R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoUroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Pajęcznie

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Pajęcznie

W słoneczne, czwartkowe przedpołudnie odbyły się uroczystości z okazji Święta Narodowego – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy obchodów – władze samorządowe Gminy i Powiatu, delegacje i poczty sztandarowe organizacji społecznych oraz instytucji, młodzież szkolna i mieszkańcy – zebrali się pod pajęczańskim ratuszem, by wspólnie udać się do kościoła parafialnego W.N.M.P. i uczestniczyć w Mszy Św. za Ojczyznę. Po nabożeństwie złożono hołd poległym w obronie Ojczyzny składając kwiaty pod tablicami pamiątkowymi znajdującymi się przed kościołem.

Następnie uformowano barwny pochód, na którego czele znalazła się młodzież niosąca wielką wstęgę w narodowych barwach. Przy akompaniamencie Pajęczańskiej Orkiestry Dętej mieszkańcy przemaszerowali na cmentarz. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza Okolicznościowe przemówienie wygłosił specjalny gość tegorocznych obchodów Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej prof. Michał Seweryński oraz Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski. Kolejnym punktem przemarszu był budynek ZUS, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa, poświęcona nauczycielom zamordowanym w okresie wojny. Po złożeniu kwiatów przez poszczególne delegacje zakończono oficjalną część uroczystości.

Artystycznym zwieńczeniem święta uchwalenia Konstytucji 3 maja był koncert muzyki poważnej „Maryjo, Królowo Polski”, który odbył się wieczorem w Sanktuarium Pajęczańskiej Matki Kościoła. Przed pajęczańską publicznością wystąpili muzycy Filharmonii Śląskiej.

fot.: UMiG w Pajęcznie
R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Rttyy
Rttyy
5 lat temu

Że sobie zębów niepowybijali na tym końskim padole

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Rttyy
5 lat temu

A gdzie posłanka?

Michał
Michał
odpowiedział na komentarz  Rttyy
5 lat temu

Jak kotek się czuje…?

" i -"
" i -"
odpowiedział na komentarz  Michał
5 lat temu

Dużo lepiej niż twój konik 😉