Gmina Pajęczno otrzyma 7 mln zł dofinansowania na solary i fotowoltaikę

13

Po niemal dwóch latach mieszkańcy gminy Pajęczno doczekali się dotacji na instalację odnawialnych źródeł energii. Kwota dofinansowania to niemal 7 milionów złotych.

Starania o pozyskanie zewnętrznych środków na instalację solarów i fotowoltaiki rozpoczęły się w roku 2017, jeszcze za kadencji burmistrza Dariusza Tokarskiego. Na podstawie przeprowadzonego naboru wniosków o dofinansowanie, do udziału zakwalifikowało się 307 wniosków na instalacje fotowoltaiczne, 163 kolektory słoneczne oraz 46 pieców na biomasę. Program zakłada dotację w wysokości do 85% netto kosztów poniesionych na instalację odnawialnych źródeł energii. Dzisiaj Urząd Marszałkowski w Łodzi poinformował, że gmina Pajęczno zakwalifikowała się do uzyskania dofinansowania w ramach “Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii, Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”.

Ogromna dotacja jest także dużym “prezentem” dla nowego burmistrza Piotra Mielczarka, który nie ma na swoim koncie jeszcze zbyt wielu osiągnięć, a dodatkowo na początku roku wykreślił z budżetu kwotę 180 tysięcy, która przeznaczona była na dofinansowanie wymiany kotłów w domach mieszkańców gminy Pajęczno.
Podczas czwartkowej nadzwyczajnej sesji Piotr Mielczarek nie ukrywał, że pomimo radości z otrzymania tak dużej dotacji, nieco boi się jej realizacji:

– […] Podchodzimy do tego oczywiście z wielkim entuzjazmem i nadzieją, mimo że się też boimy, tak po ludzku się boimy, bo jeszcze takich rzeczy nie robiliśmy, ale trzeba. Więc ta radość trochę ze strachem się miesza, ale liczę że że uda nam się to zrealizować – mówił Piotr Mielczarek.

Trudno dziwić się początkującemu włodarzowi ponieważ liczby robią wrażenie. Całkowity koszt realizacji projektu to prawie 10 milionów złotych, z czego niemal 7 milionów to kwota dofinansowania.

13
Odpowiedz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
JustynaMLODYgzikJanTomcio Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Emigrant
Emigrant

Zamiast podania informacji autor pisze o burmistrzu w drwiący i nieobiektywny sposób.
Wiadomo, ze portal sprzyja Tokarskiemu i jego ludziom.

uuu
uuu

Drwiąca to by była gdyby napisano o koronnej inwestycji PM. Maszcie w parku miejskim.

Tomcio
Tomcio

Nieodpowiada portal to prosze go zmienic. A nie p.i.e.r.d.o.l.i.c glupoty. Tyle w temacie czlowieczku.

Jan
Jan

Ogromna dotacja jest także dużym “prezentem” dla nowego burmistrza Piotra Mielczarka, który nie ma na swoim koncie jeszcze zbyt wielu osiągnięć, a dodatkowo na początku roku wykreślił z budżetu kwotę 180 tysięcy, która przeznaczona była na dofinansowanie wymiany kotłów w domach mieszkańców gminy Pajęczno.

Retoryka j jak w Wiadomościach TVP.

zdzisiek z Niwisk
zdzisiek z Niwisk

czy to miedziowa góra w tle?

Gienia
Gienia

No tak…. Co by nie było robione w Pajęcznie, to Mielczarek sie wszystkiego boi. Pewnie jak maszt w parku był stawiany to też cały był w strachu.

Zofia
Zofia

Bo człowiek to więcej się dowie z Twoje Pajęczno niż w Urzędzie…. ehh

Artur
Artur

Tak założą solary a z komina poleci plastik ,,a dodatkowo na początku roku wykreślił z budżetu kwotę 180 tysięcy,,cytat paranoja zdrowe miasto niby duża wieś

Justyna
Justyna

Ja tam się cieszę, ze mam swój ekologiczny kocioł. Przyznam się, ze długo kopciłam węglem… od roku tylko pelet. Polecam wszystkim swój kocioł EEI PELLETS kostrzewa. Zdecydowanie ekologiczny. Co by się nie działo – najwanniejsze ze Polska powoli próbuje dorównać innym krajom UE pod względem ekologii. Na ta chwile jesteśmy mocno w tyle… i to od nas zależy jak czystym powietrzem będziemy oddychać