Mikołajkowy festyn charytatywny dla Patryka

0

Kilkaset osób odwiedziło niedzielny festyn charytatywny dla Patryka Wolaka. Organizatorom akcji udało się zebrać ponad cztery tysiące złotych.

Na gości mikołajkowego festynu czekało wiele atrakcji. Impreza prowadzona przez Kornelię Wróż i Jakuba Hesa rozpoczęła się występem utalentowanych wokalistek: Bogny Błachowskiej i Elizy Młynarskiej. Następnie rozegrano emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Księży i Samorządowców. W składzie drużyn mogliśmy dostrzec burmistrza Dariusza Tokarskiego oraz księży Tomasza Chudego i Jacka Kijasa. W przerwie spotkania swój muzyczny repertuar zaprezentowała Iza Szafrańska. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem samorządowców 6:4.

Po zmaganiach piłkarzy swoje niezwykłe umiejętności manualne zaprezentowały Mażoretki VIVA ze Strzelec Wielkich. Inga Kucharska oczarowała publiczność zjawiskowym głosem podczas wykonywania utworu „Świat się pomylił”. Świetny występ dali również tancerze z lokalnej grupy break dance Arachnea prowadzonej przez Rafała Pilawkę. Natomiast wychowankowie KS Orient pod okiem trenerów Magdy Makowskiej i Mateusza Grzyba przeprowadzili otwarty trening taekwondo. Przez godzinę zawodnicy trenowali kopnięcia, uderzenia, techniki specjalne i walki, a co odważniejsza część publiczności dzielnie brała przykład z małych sportowców.

Dla osób chcących bardziej aktywnie spędzić niedzielne popołudnie był energetyczny trening Zumby z Wiolą Jędrzejewską, Kasią Woźniak, Kariną i Bebą. Natomiast Kasia Foltyńska i Renata Pawełoszek poprowadziły zajęcia fitness. Następnie mogliśmy posłuchać występu Moniki Mendak . Na najmłodszych uczestników czekał mini dmuchany plac zabaw i malowanie twarzy. Wieczór zakończył się koncertem zespołu Jack Kraners.

– W imieniu swoim i Wioli Jędrzejewskiej chciałabym bardzo podziękować osobom, które po raz kolejny nie zawiodły, które pierwszy raz z nami współpracowały, poświęciły swój cenny czas, a także uczestnikom i gościom festynu. To właśnie każda z tych osób sprawia że chce się chcieć. Mimo że harmonogram w ostatniej chwili został zmieniony jesteśmy szczęśliwe że publiczność dopisała i wspólnymi siłami udało się uzbierać tak dużą kwotę na pomoc w leczeniu Patrykowi w kosztownej i jakże potrzebnej rehabilitacji – mówi Olga Szczypiór, jedna z organizatorek festynu.

W trakcie festynu prowadzona była sprzedaż ciasta i rękodzieła. Sprzedano ponad 350 cegiełek, które brały udział w losowaniu nagród. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać kwotę ponad 5500zł. Pieniądze zostały w całości przekazane na leczenie i rehabilitację Patryka Wolaka.

Poprzedni artykułXI Ogólnopolska zbiórka żywności ,,TAK POMAGAM’’ w Pajęcznie
Następny artykuł„Agnieszka Osiecka – po męsku” – recital Marcina Januszkiewicza