Spotkanie Bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej nr 1

0

14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe.

Ten niezwykły wieczór rozpoczął się Koncertem Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wystąpienia nie tylko przed swoimi Rodzicami i Dziadkami, ale także przed Mieszkańcami Pajęczna. Młodzi artyści, dzielnie pokonując tremę, zaprezentowali przybyłym gościom swoje talenty wokalne, muzyczne i językowe.
Uczestnicy koncertu wykonali znane i lubiane utwory, których możemy słuchać w okresie świąt Bożego Narodzenia. Były to m.in. “Jingle bell rock”, “Rudolph the Red-Nosed Reindeer”, “Last Christmas” i “Mistletoe and Wine”. Wokaliści zaśpiewali również w języku angielskim, nasze, polskie kolędy: “Wśród nocnej ciszy” i “Bóg się rodzi”.
Prowadzący koncert: Karolina Zięba i Filip Wiśniewski, przybliżyli słuchaczom historię powstawania świątecznych piosenek i tradycje obchodzenia świąt w krajach anglojęzycznych. W wykonaniu młodych artystów usłyszeliśmy aż siedemnaście wspaniałych utworów. Widownia bardzo żywo reagowała na występy dzieci i nagradzała je zasłużonymi brawami.
Wspaniałe wykonanie piosenki “Mary, did you know?” przez Nadię Górazdę i Alicję Rajczyk wywołało na zebranych gościach niesamowite wzruszenie. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali: Juliusz Szczeszek-Bistuła, który na keyboardzie przedstawił własną aranżację znanej na całym świecie kolędy “Silent night” i Kacper Binek, który na akordeonie świetnie wykonał kolędę “Przybieżeli do Betlejem”.
Wiele emocji wzbudziły oczywiście najmłodsze wokalistki, które swoimi delikatnymi głosami pięknie zaśpiewały piosenki “Oh, Christmas tree” i “Little snowflake”.
Publiczność była pod ogromnym wrażeniem zdolności wokalnych, muzycznych i językowych młodych wykonawców.
W tej cudownej, świątecznej atmosferze i pięknej, zimowej dekoracji wykonanej przez panie: Gabrielę Kostrzewę i Joannę Pęciak, zebrani goście i uczniowie razem udekorowali choinkę.
Na zakończenie koncertu odbyło się wspólne kolędowanie. Wszyscy zaśpiewali znane, polskie kolędy, do których na akordeonie akompaniował Kacper Binek. To był niezapomniany, pełen przeżyć wieczór dla dzieci, ich Rodziców, Dziadków i Mieszkańców Pajęczna.
Na wszystkich wykonawców i słuchaczy czekał słodki poczęstunek.
Po koncercie zaproszeni goście mogli także podziwiać piękne ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów i nauczycieli. Odpowiedzialne za przygotowanie wystawy były panie: Joanna Pęciak, Zofia Ciemcioch i Alina Jędrczak.

W koncercie wystąpili:
prowadzący – Karolina Zięba VI b i Filip Wiśniewski V b
I a – Lena Boroń, Anna Nagieł, Oliwia Miłkowska
I c – Zofia Beśka, Natalia Dzbik, Zofia Łyp, Alicja Marchewka
II a – Marcel Bernaś, Kacper Krzak, Zuzanna Lewera, Maja Kosowska
IV a – Hanna Pawełoszek, Weronika Drozdek
IV c – Weronika Dłubak, Nikola Kwiatkowska, Hanna Chwal, Bogumiła Rudzka,
Emilia Kostrz, Nadia Boroń, Karolina Kiełbik, Maja Bednarek
IV d – Nadia Górazda, Alicja Rajczyk
V a – Kacper Binek
V b – Zuzanna Karlińska
VI a – Maria Bylina, Jakub Jamiński, Kacper Szmigiel
VI b – Alicja Charciarek, Lena Zarzycka, Zuzanna Guc, Michał Klekotka
Adam Klekotka, Marcel Bednarski, Oskar Matyga
VI c – Juliusz Szczeszek-Bistuła, Maciej Ptak

Wydarzenie przygotowały panie Anna Solecka i Gabriela Kostrzewa, przy współpracy z paniami: Magdaleną Szewczyk i Agnieszką Popiel – Chłopaś.

Tekst: Gabriela Kostrzewa, fot.: Organizatorzy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments