R e k l a m a

Dożynki w Pajęcznie [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Gospodarzem tegorocznych Dożynek była Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie, Osiedle Nr 4 w Pajęcznie oraz pajęczański Urząd Miejski. Honory Starostów dożynek pełnili Pani Anna Grygiel i Pan Jerzy Gołębiowski.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00, od mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony. To ważny moment, w którym społeczność parafialna łączy się w modlitwie, aby podziękować za hojność natury i dobre plony, które dostarcza. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się na barwny korowód dożynkowy, który wyruszył na Osiedle Źródelna, gdzie miała miejsce część rekreacyjno-rozrywkowa.

Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści i grupy, takie jak Pajęczańska Orkiestra Dęta, Fatimskie Aniołki oraz Maryjne Nutki. Gościnnie wystąpili również artyści z Zespołu Muzycznego Chorzewianie oraz Kabaret CUDOKI, Zespół CU-DENS i WOJCIECH. Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w loterii fantowej. Na najmłodszych uczestników Dożynek czekał dmuchany plac zabaw oraz malowanie twarzy.

Wiele sołectw przygotowało piękne stoiska z degustacją potraw, prezentując lokalne smakołyki. Czerkiesy, Łężce, Dylów A, KGW Patrzyków, Kurzna-Barany, Siedlec, Lipina oraz Osiedle Źródelna zadbały o to, aby wszyscy uczestnicy mogli skosztować tradycyjnych dań i przekąsek przygotowanych z sercem przez lokalnych mieszkańców. Dożynki były nie tylko okazją do dziękczynienia za obfite plony, ale także do spotkania się jako społeczność i cieszenia się tradycją oraz wspólną zabawą.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments