Pajęczański szpital dostanie sprzęt z WOŚP za ponad 180 tysięcy złotych

20

30 łóżek wraz z szafkami, 4 wózki inwalidzkie i 3 pompy infuzyjne to sprzęt, który wkrótce trafi do pajęczańskiego szpitala. Nowy sprzęt został zakupiony dzięki środkom z tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po 12 latach starań w końcu się udało. Do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Pajęcznie trafi sprzęt podarowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wniosek dyrektora SP ZOZ w Pajęcznie Adama Stachery WOŚP przekaże: 30 łóżek rehabilitacyjnych sterowanych elektronicznie, szafki przyłóżkowe, 3 pompy infuzyjne i 4 wózki inwalidzkie. Szacowana łączna wartość sprzętu przekracza kwotę 180 tysięcy złotych.

Nie mogę sobie przypisać sukcesu, bo dziś jest w modzie chwalić się cudzymi osiągnięciami. To również dzięki sztabowi WOŚP w Pajęcznie i jego szefowi Sebastianowi Barczakowi i Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Pajęczańskiej z Tadeuszem Schabowiczem. Ja tylko corocznie składałem wnioski i dzwoniłem do Owsiaka z uporem maniaka – mówi dyrektor Adam Stachera.

Podczas tegorocznego 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fundacja zbierała fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Sztab w powiecie pajęczańskim pod wodzą Sebastiana Barczaka zebrał ponad 53 tysiące złotych.

– Po realizacji darowizny wybieram się do siedziby WOŚP z podziękowaniami, zabiorę ze sobą szefów sztabów WOŚP z Pajęczna i Działoszyna – dodaje dyrektor Stachera.

Nowy sprzęt pojawi się w pajęczańskim Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym we wrześniu.

Poprzedni artykułZawisza Pajęczno – Astoria Szczerców
Następny artykułMiss Powiatu Pajęczańskiego – Wyniki
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
paulina
paulina
8 lat temu

Takie rzeczy powinno dawac panstwo . A nie czekac na Wosp . Cyrk na kolkach . Ale lepsze to niz nic .

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  paulina
8 lat temu

A najlepiej to sprywatyzować tę całą służbę zdrowia. Kto dziś odważy się iść np do dentysty na kasę chorych??Bezpłatna służba zdrowia to tylko utrzymywanie pozorów. Najwyższy czas wyjść z podziemia i nazywać rzeczy po imieniu. I tak trzeba za wszystko płacić!

gzik
gzik
8 lat temu

Super. Brawo Owsiak

Jan
Jan
8 lat temu

To wstyd wyposażać szpital z żebractwa, gdzie jest państwo??

Subcio
Subcio
odpowiedział na komentarz  Jan
8 lat temu

Państwo idzie w kierunku „dobrej zmiany”. Po osiągnięciu tego celu zakaże się Owsiaka w drodze ustawowej (odpowiednie przepisy wprowadzi się co oczywiste nocą). Wtedy Państwowa Instytucja Społeczna ( 😉 ) znacjonalizuje majątek WOŚP i da… na konie w Janowie żeby żyły biedaczki 😀 Łóżka pójdą do stajen dla koniuszych 😀
Byle do przodu!!

Karolcia
Karolcia
odpowiedział na komentarz  Subcio
8 lat temu

Albo też caly zysk dostanie ojciec dyrektor😉

WykrywaczMentali
WykrywaczMentali
odpowiedział na komentarz  Jan
8 lat temu

Państwo Wam organizuje Dni Pajęczna, Dni Działoszyna, zjazdy koniarzy i temu podobne atrakcje, w myśl przysłowia, że ludowi igrzysk trzeba 😀 wiem, że gwiazdy w pewnej części opłacane są przez sponsorów, ale cała reszta – odpowiedzmy sobie sami, ile łóżek dałoby się kupić zamiast organizować imprezy dla ludzi, którzy sami powinni sobie zarobić na to, żeby kupić bilet na koncert, na przykład w klubie 😉 elo lewaczki.

marlej73oli
marlej73oli
8 lat temu

Kto głosował na PiS jest durnym, oblakanym kretynem i zoofilem.Jak widzę tępy ryj posła pięty mam ochotę oddać na niego swój stolec.

kolo
kolo
odpowiedział na komentarz  marlej73oli
8 lat temu

Ja glosowalwm, tak jak kilka milionów obywateli. Od koryta cię odciągnięto?? Obsrańcu 🙂

marlej73oli
marlej73oli
odpowiedział na komentarz  kolo
8 lat temu

Tak jak myślałem -jesteś tępym pisowcem co się polasil na 500zł. Może pójdziesz pracować do stadniny koni w Janowie?Tylko do tego się nadajecie ,zniszczyć wszystko .

kolo
kolo
odpowiedział na komentarz  marlej73oli
8 lat temu

*odciągnięto

Maquito
Maquito
8 lat temu

Brawa dla Pana Barczaka!

EPITAFIUM
EPITAFIUM
8 lat temu

Może Tadeusz Rydzyk coś dorzuci?Głupie mohery rzucają mu na tacę ostatnie pieniądze jakby byli w jakimś amoku.Zresztą ,kto normalny chodzi do kościoła i słucha tego bełkotu z ambonu.

Grześ
Grześ
odpowiedział na komentarz  EPITAFIUM
8 lat temu

Lewacka ściera się odezwała :/

EPITAFIUM
EPITAFIUM
odpowiedział na komentarz  Grześ
8 lat temu

Takich tępogłowych jak ty właśnie pis potrzebuje,łatwiej nimi sterować-Rydzykowe owieczki.Jeszcze macie czelnośc mieszać w to Boga?

ALIBI
ALIBI
8 lat temu

W tej instutucji niezłe hece się działy przez ostatnią dekadę. Może o tym byłoby warto się pochwalić? A nie cieszyć się z pisemek do WOŚPU. Żenada!

Hubert
Hubert
8 lat temu

I teraz wszystkie PiS’iory które nie wspierały WOŚP powinny w tych szpitalach na ziemi leżeć. A rządów już było mnóstwo i żaden nie zrobił tyle Co Owsiak

taki tam
taki tam
odpowiedział na komentarz  Hubert
8 lat temu

nic temu szpitalowi nie dawac to jest wykanczalnia ludzi tam sie ludzi nie leczy tylko czeka az umrą niech ten szpital sie pochwali ile w tym roku zmarło tam ludzi masakra

HUB
HUB
odpowiedział na komentarz  taki tam
8 lat temu

Może dlatego że jest tam ZOL. ? Dużo ludzi W podeszłym wieku. Bo mówiąc o sprzęcie Z WOŚP mówimy o wyposażeniu właśnie ZOLU.

Karolcia
Karolcia
odpowiedział na komentarz  Hubert
8 lat temu

I słusznie. Żaden pisor i nikt z jego rodziny nie powinien korzystac ze sprzetu i łóżek od WOSP!!!