brak szacunku do ludzi Panie Burmistrzu. Widzę, że to Burmistrz jednej kadencji!!!!!!A co do Janeczka i Sikory to kto na tych ludzi głosuje??Ludzie bez ogłady

kardynał
kardynał

Masz nick Niwiska, więc nie będę cię wyzywał od wiochy, bo mam jeszcze w sobie trochę kultury.

Znajomy
Znajomy

Dobrze powiedziane bez ogłady pijący którym stawia oraz starsi którym ciemnotę wciska

MILA
MILA

BARDZO DOBRA DECYZJA ! GRATULACJE!

Ania
Ania

Tylko że pracowała nie tylko z P. Tokarskim, ale takze z P. Banaszkiewiczem i p. Danielewskim. I jakoś z każdym potrafiła współpracować. Po prostu jest bardzo dobrym analitykiem. A jeśli pan Janeczek jest mądrzejszy od RIO to dziwię się że nie jest kontrolerem w NIK. To jest instytucją mająca najwyższe kompetencje kontroli.

iwo
iwo

co się spodziewać po Woźnym panu złota rączka w Szkole P.

gorbaczow
gorbaczow

Zwalniać to można ludzi którzy się dostali na jakieś stanowisko swoją ciężką pracą, stanowiska skarbnika czy sekretarza to stanowiska powoływane czyli jak to ktoś tu napisał wedle widzimisię partii rządzącej nie miejcie pretensji że Włodarz chce mieć własnych współpracowników , wszędzie to odbywa się podobnie. Ludzie przyzwyczailiście się że Tokarski rządził 15 lat i w tym problem dlatego nikogo nie zmieniał bo to byli ludzie jego. Szkoda tu jadem pluć zero merytoryki tylko krytyka tu praktycznie we wszystkich komentarzach występuje.
Pozdrawiam

Wyborca
Wyborca

Odwracanie kota ogonem. To że burmistrz odwołał skarbniczkę tuż przed emeryturą to świadczy tylko o tym jakim jest człowiekiem. Mimo wszystko mogę to zrozumieć.

Natomiast powołanie nowej bez konkursu mimo że jeszcze niedawno mówił o tym że jak wygra to będzie takie konkursy organizował pokazuje tylko że jego słowo jest NIC NIE WARTE i to mnie boli.

Powinien na swoim wyborczym facebooku który tak chętnie lajkowaliśmy podczas kampanii przeprosić wyborców i wytłumaczyć dlaczego tak zrobił!!!

Tomek
Tomek

Wyborca. Każdy nowy włodarz, czy to prezydent , czy burmistrz, wójt , czy trener dobiera sobie swój gabinet ludzi którym będzie mógł zaufać. Widocznie P.Mielczarek jest przekonany do kompetencji nowe skarbnik to po co mu konkurs. Tak jest wszędzie. Zrobiłbys tak samo. Konkurs to można robić na sekretarkę. Popieram w końcu ZMIANY .

Nowy
Nowy

Konkurs na sekretarke?? Ta chyba tez jest już nowa… to po co konkurs?

MILA
MILA

Ta pani już dawno powinna odejść . Pajęczaki to jednak …… ludzie . Śmieszna wypowiedż .

Mumio
Mumio

Osobiście rozczarował mnie Krzak M. myślałem, że jest mądrzejszy?!Te spojrzenie na finanse będzie takie samo jak poprzedniej skarbniczki. Wstyd rok przed emeryturą tak potraktować człowieka.

Rzepa
Rzepa

Czytaj ze zrozumieniem przepracuje w MOPSie kilkanaście miesięcy do emerytury i odejdzie spokojnie, takie dostała rozwiązanie. A jak likwidują zakłady i ludzie idą na bruk to nikt się nie martwi. Skarbnik specyficzne stanowisko z powołania, więc musiała się liczyć, że kiedyś ktoś może jej tak zrobić.

xyx
xyx

w MOPSie jest jeszcze główna księgowa tylko że przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Ania
Ania

Więc wolnego stanowiska brak

Waldi
Waldi

Ten Krzak w radzie to nieporozumienie! Wydaje mu się że jest ol el i taki nowoczesny a głosuje razem z sikora i janeczkiem za powołaniem czy odwołaniem. Nie ma zielonego pojęcia co ma robić! Wystarczyło zagłosować przeciw i by dostali patryczek. A nie razem z tym proszem czy dzienkujem.

Fiona
Fiona

Żona Pana Krzaka już pracuje w szkole…ot to jest odpowiedź…nie liczcie na nic…

Tomek
Tomek

Do Fiona . A może tak cała klike TOKARSKIEGO wymienimy na forum po nazwiskach. Jak to w gminie są zatrudnieni. Po 3,4 osoby z rodziny. Będzie ciekawie.

MILA
MILA

Szkoda ze nikt nie zauważył gdzie pracuje córka pani bylej skarbnik i kto ją tam wcisnął .

Tomek
Tomek

Waldi tem Krzak to by cie kupil i sprzedał 2razy. Nieporozumienie to P Gajecka ,Kupiec to jest prawdziwa ścieżka.

borys
borys

to prawda naprawdę dziwie się ludziom ,że wybierają na radnych takie niemowy jak pani Gajęcka lub pani Kupiec ,które absolutnie nic nie wnoszą do żadnej debaty

haga
haga

Mam pytanie.Ostatnio odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze w Pajęcznie,gdzie jest jakakolwiek informacja na temat tych spotkań ? Np kto został wybrany na sołtysa ?

Olka
Olka

Wejdź na BIP urzędu,wszystko jest.

Marian
Marian

A Sikora to kiedy rozliczy sie z oszustw, ktore wyrządził?

Nowa
Nowa

A Pani Wiśniewska to z Pajęczna czy okolic i jak długo pracowała na takim stanowisku czy z praktyką czy po rodzinie

Kasia
Kasia

Pani Wiśniewska ma odpowiednie wykształcenie którego byla Pani może tylko pozazdrościć…… staz moze ma mniejszy ale za 28 lat też będzie miała 30 lat doświadczenia……

Lis
Lis

Teresa kształciła i jeszcze długo będzie podpowiadać…? Dobrze nie będzie…?

Kasia
Kasia

Żebyś się nie zdziwił…..

Ania
Ania

Ale za 28 lat będzie mieć pewnie 70 lat więc staż ma tym stanowisku nierealny a po sa tym za 5 lat może być różnie.

Kasia
Kasia

Ania skoro jest zmiana to znaczy że był powód…… nie ubolewajcie nad tym że skarbnik została zmieniona nic jej nie będzie przez te parę miesięcy A będzie zarabiać tak jak większość która do tej pory musiała sobie radzić. ….. emeryturę liczy się z 10 najlepszych lat więc……. Nowa Pani skarbnik ma wykształcenie i zaczyna z dużym dorobkiem poprzedniczka zaczynała nie mając nawet mgr

lidka
lidka

A czy w Janowie Podlaskim tez był powód do zmiany? A czy w spółkach PGE i KGHM też były powody do zmiany? Różne można robić zmiany. Można robić zmiany dla zmiany, zmiany z politycznej zemsty, i zmiany na chybił trafił.

Kasia
Kasia

No ten Janów to trafiony…..

aga
aga

Co to za przepis na wyliczenie emerytury, chyba z minionej epoki.

Fiona
Fiona

Przepis Teresy…?

Pajęczanin
Pajęczanin

i Janeczka woźnego

Basia
Basia

Janeczek chce oceniać Panią Skarbnik, a czy on nie miał jakiegoś wyroku za fałszowanie podpisów…?

Ola
Ola

Sprowadzą naszą gminę do XIX wieku…grabarze…?

Komin
Komin

o ile władza się nie zmieni. Patrząc na to wszystko on-line aż się płakać chce… ale ze śmiechu

Michał
Michał

A pani Ola…ta nie doszła sekretarz to wogóle coś robi w gminie, czy tylko świętuje…? Bawi się w godzinach pracy na fb…? Pięknie…

Ania
Ania

Oj co się dziwicie jaki nauczyciel taki burmistrz…..