R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoMieszkańcy Dylowa Szlacheckiego protestują

Mieszkańcy Dylowa Szlacheckiego protestują

Ostatnia podwyżka cen za wywóz odpadów wzburzyła mieszkańców Dylowa Szlacheckiego i okolicznych miejscowości, które muszą zmagać się z uciążliwością składowiska śmieci. Sołectwa wnioskują o obniżenie stawek.

Na początku lipca tego roku Sołectwo Dylów Szlachecki oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dylów Szlachecki przedstawiły wspólne stanowisko dotyczące nowej stawki za odbiór odpadów komunalnych. Mieszkańcy terenu najbardziej dotkniętego lokalizacją wysypiska śmieci, nie zgadzają się na podwyżki i wzywali do udostępnienia informacji o przetargu. Przypomnijmy, że w punkcie podwyżek cen Rada Gminy była bardzo podzielona. Tylko jeden głos zdecydował o tym, że wniosek burmistrza Piotra Mielczarka w sprawie podniesienia opłat za wywóz śmieci został zatwierdzony. W efekcie czego cena za odbiór odpadów wzrosłą niemal dwukrotnie.

Mieszkańcy Dylowa Szlacheckiego i okolicznych miejscowości, które dołączyły do protestu, wnioskują o zmianę uchwały i zmniejszenie stawek za odbiór śmieci, ponieważ to w ich sąsiedztwie znajduje się wysypisko, które znacząca utrudnia normalne funkcjonowanie. Przygotowano już pismo w tej sprawie, które zostanie złożone Radzie Miejskiej. We wniosku przybliżone są także niedogodności, jakie wiążą się z zamieszkiwaniem w pobliżu składowiska, m.in.: zniszczona nawierzchnia drogi przez zwożące tony odpadów ciężarówki, duże natężenie ruchu, które wiąże się ze wzrostem zagrożenia szczególnie dla pieszych, ale przede wszystkim odór jak czuć w całej okolicy. Jak do tematu ustosunkują się radni, dowiemy się zapewne dopiero we wrześniu.

Niestety to nie koniec złych wiadomości. Mieszkańców gminy Pajęczno najprawdopodobniej czeka ponowny wzrost cen, ponieważ podpisana niedawno umowa na odbiór odpadów obowiązuje tylko przez kilka miesięcy, po wakacjach rozstrzygnięty zostanie nowy przetarg. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mieszkańcy muszą przygotować się na kolejną dużą podwyżkę.

R e k l a m a

17 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

17 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ewka
ewka
4 lat temu

Brawo mieszkańcy!

Kiełek
Kiełek
4 lat temu

A co na to posłanka Stąd, znowu przyjęła pozycję strusia? Tylko kasę liczy?

spiderok
spiderok
4 lat temu

Mieszkańcy mogliby Sikore oświadczeń pisać xD

adam
adam
odpowiedział na komentarz  spiderok
4 lat temu

Nareszcie ludzie się pozbierali koncepcję Milczarka szlag trafił
a Sikora niech tylko dołoży jeszcze jeden etacik bo wiecznie
mu mało wstyd że mamy takiego kłamliwego radnego

kierowca
kierowca
4 lat temu

Może jeszcze wziąć się za Pana P….. który parkuje samochody ciężarowe z odpadami na ul. Okólnej w Pajęcznie, mimo zakazu parkowania tego typu pojazdów w strefie zamieszkania.Sam wypisywał mandaty innym kierowcą!!! za nieprawidłowe parkowanie. Poza odpadami urządził sobie złomowisko przy ul. Okólnej, ładowarki,koparki, ciężarówka ustawiona na drewnianych kołkach!!!!!

Mis
Mis
odpowiedział na komentarz  kierowca
4 lat temu

Samochody ciężarowe mają zakaz parkowania na terenie zabudowanym w pasie drog🤣 więc raczej dzwoncie na policj3 lub robocie zdjęcia i na kwp hehe proszę czytać pord

Maddi
Maddi
odpowiedział na komentarz  kierowca
4 lat temu

Nie znam tematu ale fakt w okolicy same Janusze parkowania😁😁

Koń Pajęczański
Koń Pajęczański
odpowiedział na komentarz  kierowca
4 lat temu

A Kolumb parkuje autobusy na skrzyżowaniu skutecznie utrudniając ruch.

epj@wp.pl
epj@wp.pl
odpowiedział na komentarz  kierowca
4 lat temu

Kierowcy pana Pulki ktorzy stawiaja auta na ul Okólnej notorycznie lamia przepisy i pedza przez dylow szlachecki pomimo ograniczenia do 40km/h i waskiej drogi.Szczegolnie pan a napisem MArcin-naczepa młyn pottocy ostrołeka! Jezdze do siemkowic to widze, az strach zwolnic bo na ogonie rozpedzony jedzie, a wyminac sie to wyzwanie. Inne tiry jezdzą z eko i nie tylko i zwalniaja a firma naszego biznesa pedzi na złamanie karku.

kierowca
kierowca
odpowiedział na komentarz  epj@wp.pl
4 lat temu

No przecież jest na to przyzwolenie !!!!

Son
Son
odpowiedział na komentarz  epj@wp.pl
4 lat temu

Pędzi jak Szatan 😆🤣

Maddi
Maddi
4 lat temu

Dobrze ze Kamila cos robi i tu trzeba jej przyklasnac i wspierac a przyznajcie ze podpis pod petycja to bardzo niewiele a mam wrazenie ze dla niektorych to i tak za wiele….gdyby nie ona nikt by nic nie zrobil… taka prawda. Jakos taka mentalnosc miedzy nami ze na glowe mam w chodza a my tylko przykucamy zeby bylo im latwiej. Tylko podwyżki ; (

Koń Pajęczański
Koń Pajęczański
4 lat temu

Przecież tzw. opłata śmieciowa to nowy podatek i rządzący PiS podwyższa stawki za śmieci, bo trzeba mieć kasę na 500+ i inny socjal.

Wkurzony
Wkurzony
odpowiedział na komentarz  Koń Pajęczański
4 lat temu

Duda właśnie ustawę śmieciową która uchwaliła nasza posłanka podpisał. Samorząd może podnieść cenę jeszcze cztery razy. Brawo PiS, oddamy na was glos.

Kici kici
Kici kici
odpowiedział na komentarz  Wkurzony
4 lat temu

A bo to posłanka nasza wie za czym głosuję, czytała projekt, zabrała głos?

Zibi
Zibi
odpowiedział na komentarz  Kici kici
4 lat temu

Przecież piszą że nieudacznik to o co chodzi.

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
4 lat temu

To może jeszcze weźcie sie za tego świra spod intermarche co baby goni jak źle zaparują