Dożynki gminno-parafialne w Pajęcznie [ZDJĘCIA]

1

W upalną niedzielę 30 sierpnia w Parafii Narodzenia Pańskiego odbyły się dożynki Parafialno-Gminne. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną Mszą Święta, podczas której mieszkańcy złożyli dary i podziękowali Bogu za udane plony. Nabożeństwo odprawił ksiądz proboszcz Szymon Gołuchowski. Na zakończenie do zgromadzonych z krótkim wystąpieniem zwrócił się Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski.

Następnie wszyscy przenieśli się na plac parafialny gdzie starostowie w osobie pani Bożeny Szczerkowskiej i pana Jana Popiela poczęstowali mieszkańców chlebem upieczonym z tegorocznej mąki. Podczas części artystycznej dożynek na scenie zaprezentowali się artyści ludowi, którzy przedstawili, jak niegdyś wyglądało tradycyjne wiejskie wesele. Po raz kolejny mieliśmy również okazję zobaczyć spektakl „Legenda o pająku”.

Na placu ustawiono także stoiska, w których poszczególne miejscowości i stowarzyszenia prezentowały swoje płody rolne. Goście odwiedzający kolorowe stragany mogli skosztować przepysznych swojskich dań, ciast i deserów. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Do wygrania był m.in. rower turystyczny oraz zestaw mebli kuchennych. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.

Poprzedni artykułW weekend spłonęła 30 metrowa sterta słomy
Następny artykułŚmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
8 lat temu

Przepięknie…