R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęczno"Narkotyki i dopalacze zabijają"

„Narkotyki i dopalacze zabijają”

Pod tym hasłem pajęczańscy policjanci przeprowadzili prelekcję dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie, włączając się tym samym w realizację kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Motto przewodnie tej akcji brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

We wtorek 2 kwietnia policjanci zajmujący się profilaktyka wśród nieletnich, przeprowadzili prelekcję wśród uczniów klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie w ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Głównym celem działań jest uświadomienie młodym ludziom jakie negatywne skutki i zagrożeń wynikają z zażywania narkotyków i dopalaczy.

Młodzi ludzie powinni uświadomić sobie, że narkotyki czy też dopalacze pod każdą postacią to substancje chemiczne (trucizna) o nieznanym składzie opis na opakowaniu, różni się zazwyczaj od zawartości dlatego gdy dochodzi do zatrucia lekarze nie są w stanie udzielić pomocy takiej osobie. Ich zażywanie prowadzi w swoich skutkach do uzależnienia podczas którego wyłącza się racjonalne myślenie powodując problemy prawne jak również zdrowotna a w konsekwencji niejednokrotnie utratę życia. Dodatkowo podczas prelekcji uczniowie obejrzeli spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii.

źródło i fot.: KPP Pajęczno
R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

Bardzo potrzebna akcja. Powinni zorganizować takie spotkania w każdej szkole…

zły
zły
5 lat temu

mogli dodać jeszcze alkohol do listy

Ona
Ona
5 lat temu

Szkoda że policja nie zajmie się ludźmi którzy sprzedają dopalacze w Działoszynie chodź wszyscy wiedzą kto gdzie tym handluje.

AAA
AAA
odpowiedział na komentarz  Ona
5 lat temu

Dokładnie!!!