R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatOSP dostały pieniądze na nowy sprzęt

OSP dostały pieniądze na nowy sprzęt

Niemal 200 tysięcy złotych trafiło do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu pajęczańskiego.

W ubiegły piątek odbyło się uroczyste przekazanie dotacji dla jednostek OSP działających na terenie naszego powiatu. Uroczystość miała miejsce w remizie OSP Chorzenice w gminie Sulmierzyce. Przekazania środków przyznanych decyzją Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera dokonali posłowie na Sejm RP – Krzysztof Ciebiada i Paweł Rychlik, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska oraz Dyrektor Kancelarii Marszałka Dawid Mazurkiewicz.

Pieniądze otrzymało 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Sulmierzyce, Strzelce Wielkie, Pajęczno, Nowa Brzeźnica oraz Miasta i Gminy Działoszyn. Dofinansowanie zostanie wykorzystane na zakup nowego sprzętu. Samorząd województwa przeznaczył w tym roku na wsparcie OSP w Łódzkiem 1,5 mln zł. Komisja konkursowa wyłoniła 93 gminy, które otrzymają od kilku tysięcy do 23 tys. zł na wsparcie swoich OSP. Łącznie za pośrednictwem gmin w tym roku pieniądze trafią do 166 jednostek OSP z województwa.

fot.: UG w Sulmierzycach
R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
4 lat temu

Coś czuję, że poseł Pielucha to załatwiła 🙂 Kto wie może zaś doczekamy się oświadczenia na stronie powiatu w tej sprawie 🙂

Wieśniak
Wieśniak
odpowiedział na komentarz  Czytelnik
4 lat temu

No tak bez niej to nic byśmy nie mieli. Aż strach pomyśleć co to będzie jak jej nie będzie.

spiderok
spiderok
odpowiedział na komentarz  Wieśniak
4 lat temu

Obwodnica xD