Dożynki Gminno – Parafialne w Makowiskach [ZDJĘCIA]

2

W upalną niedzielę 28 sierpnia w Makowiskach odbyły się dożynki Gminno-Parafialne. Tegoroczne uroczystości w gminie Pajęczno po raz pierwszy odbyły się w Makowiskach. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Dariusza Tokarskiego od tej pory regułą będzie organizowanie dożynek po kolei w każdej z parafii.

Impreza rozpoczęła się dziękczynną Mszą Święta, podczas której mieszkańcy złożyli dary i podziękowali Bogu za udane plony. Nabożeństwo wspólnie koncelebrowali ksiądz Andrzej Chrzanowski oraz proboszcz parafii W.N.M.P. w Pajęcznie ksiądz Wiesław Bąkowicz. W mszy świętej brał udział również proboszcz drugiej pajęczańskiej parafii ksiądz Szymon Gołuchowski. Na zakończenie nabożeństwa do zgromadzonych z krótkim wystąpieniem zwrócił się Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski.

Doświadczenie uczy, że najlepsze efekty – w rolnictwie ale i w życiu codziennym – można osiągnąć w zgodzie i harmonii, że dzięki dobrej współpracy, mądrym kompromisom, zgodnym współdziałaniu przy wytyczaniu celów można realizować nawet największe zamierzenia. Organizując dzisiejsze dożynki mogliście się Państwo o tym doskonale przekonać. Bez Waszej dobrej woli i porozumienia nie byłoby tak wspaniałej uroczystości – mówił do zebranych włodarz.

Po mszy świętej wszyscy przenieśli się na stadion sportowy w Makowiskach gdzie starostowie w osobie pani Karoliny Grygiel (sołtys Makowisk) i pana Damiana Kochla (sołtys Podmurowańca) poczęstowali mieszkańców chlebem upieczonym z tegorocznej mąki. Podczas części artystycznej dożynek na scenie zaprezentowali się m.in.: Pajęczańska Orkiestra Dęta, kabaret „Malwinki” z Siemkowic z Jadwigą Freus, grupa taneczna pod kierunkiem Wioletty Jędrzejewskiej w pokazie zumby, wokalistki – Julia Włodarczyk (laureatka festiwalu Warta Song) i Sandra Aleksanderek (uczestniczka X edycji programu Must Be The Music).

Na placu ustawiono także stoiska, w których poszczególne miejscowości i stowarzyszenia prezentowały swoje płody rolne. Goście odwiedzający kolorowe stragany mogli skosztować przepysznych swojskich dań, ciast i deserów. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Do wygrania był m.in. rower turystyczny oraz odkurzacz. Impreza zakończyła się zabawą taneczną prowadzoną przez DJ’a oraz lokalny zespół Galaxis.

Poprzedni artykułOd września ZUS otwarty dłużej
Następny artykuł„Jarzębinówka” w Strzelcach Wielkich [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Glejt
Glejt
7 lat temu

Ładnie przyozdobiona wieś! I o to chodzi!

Mak
Mak
7 lat temu

Piękna uroczystość!