Dożynki Gminno – Parafialne w Makowiskach [ZDJĘCIA]

2

W upalną niedzielę 28 sierpnia w Makowiskach odbyły się dożynki Gminno-Parafialne. Tegoroczne uroczystości w gminie Pajęczno po raz pierwszy odbyły się w Makowiskach. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Dariusza Tokarskiego od tej pory regułą będzie organizowanie dożynek po kolei w każdej z parafii.

Impreza rozpoczęła się dziękczynną Mszą Święta, podczas której mieszkańcy złożyli dary i podziękowali Bogu za udane plony. Nabożeństwo wspólnie koncelebrowali ksiądz Andrzej Chrzanowski oraz proboszcz parafii W.N.M.P. w Pajęcznie ksiądz Wiesław Bąkowicz. W mszy świętej brał udział również proboszcz drugiej pajęczańskiej parafii ksiądz Szymon Gołuchowski. Na zakończenie nabożeństwa do zgromadzonych z krótkim wystąpieniem zwrócił się Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski.

Doświadczenie uczy, że najlepsze efekty – w rolnictwie ale i w życiu codziennym – można osiągnąć w zgodzie i harmonii, że dzięki dobrej współpracy, mądrym kompromisom, zgodnym współdziałaniu przy wytyczaniu celów można realizować nawet największe zamierzenia. Organizując dzisiejsze dożynki mogliście się Państwo o tym doskonale przekonać. Bez Waszej dobrej woli i porozumienia nie byłoby tak wspaniałej uroczystości – mówił do zebranych włodarz.

Po mszy świętej wszyscy przenieśli się na stadion sportowy w Makowiskach gdzie starostowie w osobie pani Karoliny Grygiel (sołtys Makowisk) i pana Damiana Kochla (sołtys Podmurowańca) poczęstowali mieszkańców chlebem upieczonym z tegorocznej mąki. Podczas części artystycznej dożynek na scenie zaprezentowali się m.in.: Pajęczańska Orkiestra Dęta, kabaret „Malwinki” z Siemkowic z Jadwigą Freus, grupa taneczna pod kierunkiem Wioletty Jędrzejewskiej w pokazie zumby, wokalistki – Julia Włodarczyk (laureatka festiwalu Warta Song) i Sandra Aleksanderek (uczestniczka X edycji programu Must Be The Music).

Na placu ustawiono także stoiska, w których poszczególne miejscowości i stowarzyszenia prezentowały swoje płody rolne. Goście odwiedzający kolorowe stragany mogli skosztować przepysznych swojskich dań, ciast i deserów. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Do wygrania był m.in. rower turystyczny oraz odkurzacz. Impreza zakończyła się zabawą taneczną prowadzoną przez DJ’a oraz lokalny zespół Galaxis.

R e k l a m a
Poprzedni artykułOd września ZUS otwarty dłużej
Następny artykuł“Jarzębinówka” w Strzelcach Wielkich [ZDJĘCIA]
guest
2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Glejt
Glejt
4 lat temu

Ładnie przyozdobiona wieś! I o to chodzi!

Mak
Mak
4 lat temu

Piękna uroczystość!