R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoEuropejski Dzień Przywracania Czynności Serca w Zespole Szkół w Pajęcznie

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w Zespole Szkół w Pajęcznie

W środę 16 października w samo południe tysiące uczestników w całej Polsce już po raz siódmy podjęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.

Punktualnie o godzinie 12:00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której udział wzięło aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób! Akcja organizowana jest pod patronatem WOŚP. Także w Zespole Szkół w Pajęcznie młodzież podjęła wyzwanie i 50 uczestników bez przerwy przez pół godziny wykonywało resuscytację krążeniowo-oddechową na 5 fantomach. Oprócz licealistów w akcji brały udział dzieci z klasy IIA i IIB ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pajęcznie wraz z wychowawczyniami : panią Pauliną Papierz i panią Agnieszka Popiel. Działania młodych ratowników koordynowali pan Sebastian Barczak i pani Bożena Szczerkowska – organizatorzy powiatowego sztabu WOŚP. Hasłem, które w taki sposób realizowaliśmy było : „Ratujemy i uczymy ratować!”

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

tekst i fot.: Organizatorzy
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments