Gmina Pajęczno zadłuży się na kolejne 3,5 miliona złotych?

23

Radni niejednogłośnie przychyli się do propozycji burmistrza Piotra Mielczarka i podjęli uchwałę w sprawie emisji obligacji przez gminę Pajęczno na kwotę ponad 3,5 miliona złotych.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pajęcznie rajcy głosowali nad zadłużeniem Gminy Pajęczno na dodatkowe 3 560 000 złotych. Kredyt zostanie zaciągnięty poprzez emisję obligacji:

[…] Celem tych obligacji, to co państwo wiecie jest 2 115 000 złotych na inwestycje, 1 445 000 złotych na spłatę wcześniej zaciągniętego kredytu […] – tłumaczył przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Janeczek.

Pomysł dalszego zadłużania gminy przez burmistrza Mielczarka nie spodobał się radnemu Marcinowi Krzakowi, który argumentował, że pieniądze na planowane inwestycje znajdą się także w przypadku rezygnacji z wyemitowania papierów dłużnych.

Przeciwny zadłużaniu gminy był również radny Wojciech Beśka, który wytknął hipokryzje części radnych. Zarówno Leszek Janeczek, jak i Robert Sikora czy burmistrz Piotr Mielczarek jeszcze w 2016 roku jako opozycyjni radni byli przeciwni emisji obligacji. Wygląda na to, że słynne „rolowanie długu”, o którym często niegdyś wspominał przewodniczący Janeczek, nie jest już problemem, ponieważ tym razem podobnie jak jego koledzy zagłosował za dalszym zadłużeniem gminy. Ostatecznie ośmioma głosami ZA, czterema PRZECIW uchwała o emisji obligacji została podjęta.

guest
23 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Hmm
Hmm
18 dni temu

Zależy o jakich inwestycji mowa pomysł może nie jest zły a przydały by się w Pajęcznie inwestycje

melon
melon
18 dni temu

O proszę i już kredyty są dobre…hipokryzja…
Zadłuży gminę nic nie robiąc? ale ZMIANA…

Paj
Paj
17 dni temu

Pewnie znów trzeba nauczycielom dać.

Mirek
Mirek
17 dni temu

Zaraz nam wysypisko rozbuduje…i będzie wmawiał że już pachnie???

Kalina
Kalina
17 dni temu

70% za PiS-em. To tłumaczy wszystko.Nie rozumiem tylko, dlaczego samorządowcy boją się powiedzieć, kto rujnuje budżety miast, gmin i powiatów? Kto rozdaje pieniądze, nie zapewniając pełnych subwencji? A wzrost cen energii? A wzrost cen usług? Jak tak dalej pójdzie, to za kilka lat nie będzie co zbierać Samorządy przejmie państwo i skończy się dylemat, który kandydat lepszy. .

Polak
Polak
17 dni temu

A co pisiory potrafią, zadłużają na potęgę Polskę to czemu nie Pajęczno, a szczególnie pieluchowcy. Doją ile się da, za nic nie odpowiadają, nikt ich nie rozlicza, nawet wyborcy. Wenezuela, Grecja na horyzoncie.

Hen
Hen
17 dni temu

Nia dość że zlikwidował wszystkie imprezy i wydażenia,zablokował budowe domu kultury,to jeszcze zadłuża Pajęczno.

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Hen
17 dni temu

Typowy pisior.

Gasimy nienawiść
Gasimy nienawiść
odpowiedział na komentarz  Hen
17 dni temu

Panie Beśka Hen , weś pan nie udawaj chłopa i pisz pan zgodnie z wykształceniem polonisty wydarzenie przez rz…….. kultury pan też nie posiadasz bo cham pan i tyle , co doświadczyli to co nie którzy………
A kulturę trzeba rozbudować ale personalną, i wysłać pana na szkolenie mediacji . Przykładem pan nie swiecisz, nawet zbierając butelki z wody.

sikson
sikson
odpowiedział na komentarz  Gasimy nienawiść
17 dni temu

A co to bulterier Mielczarka z Makowisk, czy hart z Niwisk, a może ratlerek z Dylowa?

paweł
paweł
odpowiedział na komentarz  sikson
17 dni temu

to raczej czerkieski mastiff:-)

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Gasimy nienawiść
14 dni temu

Szkolenie z Mediacji poprawia kulturę? Dlaczego ludzie piszą tu anonimowo…

Marian
Marian
17 dni temu

Ciekawe na jaka kwote juz jest zadluzona gmina Pajeczno i czy przebila juz gmine Dzialoszyn😅😅

Barbara
Barbara
17 dni temu

Prawdziwą obłudę to zobaczycie w sprawie wysypiska. Jak można się tak sprzedać? Wstyd!

Krychu
Krychu
17 dni temu

Przepraszam bardzo, ale nie doczytałem się jaki szczytny cel zostanie zrealizowany ty zadłużeniem. Może to ma sens?!

wuj
wuj
16 dni temu

Proszę redakcję o porównanie kto za poprzedniej kadencji jak był w opozycji głosował przeciwko obligacjom. Ale się pośmiejemy… Obłuda

Doktor
Doktor
odpowiedział na komentarz  wuj
14 dni temu

To jest właśnie to zakłamanie i pic pisiorow, aby tylko dorwać się do żłobu i doić.

Darus
Darus
12 dni temu

Pisiory zadłużą wszystko na maksa, aby sami doić.

Radca
Radca
6 dni temu

No to pieluchowcy doją.

Wieśniak
Wieśniak
5 dni temu

A z jakim zadłużeniem oddał władzę poprzedni burmistrz? A z jakim zadłużeniem władze otrzymał, a no tak tego tu się nie piszę bo to obraza poprzedniej władzy, na waszej głupocie można kręcić następne odcinki “dlaczego ja ” hahahaha

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  Wieśniak
5 dni temu

Tak jak PiS zadłuża na potęgę kraj, już dawno przebili Gierka, tak nikt do tej pory. Wenezuela blisko. W cztery miesiące 136 mld zł. Z Pajęcznem to samo. Takich wybraliście, teraz się nie mazać i nie płakać. A oni się śmieją z głupków co na nich głosowali.

Rysiek
Rysiek
odpowiedział na komentarz  Wieśniak
5 dni temu

No z mniejszym niż teraz jest…I było robione wiele inwestycji, a teraz burmistrz nic nie robi i jeszcze kredyty bierze?🙈🙈🙈

Obserwator
Obserwator
odpowiedział na komentarz  Rysiek
5 dni temu

Rysiek, pisiory nie są od roboty a szczególnie pieluchowcy. Oni są tylko od dojenia kasy. To najgorszy okres w ostatniej historii Polski i regionu. Gierek zadłużał ale budował a ci kicha totalna. I jeszcze kompletny brak odpowiedzialności. Pielucha za starostowanie rozliczyła się, proces skończony, dziewiąty rok!