R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatWypadek na przejeździe kolejowym w Trębaczewie

Wypadek na przejeździe kolejowym w Trębaczewie

Rozpędzony autobus przewożący dzieci wpycha dwa samochody osobowe pod pędzący pociąg. W wyniku zdarzenia rannych zostaje 20 osób. Na szczęście to tylko scenariusz piątkowych ćwiczeń służb ratowniczych.

W piątek 18 października na terenie cementowni Watra w Trębaczewie miały miejsce pozorowany wypadek. Scenariusz symulowanej akcji ratowniczej zakładał zdarzenie drogowe z udziałem autobusu szkolnego, dwóch samochodów osobowych i pociągu. W wyniku tej tragedii poszkodowanych zostało 20 osób.

Z opanowaniem tak dramatycznej sytuacji musiały sobie poradzić służby ratunkowe straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. Bardzo realistycznie przygotowane ćwiczenia pozwoliły sprawdzić procedury oraz to jak poszczególne służby ze sobą współpracują i radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Następnie zgromadzona publiczność miała szanse zobaczyć na własne oczy jak zachowa się pojazd osobowy podczas zderzenia z pociągiem.

Wypadek na przejeździe – ćwiczenia

Tak wygląda zderzenie samochodu z pociągiem przy prędkości 30km/h.

Opublikowany przez TwojePajeczno.pl Piątek, 18 października 2019

Ostatnim punktem ćwiczeń było podsumowanie działań i omówienie błędów oraz uchybień, które w przyszłości maja na celu jeszcze lepsze przygotowanie do tego typu zdarzeń.

fot.: KPP Pajęczno

R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
4 lat temu

Świetna inicjatywa – oby więcej takich ćwiczeń

NiezNiznajomanajomą naNieznajomy
NiezNiznajomanajomą naNieznajomy
4 lat temu

Zderzenie pociągu osobówka