Nowe ekopracownie oddane do użytku

3

Dwie placówki edukacyjne z terenu powiatu pajęczańskiego zyskały dla swoich wychowanków bogato wyposażone ekopracownie. Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Pajęcznie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Brzeźnicy wygrały konkurs ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – „MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA – 2015”.

Dzięki pozyskanym funduszom udało się stworzyć nowoczesne miejsce do prowadzenia zajęć dydaktycznych z młodzieżą. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 34 tys. zł – placówka w Pajęcznie – oraz 38 tys. zł w Nowej Brzeźnicy. Znaczna część tej kwoty została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, pozostałe koszty zostały pokryte z budżetu gmin. Pracownie zostały wyposażone w nowe meble, wiele ciekawych pomocy dydaktycznych oraz sprzęt komputerowy.

W pracowni będą organizowane konkursy szkolne, akcje, wystawy o tematyce ekologicznej, w których uczestniczyć będą nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice. Planowane będzie również przeprowadzanie w tym miejscu zebrań rady pedagogicznej oraz spotkań rady rodziców z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego. W razie potrzeby udostępniona będzie pracownia dzieciom i nauczycielom w trakcie ferii i dni wolnych od zajęć edukacyjnych.
Nauka w ekopracowni będzie sprzyjała rozwojowi młodych talentów, przyczyni się do wzrostu zainteresowania przyrodą i zainspiruje dzieci do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego.

źródło: pajeczno.pl
fot.: K. Kardas
Poprzedni artykuł„Oblicza Karry White” nowa książka Karoliny Mielczarek
Następny artykułKolizja na „podwójnym gazie”. Kierowca BMW miał ponad 3,2 promila
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
8 lat temu

Gimnazjum i podstawówka w Kiełczygłowie również posiada takie ekopracownie. Otwarcie było niedawno. Proponuję to sprawdzić i podać prawdziwe informacje.

Admin
Admin
odpowiedział na komentarz  piotr
8 lat temu

Takie ekopracownie otwarto w ostatnim czasie w gminach Kiełczygłów i Siemkowice. Niestety informacja nie została zamieszczona na stronie, ponieważ placówki nie powiadomiły nas o planowanej uroczystości. Tekst traktuje o szkołach w Pajęcznie i Nowej Brzeźnicy, ponieważ one oddały ekopracownie w ostatnich dniach.

Lewak
Lewak
8 lat temu

Po co pakować kasę w Gimbazja skoro PIS’iory i tak chcą je likwidować ?