Nowe place zabaw i Strefa Aktywności

10

Urząd Miejski w Pajęcznie zgłosił się do udziału w programie rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – „Otwarte Strefy Aktywności” realizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Złożony przez Gminę Pajęczno wniosek dotyczy budowy placu zabaw o charakterze sprawnościowym, siłowni plenerowej oraz strefy relaksu. Według planu obiekt powstanie za budynkiem Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Całkowity koszt inwestycji przekroczy kwotę 150 tysięcy złotych, przy dofinansowaniu zewnętrznym w wysokości 1/3 wartości zadania.

Nie jest to jedyna inwestycja w obiekty służące rekreacji na terenie Pajęczna. Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja projektów grantowych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty”, której Gmina Pajęczno jest członkiem. W ramach zadania stworzone zostaną nowe place zabaw na terenie miasta. Planowana lokalizacja tych obiektów to: plac za budynkiem Publicznego Przedszkola nr 1 (i Szkoły Podstawowej nr 2) oraz Osiedle „Źródelna”, gdzie oprócz nowych zabawek plac zostanie wzbogacony o urządzenia rekreacyjne typu „siłowni na powietrzu”. Łącznie na ten cel LGD przeznaczy dla Gminy Pajęczno ponad 80.000 zł.

Nowe zabawki i urządzenia znajdą się również na placu zabaw w Parku Miejskim. Docelowo w planach inwestycyjnych jest doposażenie i wzbogacenie wszystkich funkcjonujących już na terenie miasta i gminy palców zabaw.


guest
10 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
pwk
pwk
2 lat temu

Pamiętam jak był robiony ten plac zabaw, był wielki szał, tyle dzieci się bawiło. Teraz ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  pwk
2 lat temu

Trochę zniszczał od tego czasu

Józef
Józef
2 lat temu

Place rozebrać, pieniądze przeznaczyć na zbrojenie narodu! Chcemy wolności wyrwania się ze szponów bogatej szlachty! Ma być równość!

Koń Pajęczański
Koń Pajęczański
2 lat temu

Wybory, wybory, wybory…

ara
ara
odpowiedział na komentarz  Koń Pajęczański
2 lat temu

szczerze w d….e to mam czy Tokarski robi to pod wybory czy nie ważne ,że dzieciaki będą miały radochę szkoda ze co nie którzy mają taki tok myślenia jak ty ,najlepiej nasrać i zaorać

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  ara
2 lat temu

Dzisiejsze dzieci w dobie internetu, srajfonów i innych wynalazków, mają w dupie ruch i zabawę na świeżym powietrzu. Dorośli zresztą też. Siłownia za budynkiem MGIKiS świeci pustkami. Z placami będzie to samo.

Mmmmm
Mmmmm
odpowiedział na komentarz  Emigrant
2 lat temu

Nasza córka uwielbia place zabaw

ara
ara
odpowiedział na komentarz  Emigrant
2 lat temu

to wszystko trzeba zburzyć i zaorać .Bo przecież dzieci się nie bawią ….żenujące podejście

Obserwator
Obserwator
2 lat temu

Jeszcze trzeba poczekać bo nie wiadomo czy z OSA Pajęczno dostanie dotacje a jak wiadomo plac zabaw za MGOKiS jest w fatalnym stanie technicznym od kilku lat.Sami Radni w budżecie miasta powinni znaleźć pieniądze na jego zburzenie i zbudowanie placu zabaw dla najmłodszych, strefy aktywności dla starszych dzieci i młodzieży. W wielu nawet tak małych miastach powstały takie obiekty i cieszą się powodzeniem. Ps. Jeśli dorośli nie dbają o swoją aktywność fizyczną to dzieci nie mają wzorca i to nie jest tylko spowodowane tabletami,smartfowanmi itp.

rodzic
rodzic
2 lat temu

Jakiś czas temu informowałem TP o tragicznej sytuacji Placu Zabaw na Osiedlu Źródelna. W odpowiedzi otrzymałem : „Dziękuję za kontakt i przesłanie zdjęć. ***Skontaktuje się z Urzędem Gminy w celu uzyskania komentarza z ich strony. *** Okazuje się, że UG jeszcze nie otrzymał potwierdzenia otrzymania środków, więc chwilowo wstrzymuję się z publikacją.” A czas leci…… Za plac zabaw odpowiada właściciel i zarządca Plac zabawźródło: ShutterStock Place zabaw jako całość nie są obiektami budowlanymi w rozumieniu ustawy – Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm. – dalej pr. bud.), w związku z tym nie podlegają… Więcej »