Dożynki gminno-parafialne w Pajęcznie [ZDJĘCIA]

1

W upalną niedzielę 30 sierpnia w Parafii Narodzenia Pańskiego odbyły się dożynki Parafialno-Gminne. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną Mszą Święta, podczas której mieszkańcy złożyli dary i podziękowali Bogu za udane plony. Nabożeństwo odprawił ksiądz proboszcz Szymon Gołuchowski. Na zakończenie do zgromadzonych z krótkim wystąpieniem zwrócił się Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski.

Następnie wszyscy przenieśli się na plac parafialny gdzie starostowie w osobie pani Bożeny Szczerkowskiej i pana Jana Popiela poczęstowali mieszkańców chlebem upieczonym z tegorocznej mąki. Podczas części artystycznej dożynek na scenie zaprezentowali się artyści ludowi, którzy przedstawili, jak niegdyś wyglądało tradycyjne wiejskie wesele. Po raz kolejny mieliśmy również okazję zobaczyć spektakl „Legenda o pająku”.

Na placu ustawiono także stoiska, w których poszczególne miejscowości i stowarzyszenia prezentowały swoje płody rolne. Goście odwiedzający kolorowe stragany mogli skosztować przepysznych swojskich dań, ciast i deserów. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Do wygrania był m.in. rower turystyczny oraz zestaw mebli kuchennych. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.

R e k l a m a
Poprzedni artykułW weekend spłonęła 30 metrowa sterta słomy
Następny artykułŚmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym
guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
6 lat temu

Przepięknie…