R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoRemiza OSP w Lipinie ma nowy dach

Remiza OSP w Lipinie ma nowy dach

Strażacy OSP w Lipinie mają duży powód do dumy. W remontowanej od kilku lat remizie  zakończyła się jedna z najważniejszych inwestycji. Budynek ma teraz nowe wiązanie oraz pokrycie dachowe wykonane z blacho-dachówki. Remiza otrzymuje drugie życie m.in. dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy własnymi siłami remontują budynek. Jednym z nich jest zasiadający w pajęczańskiej Radzie Miejskiej Zbigniew Cybulski. To właśnie dzięki staraniom radnego udało się pozyskać z budżetu gminy kwotę niemal 40 000 zł.

Realizacja tak znaczącej inwestycji była możliwa dzięki środkom, jakie przekazała na ten cel gmina, ale również dzięki mieszkańcom, którzy dali drzewo na nowe wiązanie i ręce do pracy – mówi radny Cybulski.

Z efektu zakończonych prac remontowych zadowolony jest również burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski. Zdaniem włodarza warto inwestować w tego typu obiekty, ponieważ w małych miejscowościach jest to często jedyne miejsce, w którym mieszkańcy mogą się spotkać.

Na wniosek OSP w Lipinie, która bardzo dużo prac remontowych zrobiła we własnym zakresie, przyszedł moment, że trzeba było przystąpić do modernizacji dachu, ponieważ było bardzo dużo przecieków. W związku z tym, żeby dalsza część prac mogła zostać wykonana wewnątrz, należało wykonać wymianę dachu i wiązania. Staramy się wszystkie remizy odnawiać, jak widać strażnica w Makowiskach, Gajęcicach Nowych czy w Patrzykowie  zyskują nową elewację. Sukcesywnie staramy się modernizować te budynki, ponieważ są to jedyne obiekty, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać, zorganizować zebranie czy nawet jakieś spotkanie towarzyskie – podkreśla burmistrz Tokarski.

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
8 lat temu

kolejny przykład marnowania publicznych pieniędzy!

baba
baba
odpowiedział na komentarz  ewa
8 lat temu

Ewa uważasz że pieniądze powinny być wydawane tylko w jednej gminie?
Brawo że ludzie robią coś własnoręcznie a nie tylko czekają aż ktoś da!

ewelina
ewelina
8 lat temu

Wioska przeżywa burzliwy rozwój, boisko, plac zabaw, nowy dach na remizie, brawo, bardzo fajnie że są ludzie którzy chcą coś robić,brakuje jeszcze u nas tej drugiej części drogi do wsi, wzdłuż torów, i za torami bo dziura na dziurze,dziurę pogania,pomimo poprawiania tego odcinka kilka dni temu i tak jest jak wcześniej, ta naprawa drogi nie dała żadnego efektu(tak jest dwa razy w roku), szkoda kasy na ten nędzny popiół, a za to trzeba zapłacić,ta część wioski jest zapomniana. Lipina dzieli się na dwie części tą do torów(tam gdzie robi się wszystko dobrze), i tą od torów w lewo i prosto(tam… Więcej »

NLL
NLL
odpowiedział na komentarz  ewelina
8 lat temu

Robienie asfaltu dla 5-10 rodzin mija się chyba z celem.
Tak samo jak nie miało sensu zrobienie placu zabaw na Lipinie gdzie dzieci jest znacznie mniej niż na Wręczycy. No ale za to Wręczyca może być wdzięczna poprzedniemu radnemu i sołtysowi.

ewelina
ewelina
odpowiedział na komentarz  ewelina
8 lat temu

odp do NLL -robienie asfaltu dla 5 czy 10 rodzin?(czy można kalkulować bycie jakiegoś człowieka??) Czy taka ilość rodzin za torami jest mniej ważna w tej miejscowości? Tak samo płacą podatki jak inni mieszkańcy. Z placu zabaw na Lipinie korzystają również mieszkańcy Pajęczna. Walory krajobrazowe tych okolic przyciągają okolicznych rowerzystów.Dotychczasowe inwestycje w wiosce są bardzo potrzebne. Poprawa infrastruktury drogowej, przyczyni się do poprawy jakości życia „pozostałych mieszkańców”.

Li(J)pi(J)na
Li(J)pi(J)na
8 lat temu

heh tylko czekać aż we Wręczycy stadion remiza i plac zabaw powstanie – będą wtedy derby gminy Pajęczno … A tak poważnie to Brawo dla mieszkańców Lipiny – zabiegają , dbają i mają !!!

ela
ela
7 lat temu

Te pare rodzin dla,których nie można zrobić asfaltu za torami niech piszą petycje o przyłączenie do innej gminy np. gminy Siemkowice, bądź gminy Rżąśnia, może te gminy staną na wysokości zadania

ola
ola
7 lat temu

To śmieszne po co nowy dach na obiekcie który przez 90% czasu w roku stoi nieużytkowany? Żeby jeszcze coś się tam działo w tej remizie to rozumiem ale tak strata pieniędzy…………..ale za to efekt bardzo „widoczny” 🙂

rr
rr
odpowiedział na komentarz  ola
7 lat temu

bo nowy dach wbrew pozorom jest tańszy od wyburzenia zdewastowanego obiektu
a dla tych 10% pasuje jednak o niego zadbać