Na kogo zagłosujesz w wyborach? [WYNIKI ANKIETY]

110

Kampania wyborcza jest już na ostatniej prostej. Kandydatom zostało niewiele czasu, aby przekonać do siebie wyborców. Na kilka dni przed wyborami samorządowymi publikujemy wynik ankiety przeprowadzonej na łamach naszego portalu.

Czytelnicy TwojePajeczno.pl przez ponad dwa tygodnie mogli głosować w internetowej sondzie na kandydata, który ich zdaniem powinien objąć urząd Burmistrza Gminy i Miasta Pajęczno. Głos w ankiecie oddało ponad 1500 osób z niemal 10 000 uprawnionych do głosowania. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że jest to głosowanie internetowe, w którym udział mogą brać wszyscy użytkownicy sieci – niekoniecznie uprawnieni do głosowania na terenie Gminy Pajęczno. Z drugiej strony należy wspomnieć, że podobne badanie przeprowadzaliśmy podczas kampanii wyborczej w roku 2014 i okazało się zdumiewająco dokładne. Wtedy różnica pomiędzy wynikami internetowymi, a realnymi wynosiła zaledwie kilka punktów procentowych.

Listę kandydatów otwiera Karol Wiła z poparciem na poziomie 10%. Jest to wynik niemal o połowę gorszy od uzyskanego podczas wyborów w 2010 roku, kiedy to zdobył 19,75%, jednak wtedy miał tylko jednego kontrkandydata – Dariusza Tokarskiego, który uzyskał 80,25%.

Na trzecim miejscu znalazła się Beata Stawiak, która po raz pierwszy próbuje sił w wyborach samorządowych. Jest to również jedyna kobieta startująca na stanowisko burmistrza. Beata Stawiak uzyskała 11%.

Drugie miejsce przypadło Piotrowi Mielczarkowi. Radny rady miejskiej w Pajęcznie zakończył z wynikiem 28%. 
Pierwsze miejsce i największe poparcie mieszkańców zdobył aktualny burmistrz Dariusz Tokarski. Wynik 51% nie tylko stawia go jako lidera tegorocznych wyborów, ale pozwoliłby wygrać już w pierwszej turze.

Analizując wyniki ankiety na tle danych z poprzednich kampanii warto dodać, że uzyskane przez Dariusza Tokarskiego poparcie 51% (w tegorocznej sondzie internetowej) jest niemal identyczne z wynikiem osiągniętym w wyborach samorządowych w roku 2014 (50,79%).
Dodatkowo cztery lata temu Dariusz Tokarski zdobył w sondzie internetowej 46% głosów, natomiast już podczas wyborów zanotował znacznie lepszy wynik  (50,79%) i to pomimo, że walczył o urząd z dwójką mocnych kontrkandydatów – mowa o Marku Szydłowskim i Sebastianie Barczaku.

Jak duże odzwierciedlenie w wynikach tegorocznych wyborów będzie miała internetowa ankieta dowiemy się już za kilka dni.

 

Poprzedni artykułTomograf w pajęczańskim szpitalu
Następny artykułRząśnia i Sulmierzyce ponownie na szczycie rankingu inwestycyjnego
guest

110 Komentarze
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze