Czwórka kandydatów stanie do walki o fotel burmistrza Pajęczna [ZAGŁOSUJ]

0

Tegoroczna kampania wyborcza zapowiada się niezwykle interesująco. Do rywalizacji o fotel burmistrza zgłosiło się czworo kandydatów, którzy przez najbliższy miesiąc będą starali się pozyskać nasze głos.

Listę otwiera Beata Stawiak – jedyna kobieta startująca na stanowisko burmistrza i zarazem największa niewiadoma, ponieważ jest to świeże nazwisko na pajęczańskiej scenie politycznej. 44-letnia Beata Stawiak kandyduje zarówno na burmistrza Pajęczna jak i do Rady Miejskiej. Obecnie jest Inspektorem Ochrony Danych i prowadzi własną firmę. Z wykształcenia specjalista zarządzania publicznego, zarządzania zasobami ludzkimi, specjalista prawa pracy i kadr oraz specjalista ochrony danych.

Najmłodszym wśród kandydatów jest 42-letni Piotr Mielczarek – nauczyciel z 18 letnim stażem. W bieżącej kadencji zasiadał w Radzie Miasta i może poszczycić się stu procentową obecnością na sesjach. Piotr Mielczarek jest szefem powiatowym W.O.Ś.P. i jednym ze współorganizatorów Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Występuje również z zespołem Jack Kraners, gdzie gra na gitarze basowej.

Najbardziej znanym kandydatem jest aktualny burmistrz Dariusz Tokarski, który piastuje to stanowisko od 2002 roku. Jako burmistrz z 16-letnim stażem Dariusz Tokarski ma na swoim koncie wiele inwestycji o łącznej kwocie przekraczającej 80 milionów złotych. W bieżącej kadencji warto wymienić budowę Domu Sportu oraz całkowitą modernizację ul. Rekreacyjnej. Aktualny włodarz chciałby również ukończyć rozpoczęte projekty m.in.: robudowę domu kultury, budowę budynków socjalnych, klubu seniora oraz dalszą modernizację infrastruktury drogowej na terenie gminy. Pasją Dariusz Tokarskiego jest rolnictwo i hodowla koni, a w wolnych chwilach sport.

Stawkę zamyka 45-letni Karol Wiła, który swoich sił w wyścigu o fotel burmistrza próbował już w 2010 roku. Karol Wiła jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Przez 19 lat pracował w Starostwie Powiatowym w Pajęcznie jako główny specjalista ds. gospodarki nieruchomościami Skarbu Państwa i Powiatu Pajęczańskiego. Od 2017 roku swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje jako pracownik Działu Wykupów i Gospodarki Nieruchomościami w PGE GiEK S.A. O/KWB Bełchatów. Wieloletni zawodnik sekcji piłki siatkowej “ZAWISZY” Pajęczno. Od 2011 roku Wiceprezes MUKS LIBERO Pajęczno – sekcja piłki siatkowej. Nadal czynnie uprawiający koszykówkę i siatkówkę.