R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoGmina Pajęczno otrzyma 7 mln zł dofinansowania na solary i fotowoltaikę

Gmina Pajęczno otrzyma 7 mln zł dofinansowania na solary i fotowoltaikę

Po niemal dwóch latach mieszkańcy gminy Pajęczno doczekali się dotacji na instalację odnawialnych źródeł energii. Kwota dofinansowania to niemal 7 milionów złotych.

Starania o pozyskanie zewnętrznych środków na instalację solarów i fotowoltaiki rozpoczęły się w roku 2017, jeszcze za kadencji burmistrza Dariusza Tokarskiego. Na podstawie przeprowadzonego naboru wniosków o dofinansowanie, do udziału zakwalifikowało się 307 wniosków na instalacje fotowoltaiczne, 163 kolektory słoneczne oraz 46 pieców na biomasę. Program zakłada dotację w wysokości do 85% netto kosztów poniesionych na instalację odnawialnych źródeł energii. Dzisiaj Urząd Marszałkowski w Łodzi poinformował, że gmina Pajęczno zakwalifikowała się do uzyskania dofinansowania w ramach „Osi priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii, Poddziałanie IV.1.2 Odnawialne źródła energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”.

Ogromna dotacja jest także dużym „prezentem” dla nowego burmistrza Piotra Mielczarka, który nie ma na swoim koncie jeszcze zbyt wielu osiągnięć, a dodatkowo na początku roku wykreślił z budżetu kwotę 180 tysięcy, która przeznaczona była na dofinansowanie wymiany kotłów w domach mieszkańców gminy Pajęczno.
Podczas czwartkowej nadzwyczajnej sesji Piotr Mielczarek nie ukrywał, że pomimo radości z otrzymania tak dużej dotacji, nieco boi się jej realizacji:

– […] Podchodzimy do tego oczywiście z wielkim entuzjazmem i nadzieją, mimo że się też boimy, tak po ludzku się boimy, bo jeszcze takich rzeczy nie robiliśmy, ale trzeba. Więc ta radość trochę ze strachem się miesza, ale liczę że że uda nam się to zrealizować – mówił Piotr Mielczarek.

Trudno dziwić się początkującemu włodarzowi ponieważ liczby robią wrażenie. Całkowity koszt realizacji projektu to prawie 10 milionów złotych, z czego niemal 7 milionów to kwota dofinansowania.

R e k l a m a

13 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

13 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Emigrant
Emigrant
5 lat temu

Zamiast podania informacji autor pisze o burmistrzu w drwiący i nieobiektywny sposób.
Wiadomo, ze portal sprzyja Tokarskiemu i jego ludziom.

MLODY
MLODY
odpowiedział na komentarz  Redakcja
5 lat temu

Drwiąca jest sama wypowiedź burmistrza a nieobiektywnie dlatego że nie dodaliscie info o tym ze kase przeznaczona na sport Mielczarek dal na radiowóz.

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  Redakcja
5 lat temu

Niestety ale nie jest to obiektywna wypowiedź, tylko jednoznacznie nacechowana negatywnie (trochę prześmiewcza). Jeżeli redakcja tego nie „czuje”, to naprawdę słabo. Możecie się nie zgadzać z nowym burmistrzem, ale nie będziecie wtedy obiektywnym portalem, chyba że wam na tym nie zależy

MLODY
MLODY
odpowiedział na komentarz  gzik
5 lat temu

Chyba czegoś nie rozumiem. Czepiacie się że TP zacytował co burmistrz powiedział na sesji??? Czy tego że burmistrz nic do tej pory nie zrobił?
Głosowałem na p. Piotra ale jako młoda osoba jestem jak narazie zawiedziony. Mam nadzieje że to tylko początkowe potkniecia.

uuu
uuu
odpowiedział na komentarz  Emigrant
5 lat temu

Drwiąca to by była gdyby napisano o koronnej inwestycji PM. Maszcie w parku miejskim.

Tomcio
Tomcio
odpowiedział na komentarz  Emigrant
5 lat temu

Nieodpowiada portal to prosze go zmienic. A nie p.i.e.r.d.o.l.i.c glupoty. Tyle w temacie czlowieczku.

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Emigrant
5 lat temu

Ogromna dotacja jest także dużym “prezentem” dla nowego burmistrza Piotra Mielczarka, który nie ma na swoim koncie jeszcze zbyt wielu osiągnięć, a dodatkowo na początku roku wykreślił z budżetu kwotę 180 tysięcy, która przeznaczona była na dofinansowanie wymiany kotłów w domach mieszkańców gminy Pajęczno.

Retoryka j jak w Wiadomościach TVP.

zdzisiek z Niwisk
zdzisiek z Niwisk
5 lat temu

czy to miedziowa góra w tle?

Gienia
Gienia
5 lat temu

No tak…. Co by nie było robione w Pajęcznie, to Mielczarek sie wszystkiego boi. Pewnie jak maszt w parku był stawiany to też cały był w strachu.

Zofia
Zofia
5 lat temu

Bo człowiek to więcej się dowie z Twoje Pajęczno niż w Urzędzie…. ehh

Artur
Artur
5 lat temu

Tak założą solary a z komina poleci plastik ,,a dodatkowo na początku roku wykreślił z budżetu kwotę 180 tysięcy,,cytat paranoja zdrowe miasto niby duża wieś

Justyna
Justyna
5 lat temu

Ja tam się cieszę, ze mam swój ekologiczny kocioł. Przyznam się, ze długo kopciłam węglem… od roku tylko pelet. Polecam wszystkim swój kocioł EEI PELLETS kostrzewa. Zdecydowanie ekologiczny. Co by się nie działo – najwanniejsze ze Polska powoli próbuje dorównać innym krajom UE pod względem ekologii. Na ta chwile jesteśmy mocno w tyle… i to od nas zależy jak czystym powietrzem będziemy oddychać