Rząśnia i Sulmierzyce ponownie na szczycie rankingu inwestycyjnego

128

Gminy Rząśnia i Sulmierzyce ponownie znalazły się w gronie najlepszych samorządów wyróżnionych w kategorii gmin wiejskich w ogólnopolskim rankingu inwestycyjnym Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Czasopismo „Wspólnota” już od kilkunastu lat publikuje ranking samorządów przeznaczających największe środki na inwestycję. Ranking obejmuje wszystkie samorządy w naszym kraju, z podziałem na województwa, powiaty i gminy. Dodatkowo gminy podzielono na miejskie oraz wiejskie. Wyniki zestawienia pokazują liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.
W powiecie pajęczańskim najlepiej wypadła Gmina Rząśnia, która znalazła się na podium wśród gmin wiejskich, zajmując drugie miejsce spośród ponad 1500 samorządów. Tym samym Rząśnia awansowała o jedno miejsce w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk osobiście odebrał nagrodę, podczas uroczystej gali na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów. Jaka jego zdaniem jest recepta na inwestycyjny sukces?

Przede wszystkim to środki własne, ale powiązane ze środkami zewnętrznymi, które Gmina Rząśnia skutecznie pozyskuje, to jest podstawa. Chciałbym również podkreślić znaczenie zgody w inwestowaniu. Poparcie Rady jest bardzo ważne, żeby wykorzystać ten moment, kiedy środki do 2020 roku są i walczymy o nie na rynku krajowym. Natomiast wiadomo, że po 2020 roku nadal będzie można pozyskiwać środki z zewnątrz, ale wówczas już rynek nam się rozszerzy na całą Europę. Dlatego już powolutku przygotowuje pracowników, żeby te środki umieli zdobywać i pisać projekty, które będą walczył na arenie europejskiej i również pozwolą przyciągnąć te pieniądze do Gminy Rząśnia – tłumaczy Tomasz Stolarczyk Wójt Gminy Rząśnia.

Awans i kolejną wysoką pozycję w rankingu zanotowała również Gmina Sulmierzyce, która uplasowała się na czwartym miejscu. Wójt Gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek także przedstawił nam swoją receptę na inwestycyjny sukces.

Nie ma szans na najmniejszy sukces inwestycyjny, jeśli ważnymi dla rozwoju gminy sprawami, mam tu na myśli m.in. inwestycje, nie zajmują się właściwi ludzie. Udało nam się stworzyć urząd, w którym wszystkim zależy na tym, żeby w gminie działo się dużo i dobrze. Ogromne znaczenie ma tutaj też rada gminy, z którą w zdecydowanej większości współpraca układała się wzorowo. Efekty tej współpracy widać w każdej miejscowości naszej gminy. Myślę, że mając dobrych pracowników, dobrą, zgraną radę gminy, nastawioną na rozwój gminy, a nie uprawianie polityki, możemy razem osiągnąć znacznie więcej – mówi Gabriel Orzeszk Wójt Gminy Sulmierzyce.

Dobrym przykładem pozyskiwania środków zewnętrznych w Gminie Sulmierzyce jest budowa nowoczesnego przedszkola za kwotę 9 mln złotych, na które udało się uzyskać ponad 5 mln złotych dofinansowania. Warto dodać, że pomimo wyróżnień Gmina Sulmierzyce nie ma zamiaru spoczywać na laurach i nie zamierza zwalniać tempa. Aktualnie trwają pracę budowlane w ramach programu „Walory Krainy Wielkiego Łuku Warty podstawą rozwoju turystyki kulturowej i aktywnej w gminie Sulmierzyce” – w ramach których przeprowadzana jest rewitalizacja parku w Sulmierzycach, budowa ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Chorzenic, trwają także prace przy targowisku w Sulmierzycach.


guest
128 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
1 rok temu

Gratulacje! Jak to gminy bez PISu mogą się rozwijać! Przecz z upartyjnianiem samorządów! Brawo Rząśnia! Brawo Sulmierzyce!

Pytanie
Pytanie
1 rok temu

Ktoś wie ile dokładnie kosztowało to przedszkole?? Tutaj napisane jest że 9, w gazecie napisano że 12, chodzą głosy że 15. Da się to jasno i klarownie wyjaśnić na podstawie faktur lub rzetelnych dokumentów czy było przy tym aż tyle przekrętów że jest to niemożliwe?? Pytam z ciekawości dlaczego są rozbieżności sięgające kilku milionów złotych? To nie jest koszt worka cementu i 10 pustaków tylko koszt kilkunastu domów jednorodzinnych wybudowania wraz wykończeniem.

Yeti
Yeti
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Tak samo jak chodziły głosy, że przedszkole ma mieć 5 m2 🙂 Jak jesteś taki ciekawy to idź jutro do gminy, kto ci ma tu faktury pokazać? A jak jątrzysz przekręt to sobie wyguglaj telefon do prokuratury 🙂 Gmina pozyskała 5 mln z RPO a oni sprawdzają każdą najmniejszą fakturkę na kontroli, wiem bo pracowałem na budowie dofinansowanej z tych środków. Parafrazując mistrza – burak się uprze i mu daj 🙂 A pofatyguj się jełopie do gminy i nas jutro powiadom o wynikach swoich dociekań 🙂

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Yeti
1 rok temu

oho uderz w stół a buractwo się odezwie. Próbuję się spokojnie dowiedzieć ile kosztowało przedszkole? Czy to takie trudne pytanie?? Choć może faktycznie trudno się wytłumaczyć z tak dużych rozbieżności. Skoro wydano tak dużą kwotę pieniędzy podatników to każdy podatnik powinien wiedzieć ile budowa kosztowała. Ale wszystko od dawna jest owiane jakąś dziwną tajemnicą. A co do jełopa to nie musisz się chwalić jak cię matka na obiad wołała. Siano z butów wychodzi, a państwo w gminie czuję się bezkarnie i ma głębokim poważaniu mieszkańców

Yeti
Yeti
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

No forum to najlepsze miejsce żeby szukać wiarygodnych informacji 🙂 Ojca też szukałeś przez forum? 🙂

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Yeti
1 rok temu

Pozostawię to bez komentarza i nie mam zamiaru wchodzić w durne dyskusję, twój poziom jednoznacznie pokazuje poziom ludzi związanych z wójtem. Takie teksty ewidentnie wskazują że coś jest “na rzeczy” to raz, a dwa to obrazuje poziom ludzi którymi otacza się wójt

Yeti
Yeti
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Nie jestem co prawda z kręgu wójta ba nawet nie z gminy Sulmierzyce ale miło mi że uważasz mnie za człowieka, który potrafi pozyskiwać miliony i rozwijać swoje małe społeczeństwo.Tym bardziej żal mi takich gnid jak ty, które nie potrafią zadzwonić do gminy żeby uzyskać jednej informacji 🙂

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Yeti
1 rok temu

heh ciągnij dalej swoje kłamstwa na swoim poziomie. Pozdrawiam

Yeti
Yeti
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Ale jakie kłamstwa? Dawaj rzeczowo! Łatwo opluć kogoś anonimowo! Masz dowody to idź do prokuratury, jesteś ułomem, który nie umie zadzwonić do gminy to nie pluj na czyiś sukces. Czego nie rozumiesz?

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Yeti
1 rok temu

Wymieniasz wszystkich członków swojej rodziny, fajnie że lubicie sobie mówić po imieniu. Przerabialiśmy już próby zakrzyczenia rzeczywistości i odwracania uwagi od rzeczy ważnych. Kłamstwem jest to że nie jesteś z gminy Sulmierzyce. Wcześniej jednakowoż zadałem pytanie ile kosztowało przedszkole, bo w różnych źródłach podane są różne informację i przytoczyłem te źródła. Skoro nie znasz odpowiedzi na to pytanie to po co się odzywasz? Ale tak to już bywa że najwięcej do powiedzenia mają ludzie którzy najmniej wiedzą – w wąskim gronie nazywani homostultus. Nie zamierzam też schodzić do twojego poziomu i odpowiadać na prymitywne zaczepki bo raz że to nie… Więcej »

Yeti
Yeti
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Nie chce mi się tego czytać 🙂 Najpierw debil rozkręca gównoburzę o to ile kosztowało przedszkole a teraz jakiś monolog i jeszcze nie wie do kogo 🙂 Zmieniam zdanie! Ty nie szukaj prokuratora tylko psychiatry 🙂

Komor
Komor
odpowiedział na komentarz  Yeti
1 rok temu

Yeti zniszczony, wylądował w świńskim szambie tam gdzie jego miejsce. Wczoraj jeden groził pobiciem dzisiaj drugi nie rozumie co sam piszę heheheh. Brawo dla Pana wójta jakimi to ludźmi się otacza hahaha

Radny bezradny
Radny bezradny
odpowiedział na komentarz  Yeti
1 rok temu

Buractwo próbuje zakrzyczeć niewygodne fakty

Janek
Janek
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

W samo sedno moze wójt nie głupi ale radni to imbecyle takimi łatwo sterować

Typ od spisywania liczników
Typ od spisywania liczników
odpowiedział na komentarz  Janek
1 rok temu

Debilu naucz się pisać niegłupi i dopiero wtedy ludzi od imbecyli wyzywaj 🙂 Co za hołota :/

Dziadek
Dziadek
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Ludzie wejdźcie na stronę gminy, wszystko jest, kto i za ile wybudował i nie piszcie głupot.

PSL
PSL
odpowiedział na komentarz  Dziadek
1 rok temu

Daj linka bo nic nie ma, żadnych informacji kto za ile i kiedy. Ktos sie boi powiedzieć ile przedszkole kosztowało

Punktujemy
Punktujemy
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

O to może zapytajmy radnego który ma dochód poniżej 40k w skali roku ale kupił fure za prawie 100 klocków, kupił synowi działkę i buduje mu dom w D.P. oczywiście. I pytanie czy przypadkiem nie był podwykonwcą firmy która budowała przedszkole. Panie J.W. ile faktycznie kosztowało przedszkole??

Radosław
Radosław
odpowiedział na komentarz  Punktujemy
1 rok temu

Hehe gdzie jest kasa tam są przekręty

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Radosław
1 rok temu

Wiesz to po sobie, jasne.

Winiar
Winiar
1 rok temu

Sumlierzyc jedna z najbardziej zadłuzonych gmin w Polsce 😀

Dziadek
Dziadek
odpowiedział na komentarz  Winiar
1 rok temu

Ulżyło ci jak to przpomniales.

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Dziadek
1 rok temu

o takich rzeczach powinno się pisać ,uważasz że samorządy robią te wszystkie inwestycje dla nas ??otoż się mylisz są inwestycje są i pieniądze do podzialu dlaczego w polsce koszt byle jakiej inwestycji liczy się w milionach mamy najdroższe drogi szkoly hale przedszkola jak myślisz dlaczego ?/nie oskarżam nikogo ale można byłoby patrzeć i pinować co za co samorządy robią a nie być ślepym i zadowolonym trzeba ich rozliczać patrzeć na ręce ,skąd te milionowe zadłużenie ??/ napiszesz bo inwestujemy ,ok gmina rząsni ,kleszczów też inwestują i co ssprawdż sobie ranking zadłużenia,, przy takich dochodach gminy takie zadlużenie??

tercio
tercio
odpowiedział na komentarz  Winiar
1 rok temu

Kto inwestuje a szczególnie przy wsparciu środków unijnych musi się zadłużać dodając wkład własny, ale to tylko szczegół patrząc na ogólne korzyści…!!!

Ostatnia kadencja poslanki
Ostatnia kadencja poslanki
1 rok temu

Kiedy PIS posprząta te śmieci z płotów?

Koniec ery go
Koniec ery go
odpowiedział na komentarz  Ostatnia kadencja poslanki
1 rok temu

Pis nie ma wpływu na to że na płotach wieszają się jakieś Sikory itp więc ich zapytaj

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Koniec ery go
1 rok temu

Jak to nie ma wpływu? 🙂 Nie jest tajemnicą, że Pan Sikora i lokalny PIS działają wspólnie i dla swojego dobra 😁
Zresztą ten Pan to dość kolorowa postać 🙂

I ha ha
I ha ha
odpowiedział na komentarz  RTD
1 rok temu

PiS jest poukładany z PSL. Pielucha ich pozenila.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  I ha ha
1 rok temu

Teraz kwestia tego jak na to zareagują władze centralne PSL 😉 Może być nie sympatycznie.

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  RTD
1 rok temu

Przecież mogą mieć cichy układ jak dotąd.

Trzeźwo myślący
Trzeźwo myślący
odpowiedział na komentarz  RTD
1 rok temu

Jak zareagują władze PSL😂😂😂😂
Z kim już nie rządziło PSL
Mają dużą zdolność koalicyjną!!!!
Z każdym jest do twarzy

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Trzeźwo myślący
1 rok temu

Oni tak. PIS nie. I w tym jest zasadnicza różnica. Deklaracje PSL, również w łódzkim, są jasne. Tu problem jest też z ludźmi i sposobem w jakim postępują. Z kimś takim w samym PSL nie jest do twarzy. Partia się zmieniła podobnno. Zobaczymy. Napisać warto.

Trzeźwo myślący
Trzeźwo myślący
odpowiedział na komentarz  RTD
1 rok temu

Obserwuję scenę polityczną i moim zdaniem, PSLowi to najlepiej w koalicji.
W razie ognia to chyc to nie my, to oni.
W powiecie dostali władzę i co? Walka o stołek starosty. Starosty z PSLu.
Koalicja z PiSem i innymi .
Nie widziałem wtedy reakcji wyższych Pslowskich władz.
Czy tak się pracuje na wizerunek???.
Co takie działania miały przynieść powiatowi???? Jakieś wymierne korzyści???
Nie wiem jakie są deklaracje PSLu. Ale od deklaracji do czynów daleka droga.
Ja oceniam własne podwórko, powiat. I takie działania mi się nie podobają.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Trzeźwo myślący
1 rok temu

Tak. Masz wiele racji. Ale mi właśnie chodzi o to, że w PSL znajdują się ludzie pokroju Pana Sikory, którzy podpinają się akurat tam gdzie pachnie wpływami. Nie biorą pod uwagę dobra wspólnego a jedynie swoje interesy przejawiając zainteresowanie sprawami ogółu tylko wtedy gdy mogą przynieść polityczny zysk, zaszkodzić przeciwnikowi. Robią przy tym wiele złego skłócając innych.
Oczywiście takich osób jest więcej w obecnej kadencji. Posuwają się oni do naprawdę brudnych chwytów aby tylko osiągnąć cel. I to jest złe dla powiatu.

Trzeźwo myślący
Trzeźwo myślący
odpowiedział na komentarz  RTD
1 rok temu

Przecież wyborcy wiedzą kto jest kto i z kim. Nikt nikogo nie sprawdza na kogo się głosuje. Słusznie ktoś napisał że jacy wyborcy taki wybrany.
Jak ludzie dają się wodzić za nos jakimiś prostymi politycznymi trikami, to współczuję.
Widocznie nadal wystarczą chleb i igrzyska

zły
zły
1 rok temu

fajnie, chociaż przy takim budżecie rządzi się na pewno łatwiej

szkoda, że w artykule nie wspomniano o pozycji gminy Pajęczno która jest jak co roku w samym ogonie stawki miast powiatowych – 259 na 267, Działoszyn przykładowo w rankingu miast gminnych na 89 pozycji z 1555, gdyby Pajęczno było w tej samej kategorii byłoby za Działoszynem

dlaczego nie ma infomacji o pozostałych gminach naszego powiatu?

Fan!
Fan!
odpowiedział na komentarz  zły
1 rok temu

Zły to jak już tak porównujesz te budżety to Działoszyn ma budżet na poziomie 62mln zł, a Pajęczno ok 41mln zł i zaznaczam jak patrzę to Pajęczno myślę, że dzięki Tokarskiemu absolutnie nie odstaje od Działoszyna, a wręcz jest bardziej zadbanym miastem.

zły
zły
odpowiedział na komentarz  Fan!
1 rok temu

hahaha, wierzysz w herezje które wypisujesz?

Rząśnia 8221,10
Działoszyn 3500,47
Sulmierzyce 3117,85
Siemkowice 2977,57
Nowa Brzeźnica 2704,82
Strzelce Wielkie 2623,11
Kiełczygłów 2503,45
Pajęczno 2395,83

Pajęczno wypada słabiutko na tle całego kraju, nie tylko biorąc pod uwagę miasta powiatowe. chyba, że budżet Pajęczna jest również niższy od każdej z gmin naszego powiatu

Fan!
Fan!
1 rok temu

Stolarczyk absolutnie porządny gość, totalnie zaangażowany w działanie na rzecz dobra mieszkańców Rząśni!!! Ja głosuję na Pana Wójcie Stolarczyk!!!

Siw
Siw
1 rok temu

Proszę można ,można a u nas w Kiełczygłowie nic wójt to nic nie robi mam nadzieję że się to zmieni ,czy ludzie w końcu na oczy przej……

Rudy
Rudy
odpowiedział na komentarz  Siw
1 rok temu

Dobrze że pan Mielczarek w starostwie dużo zrobił. Siedząc pół kadencji w domu na L4

Siw
Siw
1 rok temu

Myślę że Zając zrbi dużo bo jest z PIS.

Biedak
Biedak
odpowiedział na komentarz  Siw
1 rok temu

Sprzedam miejsce na płocie w Sulmierzycach.

Czarek
Czarek
odpowiedział na komentarz  Biedak
1 rok temu

A jaka cena?

Baca
Baca
odpowiedział na komentarz  Czarek
1 rok temu

Stawka w Sulmierzycach jest ustalona, sąsiedzi za udostępnienie płota dostają robotę w PGE. Ktoś za tym stoi.

epj
epj
1 rok temu

Kochani jak patrzę na te barierki (biało czerwone przy chodnikach) w całej gminie Sulmierzyce to tak naprawdę chciałbym wiedzieć ile to kosztowało, jaka firma to wykonała, chodzi o to ile zostało wyprowadzonych pieniędzy na ten cel z kasy gminy. W niektórych miejscach są naprawdę nie potrzebne, chyba żeby krowy do nich wiązać. Kasa trwoniona, wyprowadzana na niepotrzebne rzeczy.

PGE PIS
PGE PIS
odpowiedział na komentarz  epj
1 rok temu

wynik wyborow wskaze kto jest niepotrzebny a kogo ludzie szanują

będą zwolnienia w PGE?
będą zwolnienia w PGE?
odpowiedział na komentarz  PGE PIS
1 rok temu

no nie potrzebny jest PIS i posłanka

Wolski
Wolski
odpowiedział na komentarz  będą zwolnienia w PGE?
1 rok temu

Jak spuszcza prezia a na to się zanosi to strząsną z elektrowni i kopalni pajęczańska szarańcze.

Yeti
Yeti
odpowiedział na komentarz  będą zwolnienia w PGE?
1 rok temu

Jak spuszcza prezia a na to się zanosi to strząsną z elektrowni i kopalni pajęczańska szarańcze.

Prawda
Prawda
odpowiedział na komentarz  Yeti
1 rok temu

Loo okazało się że krytykiem PISu jest ta sama osoba używająca kilku lub kilkunastu nicków tak by ludzie myśleli że jest ich dużo hahaha. Brawo! Prawda zawsze sie obroni! Ludzie wójta w tym momencie strzelili sobie już nie w kolano ale prosto w łeb. Więc Wolski, Yeti, antykomor, Sulimir i wiele innych na szybko wpisanych nicków to ta sama osoba jak to wyszło przy wpisach powyżej. Juz drodzy państwo wiecie jakie są metody ludzi od wójta

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  epj
1 rok temu

nie pisz tak ludzie w sulmierzycach nie lubią takich komentarzy ,ewszystko co władza zrobi jest ok nie ważne za ile nie ważne za czyje byle coś robili ,i tak za pożyczone i tak milion w tą czy w tą nie robi różnicy no minusować mnie i obrażać do dzieła zwolennicy władzy sulmierzyc

zaniepokojona
zaniepokojona
1 rok temu

Uwaga! wyciek danych z ARiMR-u?

troll
troll
odpowiedział na komentarz  zaniepokojona
1 rok temu

Co tam ciekawego wyciekło?

Adam
Adam
1 rok temu

Czytając wpisy zastanawiam się skąd te krytyczne uwagi pod adresem władz Sulmierzyc ? Mam więc pytanie dla oponentów Wójta – skoro macie gotowe recepty, by bez inwestycji gmina rosła w siłę, a ludziom się żyło dostatnio, to czy Wasze nazwiska są na listach wyborczych? Najlepiej stać z boku nic nie robić i krytykować.
Panie Wójcie – jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził i cokolwiek by w Sulmierzycach się nie zrobiło to i tak będzie – ŹLE!!! Spyta Pan dlaczego ? Wiadomo – NIE , BO NIE. Dlatego życząc wygranej powtórzę za klasykiem – Rób Pan swoje.
https://www.youtube.com/watch?v=pV2ojAEPd1U

Krzysiek
Krzysiek
odpowiedział na komentarz  Adam
1 rok temu

Nie pozostało im nic więcej jak tylko szczekanie i rozsiewanie kłamliwych plotek. Sulmierzyce wygrały chyba wójta na loterii bo gość nie tylko jest dobrym menadżerem ale kiedy trzeba było się postawić, żeby obronić pieniądze dla mieszkańców, nawet na chwilę się nie zawahał i to pomimo dużych konsekwencji jakie dla niego taka postawa przyniosła.
Ludzie wiedzą, że Wójt się nie sprzedał i właśnie dlatego to on wygra z poparciem oscylującym w okolicach 90%!

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Krzysiek
1 rok temu

z tą wygraną nie przesadzaj każdemu życzę takiej żony ,męża która potrafi każde pieniądze roztrwonić nabrać pożyczek i inwestować komornik murowany ,przy takich dochodaćh gminy nie takie zadlużenie być powinno 6 miejsce??? wstydddddd 90% chyba przesadzileś wygrać wygra ale nie taką przewagą

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Adam
1 rok temu

Na czele oponentów stoi pełnomocnik PiS w Sulmierzycach bo ma takie wytyczne a mówi że musi bo dostała ciepła posadę w elektrowni. Dodam że ostatnie 8 lat była radną gminy, nigdy nie zgłaszała nowych projektów czy uchwał, zawsze głosowała za a teraz wszystko było źle. To taka pisowska hipokryzja. Mam nadzieję że wyborcy nie dadzą się nabierać.

Skup
Skup
1 rok temu

Od poniedzialku bede skupowal plandeki powystawowe. Interesuja mnie te wieksze. Czyli od 2m2 w zwyz. Platne gotowka. Demontarz z plotkow w moim zakresie. Proponuje cene za metr kwadratowy 1zl. Sa chetni na sprzedaz?

Marzenka
Marzenka
odpowiedział na komentarz  Skup
1 rok temu

Priv

Wolski
Wolski
odpowiedział na komentarz  Marzenka
1 rok temu

Marzenka zna cenę, chociaż za nie płaciła.

Typ od spisywania liczników
Typ od spisywania liczników
odpowiedział na komentarz  Wolski
1 rok temu

Ja tylko przypomnę, że Marzenka się śmieje a prąd drożeje!

Plotowy
Plotowy
odpowiedział na komentarz  Typ od spisywania liczników
1 rok temu

W Sulmierzyckim pisie za użyczenie płota jest w PGE robota.

Ostatnia kadencja poslanki
Ostatnia kadencja poslanki
odpowiedział na komentarz  Plotowy
1 rok temu

Nie ma już PISu w Sulmierzycach,jest tylko PGE, by żyło się lepiej tym co popierali Pieluchę gdy PIS chcial ograbić Rząśnie i Sulmierzyce z opłaty za wydobycie węgla!!!

Podroznik
Podroznik
odpowiedział na komentarz  Ostatnia kadencja poslanki
1 rok temu

To ile kosztowało przedszkole i kto najwięcej przytulił?

Pajeczok
Pajeczok
odpowiedział na komentarz  Podroznik
1 rok temu

Widać, że masz doświadczenie w przytulaniu kasy.

Won od mojego płota
Won od mojego płota
odpowiedział na komentarz  Podroznik
1 rok temu

Najpierw pisury rzucały kłody pod nogi, potem, że działki gmina nie kupi, następnie, że za mała, i zaś że małe przedszkole, potem że gmina nie zdąży w terminie. Teraz, że ktoś wziął w łapę 🙂 Jak wiesz o takim precederze debilu to idź do prokuratury a nie robisz tanie zagrywki pod publiczkę przed wyborami. Przerżniecie te wybory z kretesem i przebieracie nóżkami jak dzieci we mgle. Gardzić wami to za mało…

Prawda
Prawda
odpowiedział na komentarz  Won od mojego płota
1 rok temu

Najwięcej przytulił ten co najgłośniej krzyczy. To przyznaj sie ile ci dali?

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Prawda
1 rok temu

Coś faktycznie zalatuje tu skoro wójt nawet w biuletynie nie podał informacji ile kosztowało przedszkole. Pracownicy gminy którzy udzielają sie na tym forum próbują zakrzyczeć niewygodny temat na swoim poziomie chwaląc sie swoimi rodzicami

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Swoją drogą wykwalifikowana kadra grożą pobiciem, nagabują, obrażają a do tego roznoszą ulotki kandydatów w godzinach pracy. Wójt z gminy zrobił sobie prywatny folwark a przewodniczący nie zna podstawowych kompetencji rady twierdząc że nic co dzieje się na sesjach nie powinno wyjść na zewnątrz. Otóż każdy mieszkaniec powinien wiedzieć co radni robią za jego pieniądze i koszt każdej inwestycji powinien być podany do publicznej wiadomości. To nie są wasze pieniądze!!!

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

nie dotyczy sulmierzyc ,w normalnych gminach ,miastach gdy ktoś nie ma nic do ukrycia nie boi się prawdy ,gdyby mi tak jakiś radny powiedzial że nic nie może wyjść na zewnątrz już by w następnej kadencji go nie bylo no ale cóż ja go nie wybieram

Przewodniczący rady gminy
Przewodniczący rady gminy
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Do Pytania. Powiedz, zacytuj kiedy powiedziałem, że to co dzieje się na sesjach nie może wychodzić na zewnątrz. Kłamiesz w tym komentarzu i manipulujesz. Opanuj się i zastanów co piszesz, bo możesz za pomówienia i zniesławienia odpowiadać. Krytyki się nie boję ale pomawiac się nie pozwolę. Pozdrawiam.

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Przewodniczący rady gminy
1 rok temu

Możemy wyciągać brudy tylko wyjdzie wszystko pod jakimi nickami szalałeś tu na forum a co do tych nibypomówień to cytuję:”donosiła dokumenty z urzędu gminy, protokoły z sesji” – jak można donosić coś co powinno być ogólnodostępne dla każdego mieszkańca, macie coś do ukrycia? “Radni nie mieli swobody wypowiedzi” to znaczy że jak wiedzą że ktoś sie dowie co mówili to sie krępują czy boją sie że ktoś pomyśli ze nie mają własnego zdania?
Co do pomówień też w tekście z biuletynu kilka osób spokojnie może zaskarżyć o oszczerstwo i szkalowanie.

Gozpodarny Gmin
Gozpodarny Gmin
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

uuuu porteczki się trzęsą 🙂 Tadek nie odpuszczaj, pozwij chama! Niech przed sądem powie Ci to w twarz albo teraz się przedstawi cwaniak.

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Gozpodarny Gmin
1 rok temu

Gazpodarnych cham to cie spłodził i teraz żałuje, ty jesteś zbyt cieńki żeby na ciebie splunąć

Wolski
Wolski
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

To może być zachowanie Marzenki. Powiedz publicznie kto ci sponsoruje plakaty, bo sprawa śmierdzi. Na twoim miejscu siedział bym cichutko. Niedługo braknie prezia i będzie sraka.

Przewodniczący rady gminy
Przewodniczący rady gminy
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Na podstawie tych doniesień i meldunków a w następstwie zleceń do pracodawcy ktoś ponosił szkody. Nie udawaj Greka że nie wiesz o co chodzi. A jeśli ktoś uważa że naruszam jego dobra osobiste to składa skargę na policję i sprawa nabiera biegu. Pozdrawiam.

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Przewodniczący rady gminy
1 rok temu

niewykluczone że tak będzie jak informacja dotrze do zainteresowanych. Dla mnie są to oczywiste pomówienia i manipulacja

Wyborca PIS
Wyborca PIS
odpowiedział na komentarz  Prawda
1 rok temu

Marzena ile wzięłaś?

Wyborca KW wójta
Wyborca KW wójta
odpowiedział na komentarz  Wyborca PIS
1 rok temu

Jacek ile wziąłeś?

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  Plotowy
1 rok temu

to uzycz chyba ze nie chcesz pracy w pge

Pytanie
Pytanie
1 rok temu

Pamiętajcie mieszkańcy że długi wójta będą spłacać jeszcze nasze dzieci ale czy będą miały z czego jak wójt mówi że dopiero sie rozpędza. Mijają sie również wyjaśnienia wójta i przewodniczącego rady ile dług będzie spłacamy. Do tego przewodniczący rady powiedział jasno w biuletynie że nie chce by ktokolwiek wiedział co radni uchwalają na sesjach. Wójt wydaje materiały wyborcze w postaci biuletunu za pieniądze publiczne do tego wysyła pracowników w godzinach pracy z ulotkami po gminie. Wójt czuje sie bezkarnie i uważa że nikt nie może go rozliczyć a pieniądze publiczne są jego i nikt nie musi wiedzieć co z nimi… Więcej »

Zdziwiony
Zdziwiony
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Czytaliście w biuletynie jak jedna z radnych sprzedała własną gminę. To niesamowite, żeby być tak podłym i nienawidzić własnej gminy.

Gzik
Gzik
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Debilu informacja ile kosztowało przedszkole jest na stronie gminy co najmniej od 12 października: http://sulmierzyce.info/wp-content/uploads/2018/10/Inwestycje-w-kadencji-2015-2018-1.pdf Strona 7 poz. 3. Serio jesteś takim ułomem, że nie potrafisz tego znaleźć? Czy nie chcesz tego widzieć? 🙂

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Gzik
1 rok temu

A więc debilu skoro już sie przedstawiłeś to będę ci mówił po imieniu. Nie obchodzi nikogo ile inwestycja miała kosztować tylko ile kosztowała. Nawet na stronie kuratorium jest kwota powyżej 10 mln. Jaki był koszt przedszkola ze wszystkimi aneksami? I druga sprawa dlaczego końcowy efekt różni się od projektu na który był składany wniosek o dotacje? Chodzi między innymi o strop który w pierwotnym projekcie miał być tradycyjny zalewany a z tego co kojarzę jest tylko konstrukcja dachu. Czy przez te różnice czy zaniedbania czy niezgodności jeśli ktoś sie tego dopatrzy nie będzie trzeba zwrócić dotacji?

Gzik
Gzik
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Jaki kretyn 🙂 Pytałeś jak szurnięty ile kosztowała inwestycja to masz odpowiedź. W sobotę będzie dzień otwarty to wdrap się niczym człowiek-pająk na konstrukcję tegoż przedszkola i nie zapomnij podzielić się swoimi spostrzeżeniami z czytelnikami tego forum. Nie jestem pracownikiem gminy czy przedszkola i nie wiem jaki był projekt. Ty widocznie jesteś bliżej albo co bardziej prawdopodobne bredzisz jak potłuczony 🙂 Kuratorium budowało to przedszkole czy gmina? Może z księżyca jeszcze weź kwotę 🙂 Odwiozą cie do Tworek, nie ma bata 🙂

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Gzik
1 rok temu

Nie musisz też przedstawiać swojej matki i mówić gdzie mieszka. Skoro nie wiesz ile kosztowało przedszkole tylko wysyłasz linki z umowy przed inwestycją a nie sprawozdania z tego ile faktycznie kosztowało to po co się odzywasz? Jak jesteś już taki obtrzaskany w linkach to sprawdź sobie sprawozdania z sesji w ebipie gdzie były uchwalane zmiany do budżetu na potrzeby min zwiększenia wydatkowania przedszkola bo ktoś jorgnął we wstępnym kosztorysie w których to zaobserwujesz jak to rada przyklepywała kilka razy zwiększenie, milionowe zwiększenie wydatķów na obecny rok a tym samym powiększała dług o kilka milionów a pan przewodniczący chciał to wszystko… Więcej »

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Brawo nareszcie ktoś madry trzeźwo myślący nie oslepiony poczynaniami władzy

Gozpodarny Gmin
Gozpodarny Gmin
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Rada powiadasz? Czyli m.in. twoja koleżanka Marzenka? Czemu jej nie pytasz o dług? Ona taka głupia, że nic o tym procederze nie wiedziała? Czy ty jesteś totalnym kretynem i ignorantem? Nie mam więcej pytań 🙂

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Gozpodarny Gmin
1 rok temu

Gdybym ją znał to może bym zapytał. A kretynów to masz wśród swoich podnosicieli rąk na zawołanie. Nie szukaj na siłę głupszych od siebie i nie traktuj wyborców jak bezmózgi a tak sie rozbestwiliście że już to robicie

Gozpodarny Gmin
Gozpodarny Gmin
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Uuuuu wyparcie 🙂 Tak się nie robi. Choćbyście oblepili cały powiat cztery razy to i tak każdy was zna i uwierz, że ma mózg. Przekupstwem politycznym zdobędziecie parę głosów i wtedy zaczniesz pluć na ludzi. Ale ludzie tutaj mądrzy. Wiedzą żeście się sprzedali za stołki i jesteście matołki 🙂

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Gozpodarny Gmin
1 rok temu

Nie mierz wszystkich swoich miarą i nie traktuj wyborców jak bezmózgi. Widać gołym okiem że macie gdzieś mieszkańców i czystą grę polityczną. Poobstawialiście się braćmi i wujkami, firmami radnych którzy wykonują wszystkie zlecenia i uważacie że pieniądze publiczne są wasze i nie musicie się z bich rozliczyć. Nawet pracowników w gminie gnębicie jak mają inne zdanie. Ale to jest początek waszego końca. My wyborcy zmobilizujemy sie i odsuniemy was od władzy, a najbardziej boicie się tego że jak ktoś przyjdzie po was to rozluczy was za każdą zdefraudowaną złotówkę i za ten dług w który wprowadziliście gminę uważając ją za… Więcej »

Gozpodarny Gmin
Gozpodarny Gmin
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Przyjść to sobie możecie pocałować Pieluchową w dzyndzelek. A i to już niedługo 🙂 Nie mów “my” bo tak nie mówiłeś jak chcieliście zabrać kasę Rząśni i Sulmierzycom, jak sprzedaliście się za stołki. Bój się lepiej żeby ciebie w tej spółce nie rozliczyli bo wasz czas się skończy szybciej niż myślisz. A macie parcie na władze oj macie. Ludzie to widzom i się z was śmieją. Jesteś żałosnym małostkowym knypciem jak twój prryncypał i pryncypałka. Nawet mi ciebie nie żal.

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  Gozpodarny Gmin
1 rok temu

Dobrze że zmieniasz nicki tak by sie jeszcze ludzie kapneli dzis to już chyba 5 wcześniej były wolski sulimir antykomor jednak pod każdym jesteś takim samym burakiem. Mnie jednakowoż żal tych którzy muszą z tobą przebywać, wyżywanie sie na innych za swoje życie nieudacznika sługusa musi być dla otoczenia bolesne. Reprezentujesz tak samo prostacki poziom jak twój idol przewodniczący. Nie zdziwiłbym sie gdybyś to ty nim był. Wypisz wymaluj prostak z pretensjami do wszystkich. Ale coś ci powiem. Ludzie mają cie dość i nawet wójt który łazi w twoim imieniu i prawi herezje ci nie pomoże. Nie dziwię się że… Więcej »

Obserwator
Obserwator
odpowiedział na komentarz  Gozpodarny Gmin
1 rok temu

Koleżanka radna Marzenka to na sesjach jak się nie spóźniła i wcześniej nie wyszła była w innym świecie, smartfonowym świecie.

Zenon
Zenon
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Spytaj radnej Kowalskiej, ona jest dociekliwy to ci powie..

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Pytanie
1 rok temu

Pamiętajcie, że żaden wójt, burmistrz czy prezydent nie zadluza samorządu. To rada miasta czy gminy podejmuje uchwały. Radna Marzenka o tym wie ale kota ogonem odwraca, zawsze głosowała za, nigdy przeciw, przez 8 lat. Ale to jest pisowska hipokryzja.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Sulimir
1 rok temu

To po co jest wójt burmistrz czy inny jakiś szef to chyba do niego należy decydujacy głos?jeśli sie myle to mnie uświadom pozdrawiam

Sulimir
Sulimir
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

W samorządzie na każdym szczeblu jest władza uchwalodawcza (rada) i wykonawcza (wójt). Pozdrawiam.

Adam
Adam
1 rok temu

Jeśli ktoś chce wyrazić swoją krytyczną opinię wobec kogokolwiek to ma takie prawo, ale trzeba umieć rozróżnić krytykę od pomówienia. Czytając posty zauważyłem szalone zacietrzewienie i ślepy atak na władze gminy. Piszecie o przedszkolu i jego kosztach- przecież gdyby cokolwiek było zrobione niezgodnie z projektem to zostanie cofnięta dotacja. Inwestycja musi też być rozliczona co do grosza bo grozi to tym samym, a na to nikt sobie nie pozwoli. Piszecie, że Wójt wydając biuletyn robi sobie kampanie. Każdy włodarz na koniec kadencji podsumowuje swoje dokonania i to jest najnormalniejsza rzecz, czy rządzącym jest ktoś z PIS, PO, PSL…. Piszecie, że… Więcej »

Muniek
Muniek
odpowiedział na komentarz  Adam
1 rok temu

A czy pisowski wójt w Strzelcach nie wydał biuletynu na koniec kadencji. Pisowska hipokryzja do kwadratu. Ludzie i za to Was ocenią.

Kasia
Kasia
odpowiedział na komentarz  Muniek
1 rok temu

Bo gmina biedna to nie wydaje a to dużo kosztuje zwłaszcza przed wyborami

By żyło się lepiej Marzenie
By żyło się lepiej Marzenie
1 rok temu

Marzene w PGE trzyma teraz tylko mandat radnej,wiec zerznięta w gacie ze straci dobre koryto, okleja i wywiesza sie dosłownie wszędzie,mało tego nawet zaśmieca skrzynki pocztowe swoja i siury kandydatura,szkoda tylko ze zaponmiala co ślubowała na zaprzysiężeniu radnych i w najlepszym dla siebie momencie olała gmine a wybrała własną karierę wraz z niudolna posłanką!!!

Staszek
Staszek
odpowiedział na komentarz  By żyło się lepiej Marzenie
1 rok temu

Gacie będą pełne jak wyjdzie kto płaci za plakaty.

J23
J23
odpowiedział na komentarz  Staszek
1 rok temu

Jest jeszcze jeden tak kandydat. Pan Sikora wisi gdzie tylko się da i w wielu formatach. Widać że na kampanię poszły spore srodki. Oprócz jasnego braku skromności i megalomanii, wątpliwe by mieścił się w limitach. Co ciekawe na niektórych z jego materiałów brak informacji o finansowaniu ze środków partii do której teraz się przytulił aby potem pewnie ją rozwalić od środka.

Janusz
Janusz
odpowiedział na komentarz  J23
1 rok temu

W Rząśni na wjeździe postawił tablice niczym reklama szynki 😀 Chyba ta jedną akcją wyczerpał przeznaczone na wybory środki.

Biala
Biala
odpowiedział na komentarz  Janusz
1 rok temu

A w Białej co odwalił :/

zorientowany
zorientowany
odpowiedział na komentarz  Staszek
1 rok temu

plakatami gabrusek dzialke z tylu sobie wygrodzil po tamtych wyborach

aga
aga
1 rok temu

Pracuje w ARMiR i udaje że pomaga ludziom, widać trafił swój na swego i proste chłopaki że wsi dawali się omamic

Janusz
Janusz
odpowiedział na komentarz  aga
1 rok temu

Ale on tych ludzi okłamuje! Rozpowiada też brednie jakieś ile to on pieniędzy na drogi powiatowe nie załatwił. Okazuje się, że za wszystko płaciła Gmina i wkład Sikory jest w to żaden!
Mgr inż. pełną gębą 😁

Chłopek
Chłopek
odpowiedział na komentarz  Janusz
1 rok temu

O co chodzi z tym mgr inż

Chłopek
Chłopek
odpowiedział na komentarz  aga
1 rok temu

Ja nie głosuję na PSL. Za ich działania w powiecie. Jeden kandydat głosów nie narobiło, jak ludzie nie zagłosują a PSL

Kulki
Kulki
1 rok temu

Sikora w PSL ciekawe kto taki głupi że go przyjmuje czy prezesem PSL jest jakiś nie dorozwuj. A TAK KTO JEST PREZESEM PSL?

Maja
Maja
1 rok temu

Do wiadomości Ślusarski jest prezesem PSL i to on jest odpowiedzialny przyjmuje do parti oszołomów a wywala prawdziwych PSL ,kogo wystawił na listę do powiatu w kiełczygłowie Panią A.Bednarek a usunął partyjnego który nosił sztandar PSL .

Chrzanik
Chrzanik
odpowiedział na komentarz  Maja
1 rok temu

W Kiełczygłowie to nie nabiją głosów PSL Mają Ryśka Wolnowskiego. W Chorzewie Magdalena Bazan startuje.
Czas otrząsnąć się z PSLu.
Zdaje się że także PiS będzie miał kłopoty z wejściem do rady powiatu bo entuzjazmu do tej partii nie zauważam. Oprócz tego nowa partia Kukiz15.
Oj oj będzie ciekawie. Trzeba będzie zakasać rękawy i łamać chrzanik.
Powyborcza pora jak najbardziej odpowiednia

Adam
Adam
1 rok temu

Dobrze zrobił Mielczarek że startuje z swojego komitetu a Ślusarskie zostawił pan Ślusarski skucił ze wszystkimi Z PSL nawet brad go nie popiera .Teraz prosi o głosy ludzi a przed mówił że śmierdzące wieś i plotki rosiewa,

Chrzanik
Chrzanik
odpowiedział na komentarz  Adam
1 rok temu

W Siemkowicach też nowi kandydaci . Dużo zależy od młodzieży!!!
Kukiz15 może być dobrą alternatywą dla starych dziadków
Na forum to już tyle zostało napisane że włos się na głowie jeży.

Tomasz
Tomasz
odpowiedział na komentarz  Adam
1 rok temu

i tak Ślusarek przejdzie bo jest ogarnietym czlowiekiem i ma ogromne poparcie.
A Mielczarek nie startuje z PSL bo sie z nikim juz w psl nie odzywa i w starostwie rowniez sie nie sprawdzil

Chrzanik
Chrzanik
odpowiedział na komentarz  Tomasz
1 rok temu

Jest człowiekiem ogarniętym. Czym??? Zagłosuję na Karolinę Guc.
A Mielczarek dobrze że nie kandyduje zPSLu,
bo sam PSL ma nie zaduże poparcie. Wejdź na portal samorządowy to zobaczysz jakie poparcie ma Ślusarek

Tomasz
Tomasz
odpowiedział na komentarz  Chrzanik
1 rok temu

nie startuje z psl bo go partia nie chciala poprzec i wystawić.
portal samorzadowy? 95% mieszkańców powiatu nawet nie wie ze cos takiego istenieje 😀 wybory sa przy urnach a nie przez interent 😀 haha 😀

Chrzanik
Chrzanik
odpowiedział na komentarz  Tomasz
1 rok temu

Nic się nie martw. Wiadomości przenoszone ustnie wystarczą. A ludzie wiedzą i pamiętają.
Głosuję na Karolinę Guc z Kukiz 15

Pajęczno
Pajęczno
1 rok temu

Wcale go nie wyrzucjli z partii co miał zrobić jak na konwencji PSL Ślusarski podniósł rękę na jego żonę jak powiedziała mu prawd e,dobrzek dobrze że nie z PSL a wyrzucił pana Bazana który był prawciwy PSL i miał startować do powjatu to Ślusarski wsadził Bednarek,A .Mielczarek rozmawia z wszystkimi w powiecie i oprócz Ślusarskim .Ślusarski to on jest skucony nawet nie przyjechał na zarząd to jest radny.

Tomasz
Tomasz
odpowiedział na komentarz  Pajęczno
1 rok temu

Nie powiedziałem że go wyrzucili tylko, ze nie chcieli wystawić 😁 sam się czlowieku przyznałes tym że go wyrzucili😁 ten pan bardzo nie sprawdził się w starostwie. Kończę tą jałowa dyskusje! Narka

Chrzanik
Chrzanik
odpowiedział na komentarz  Tomasz
1 rok temu

Kończysz dyskusję bo fakty są przytłaczające.
Pan Mielczarek ma duże poparcie w Kiełczygłowie
Powiedz kto sprawdził się w starostwie kto był najbardziej aktywny. I na czym ta aktywność polegała.
Ja słyszałem tylko o walce o stołek starosty Rysia. O tym było głośno.
I pana Jana Rysia nie ma wśród kandydatów. Pytam dlaczego!!!
Ten pan to ideowy PSLowiec.
Szkoda że brakło człowieka z tak dużym doświadczeniem samorządowymi kulturą polityczną.
Działoszyn podziękuje
A Pan Mielczarek ma swój honor i kulturę.
I dlatego z czystym sumieniem może kandydować w wyborach na Wójta Kiełczygłowa
Głosuję na Karolinę Guc z Kukiz 15 do rady powiatu

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Pajęczno
1 rok temu

Mamy taki ciekawy portal jak TP, i dlaczego tak mało informacji z posiedzeń rady powiatu.
Kto był, kto nie był. na posiedzeniu rady. Jaka była frekwencja i jakie propozycje miał radny
Z kim się układał i dlaczego. To ułatwi ocenę kandydata.
Kandydaci już wybrani stają się bardzo małomówni. Uaktywniają się dopiero przed wyborami. I mówią krótko co chcą zrobić a niewiele o tym co zrobili.
To od nas wyborców zależy jakość demokracji. Wybierajmy i wymagajmy bo żyją z naszych podatków.

Xxxx
Xxxx
1 rok temu

Czytam to i smiadz czy płakać piszą głupoty razgaduje tak samo pan Przydacz z kiełczygłowa i pan Ślusarski .Pan wicestarosta rozmawia i nie jest skucony z nikim prucz Ślusarskim ale z tym panem to nikt nie rozmawia bo to chory człowiek widzi tylko swój kawałek nosa ,w Kiełczygłowie już rządzi bard Ślusarka i kiełczygłowie pamiętają jak było pozdrawiam radny z pajęczna.

Henryk
Henryk
1 rok temu

Zgadza się Rys nie startuje bo Ślusarski go wykluczył chciał Pana IIP z gazety ale partia była przeciwna .Mielczarek ma duże poparcie ale też zachowuje się z kulturą nie roznosi wódki jak obecny wójt żałosne.

Ciekawe
Ciekawe
odpowiedział na komentarz  Henryk
1 rok temu

Jan Ryś był liderem PSLu. I partia zgodziła się na takie ruchy kadrowe.
Z tego co zauważyłem to na listach PSL spora rotacja. Co z tego wyniknie.
Jak wtedy zareaguje góra