XI Ogólnopolska zbiórka żywności ,,TAK POMAGAM’’ w Pajęcznie

0

Drukowanie

 

Jak w poprzednim roku Caritas organizuje zbiórkę żywności w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. Zbiórka żywności przez świętami Bożego Narodzenia odbędzie się  9 i 10 grudnia 2016 roku. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących.

Przedmiotem zbiórki będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiają
w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, do osób starszych samotnych oraz rodzin, które dotknięte zostały trudną sytuacją losową. Prosimy zgłaszać do ks. proboszcza Szymona Gołuchowskiego o potrzebach najuboższych mieszkańców w swojej okolicy.

W  zbiórce żywności przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia pod hasłem „Tak, Pomagam” zebrano  blisko  tonę  żywności. Zebrana żywność trafiła do placówek charytatywnych i osób potrzebujących takiego wsparcia.

Każdorazowo w akcji uczestniczy  wielu wolontariuszy  Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce.

XI zbiórka żywności w 2016 roku prowadzona będzie na terenie Pajęczna w sklepach sieci Intermarche, Biedronka, POLOmarket, Lewiatan.

Akcję dożywiania osób ubogich można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Widząc wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym!

Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół w Pajęcznie
Poprzedni artykułMikołajkowy Festyn Charytatywny dla Patryka Wolaka
Następny artykułMikołajkowy festyn charytatywny dla Patryka
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments