R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoDotacje do solarów, fotowoltaiki i kotłów w gminie Pajęczno

Dotacje do solarów, fotowoltaiki i kotłów w gminie Pajęczno

Gmina i Miasto Pajęczno przygotowuje się do pozyskania środków zewnętrznych na instalacje odnawialnych źródeł energii. Mieszkańcy będą mogli uzyskać dofinansowanie do 85% netto kosztów poniesionych na fotowoltaikę, kolektory słoneczne oraz pieców na biomasę.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego planuje w IV kwartale bieżącego roku ogłosić konkurs w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna”. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z dofinansowania kosztów montażu instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pieców na biomasę.

Poziom dotacji ze środków unijnych dla jednego gospodarstwa indywidualnego będzie wynosić maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych netto.

Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie przygotowuje się do pozyskania środków z programu oraz wstępnego oszacowania liczby gospodarstw domowych zainteresowanych udziałem projekcie. W tym celu we wtorek 29 sierpnia odbędą się dwa spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania, założeń projektu, kosztów uczestnictwa w projekcie, rodzaju instalacji OZE możliwych do dofinansowania, zasad funkcjonowania urządzeń na terenie gminy Pajęczno. Pierwsze spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00 w Kinie Świteź w Pajęcznie, drugie o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej w Makowiskach.

W trakcie spotkania będzie można pobrać deklarację uczestnictwa w projekcie oraz zapoznać się z wzorem umowy na inwentaryzacje. Deklarację można pobrać TUTAJ , a ankietę TUTAJ oraz w pok. nr 308 Urzędu Gminy i Miasta w Pajęcznie. Wypełnione deklaracje uczestnictwa w projekcie należy złożyć w terminie od 30 sierpnia 2017r. do 8 września 2017r w Sekretariacie Urzędu Gminy i Miasta w Pajęcznie pok.203.

Udział w projekcie będzie zależny od złożenia deklaracji w wyznaczonym terminie oraz od zgłoszenia się wystarczająco liczby chętnych, a także od otrzymania dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Deklaracje złożone po terminie nie zostaną rozpatrzone. Deklaracje mają służyć oszacowaniu ilości osób chętnych na instalacje odnawialnych źródeł energii w budynkach na terenie Gminy i Miasta Pajęczna. Ewentualne złożenie wniosku o wsparcie nie gwarantuje otrzymania dotacji i realizacji inwestycji.

R e k l a m a

7 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Fiona
Fiona
6 lat temu

Nie potrafią przez 2 lata rozwiązać problemu z eternitem a biorą się za kolejne triki przedwyborcze…..liczę że za 5 lat może będzie ich finał

Xyzz
Xyzz
odpowiedział na komentarz  Fiona
6 lat temu

To tak jak z twoimi projektami. Nie ośmieszaj się.

juzio
juzio
odpowiedział na komentarz  Fiona
6 lat temu

Zasłoni się eternit fotowoltaiką i problem rozwiązany

Shrek
Shrek
6 lat temu

Fiona do garow i na wyro…

Andrzej
Andrzej
6 lat temu

Jeśli szukacie kotłów, które spełniają wymogi 5 klasy PN-EN 303–5:2012 to polecam sklep wojciechowski.co.pl Ja tam kupiłem kociołek i jestem bardzo zadowolony 🙂

XYZ
XYZ
5 lat temu

Umarło?

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  XYZ
5 lat temu

urząd marszałkowski ma taki zapłon że wydłużyli ocenę do stycznia 2019