Szpital w Pajęcznie objęty kwarantanną [AKTUALIZACJA]

95

Oddział wewnętrzny pajęczańskiego szpitala objęty został kwarantanną po tym, jak u jednego z lekarzy potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pajęcznie od niedzieli Szpital Rejonowy w Pajęcznie został objęty kwarantanną.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie podejmuje działania w odniesieniu do oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Pajęcznie od dnia 5 kwietnia w związku z wykryciem zakażenia SARS-Cov-2 u jednej osoby z personelu. Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne. Państwowy Powiatowy Inspektor Powiatowy w Pajęcznie pozostaje w stałym kontakcie z Dyrektorem Szpitala Powiatowego, Starostą Powiatowym w Pajęcznie oraz Łódzkim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym – informuje Dorota Brzozowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pajęcznie.

Komunikat wydał również Starosta Pajęczański Zbigniew Gajęcki:

W związku z wykryciem w dniu dzisiejszym zakażenia SARS-CoV-2 u jednej z osób personelu medycznego Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Pajęcznie Starosta Pajęczański wspólnie z Dyrektorem Szpitala w Pajęcznie i Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarno Epidemiologicznym podjął natychmiast działania zgodne z procedurami. Aktualnie prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne – czytamy w piśmie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kwarantanna będzie dotyczyła 9 pacjentów oraz części personelu. Szpital w Pajęcznie może pozostać zamknięty przez dwa tygodnie lub do uzyskania negatywnych wyników testów na koronawirusa. Zakażona SARS-COV2 kobieta przechodziła infekcję bezobjawowo.

Aktualizacja 11.04.2020:
Personel szpitala został poddany badaniom na obecność SARS-Cov-2. Nie stwierdzono zakażenia koronawirusem.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

95
Odpowiedz

avatar
31 Comment threads
64 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
77 Comment authors
belkot typowego cebulakaNie biały i nie czerwoyGrzegorzPajęczakWolski Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
złotowłosa
złotowłosa

Rozumiem, że poziom stresu jest wysoki, ale poziom komentarzy jest poniżej jakiejkolwiek godności. Macie teraz czas, to popracujcie nad sobą i swoim dostępem do informacji oraz wielką sztuką ich analizy. Kawa i ciastko z zakażoną? A nie kontakt z innym pacjentem, który pewnie oczekiwał na testy lub jeszcze mógł nie mieć objawów? Świadome i celowe narażanie kolegów i pacjentów, a nie po prostu bezobjawowa kobieta (zakażenie rozwija się nawet 2-3tyg)? Włóczy się od szpitala do szpitala? A może inaczej nigdy nie udałoby się zamknąć grafiku dyżurów w pajęczańskim szpitalu? Macie wielkie szczęście, jeśli musie przestrzegać nakazu ,,Zostań w domu”, personel… Więcej »

Medyk
Medyk

“Osoba z personelu”to pani doktor z Częstochowy pracującą również w szpitalu w Blachowni .Czekając na wynik przyjechała wczoraj do pajęczańskiego szpitala na dyżur…

Gość
Gość

Jak ktoś czeka na wynik, to już musi być odizolowany. Nie mogłaby wtedy przyjechać na dyżur. Proszę nie podawać fake newsów

gosc znawca sprawy
gosc znawca sprawy

w niedziele byla w pracy w szpitalu w Pajecznie a w poniedzialek wczesnie rano test byl pozytywny. Pytnie: ile teraz sie czeka na wynik testu? 1 – 2 dni, czyli najpozniej miala robiony ten test w niedziele rano, po czym pojechala do Pajeczna.

agalena
agalena

wyniki dla służby zdrowia są po 6 godz.

Gość
Gość

Czekała kilka godz, a test miała pobrany będąc już w szpitalu w Pajęcznie.

Hakuna
Hakuna

To nie jest fake news. To są informacje prosto że szpitala od jego personelu. Pani doktor nie popisała się rozumem. I przez takie babsko teraz wszyscy są zagrożeni. Takich ludzi karać się powinnoza głupotę

Małgorzata
Małgorzata

Hakune ty siedź na. 4 literach i przestań winić wszystkich. Może najlepiej zamknąć lekarzy po ci mają leczyć po co mają się narażać niech wszyscy idą na L4.
Durny ….lecz się sam najlepiej spirytusem. Problem zaczniesz mieć dopiero za jakieś 2 miesiące ale to nie jest zaraźliwe podobnie jak głupota

nie_gość
nie_gość

Problem jest inny, w czasie jaki mamy obecnie nadrzędną zasadą powinno być: Primum non nocere – medycy szczególnie powinni o tym pamiętać. I jeśli pracują na kilku etatach to w dobie epidemii niestety ale nie powinno być takiej możliwości. Koniec kropka.

belkot typowego cebulaka
belkot typowego cebulaka

No i szpital do zamknięcia

abunia444
abunia444

Pani Doktor czekając na wynik testu zapewne kilka dni powinna mieć świadomość, że może być pozytywna. Zero odpowiedzialności!!!

Gość
Gość

Procedury, które są sprawdzone w naszej służbie zdrowia, są czasem bagatelizowane przez pracowników.To prawda

PIS~DU
PIS~DU

Opisz te procedury o których piszesz.

Jacobo
Jacobo

Nie robią testów lekarzom !! A oni powinni mieć je robione jak najczęściej

wirusolog
wirusolog

Tak jak i ty. Tyle, że na fiśtum dyrdum hahahahahaha

Kotek
Kotek

Co robi dyrektor tej jednostki, za co bierze kasę. Co na to Pielucha?

Doktor
Doktor

Pielucha ma teraz ważniejsze sprawy na kopalni i elektrowni jak wasz zapyziały szpital na perypetiach hahahahahahah

gość
gość

jak już coś to peryferiach inteligencie od siedmiu boleści

Doktro
Doktro

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital_na_perypetiach następny cham bez ogłady 😀 hahahahaha

krychu
krychu

Doktor Śmietana. Swoją ogładę bardzo pięknie prezentujesz. Gratuluję

Doktro
Doktro

Mam to głęboko w poważaniu chamie hahahahahaha

Wolland
Wolland

To chyba była ironia…

Doktro
Doktro

A co tam chamowi będziesz tłumaczył 😀 Jeszcze pomyśli, że to lobotomia hahahahahaha

Anna
Anna

Pani Pielucha odbywa kwarantanne

Ja35
Ja35

Pielucha z córką podobno zabrane zostały do szpitala rano z podejrzeniem korona

Krzysztof
Krzysztof

Co kotek ich zaraził?

balthazar
balthazar

pielucha jest tam gdzie powinna ! czyli w D……..

PIS~DU
PIS~DU

Pani tzw. Dyrektor domaga się podwyżki. Za to że kieruję zdalnie szpitalem.

Obserwator
Obserwator

Co z zespołami Ratownictwa Medycznego – przecież tez tam stacjonują ? W tym samym budynku ☹️😕. Brawo zamiast mieć oddzielny budynek to wszystkich do jednego wora wrzucają

Power
Power

Brawo PiS i pani dyrektor która chce tylko podwyżki

Ołówek
Ołówek

Gdyby słuchała PiSu i MZ to by siedziała w domu, a nie spotykała się z osobą zarażoną.

Ołówek
Ołówek

Brawo. Baaarodzo odpowiedzialne zachowanie pracownika szpitala spotykać się z osobą mającą koronawirusa. Kawa i ploteczki, czy jedna i druga nie miała świadomości zarażenia??

wlodek
wlodek

A skąd ty wiesz z kim się spotykasz czy ta osoba jest zdrowa czy chora weź się zatemperuj ,temperówki do nabycia w sklepie

asia
asia

rozumiem, że wiesz na pewno, że do zarażenia nie doszło w czasie kontaktu z chorym pacjentem w innej placówce?

WEW
WEW

ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY A NIE CAŁY SZPITAL!!!!!

Błażej
Błażej

A co to za szpital ? Chyba od notorycznego umierania

Asia
Asia

Na tym oddziale 90% pacjentów to geriatria… Szkoda słów 😒

WEW
WEW

To źle,że starszych leczą. Bo co starsi gorsi???

Asia
Asia

Czytaj że zrozumieniem! Napisałam o zagrożeniu dla tych pacjentów.!

WiwaLaPowiat
WiwaLaPowiat

Super, tak sie konczy zatrudnianie ludzi w naszym szpitalu z calej Polski, kobieta przyjechala na skoczka z Blachowni i zaraza jest i u nas! Dyrektor na urlopie, Brawo, teraz posypia sie zgony i zakazenie rozejdzie sie jak swieze buleczki, niech wytlucze tych glupich Pajecokow

Lolus
Lolus

Ta pani pracowala rowniez w Wieluniu. Na dyżurze byla 31 marca.

Abc
Abc

W Wieluniu także są na kwarantannie?

Zenek krul disco
Zenek krul disco

Tak to się kończy jak kontrakt ważniejszy dla lekarza i robi w kilku miejscach. Kolejna sprawa brak testów.

gość
gość

dla lekarza? gdyby nie Ci co tu jeszcze mają sile przyjeżdżać to nikogo by w tej pipidowie nie było. NIE MA tylu lekarzy, żeby mogli sobie pozwolić na brak migracji między szpitalami, zrozumcie to w końcu

Zenek krul disco
Zenek krul disco

No nie rozumiem, bo jakby był caly etat w jednym miejscu to po kiego jeździć w parę miejsc? A może dlatego, że lekarze jak i ratownicy nie mają kart z czasem pracy i mogą robić ile wlezie. Dziś 24 w Pajęcznie później w Radomsku itd. I za każdy kontrakt jest kasa większą niż etaty. Nasza służba zdrowia leży i kwiczy co widać właśnie na własne oczy. Niech lekarze zarabiają godziwie, ale każdego kogo z nich znam jest łasy na pieniądze i mamy co mamy. System jest chory a rząd zamiast coś naprawić to zabiera Ci tylko resztkę praw.

Adki
Adki

Tylko gdyby każdy lekarz pracował na etacie w jednym miejscu , jak każdy inny człowiek, to trzeba by zamknąć połowę oddziałów i przychodni z powodu braku obsady.

Zenek krul disco
Zenek krul disco

A czyja lub czego to wina? Mamy ponoć demokrację, mamy niby wolny rynek i kapitalizm i nagle mamy sytuację, że państwo Ci czegoś zabrania. Temat złożony i długi ale do sytuacji przykład taki. Państwo kształci za friko taką doktor nie? Dwa ona ma w d… Przepisy bo dr w tym kraju jak ksiądz. Za swoje tego nie zrobiła się założę, za kasę rodziców lub pożyczki. Dalej idźmy… Mam biznes jednoosobowy, nie spałem po nocach tylko pracowałem, żeby mi zabrano 40 % mojego wygrodzenia państwo. Kijj z kasą, bo człowiek się łudzi, że pójdzie na drogi, szpitale, służby… I się kurde… Więcej »

obserwator
obserwator

Tak to prawda że Lekarze Ratownicy Pielęgniarki pracują po 200/300 h. Dwie ostatnie grupy naginają pewnie bo płacą im mało za stawkę godzinową i pewnie jeszcze na jedno osobowej działalności. Zresztą ciagle sie słyszy że nie ma Ratowników czy Pielęgniarek – bo młodzi sie nie garną do takiej pracy za takie pieniądze. Parodią jest że Ratownictwo Medyczne jest w Pajęczańskim Szpitalu- jak ktoś juz pisał wcześniej ze siedzą w jednym zapyziałym pokoju . I teraz szpital ma kwarantanne to kto nas będzie Ratował jak będziemy potrzebowali Pomocy. Sądzę ze Ratownicy powinni mieć oddzielną bazę jak Straż czy Policja . Bo ktoś na… Więcej »

Zenek krul disco
Zenek krul disco

Tak patrząc na Twoją wypowiedź już wiem, że jesteś ratownikiem medycznym, ale tym później.

Zenek krul disco
Zenek krul disco

Tak patrząc na Twoją wypowiedź już wiem, że jesteś ratownikiem medycznym, ale tym później. W temacie epidemia czegoś obcego, niepozmamego, czego u nas nie było od średniowiecza, wraca społeczeństwo do tych czasów to raz. Rząd kłóci się o wybory itp, a służba zdrowia od lekarzy, pielęgniarki i ratowników, osp czy Mariana z osiedla leci w kulki…. Teraz psioczą, że źle… Pamiętam tam jak chłopaki z pogowia stali pod powiatem bo nie chcieli do DUŃSKIEGO FALCKU. A teraz się kurde szczycą “wiedza” co z tej “obcej” zachodniej firmy wynieśli. Kraj leży. Sory to jak szanuję wasz zawód, ale robi się dengrolada,… Więcej »

Obserwator
Obserwator

Nie jestem Ratownikiem zonk – ale sadze ze obrażasz ludzi którzy pracują w ochronie zdrowia . A czy można zostać bez szkoły Ratownikiem czy Pielęgniarka – spróbuj może – bez szkoły sadze ze dasz radę .Mysle ze nie oczekują oklasków tylko godnych warunków pracy i ich ochrony BHP. Co do Duńskiej firmy to się nie odniosę bo nie mam pojęcia na ten temat .

Zenek krul disco
Zenek krul disco

Może Obserwatorze myślę źle, może wytłumaczysz. Ale, żaden ratownik medyczny nie jedzi autem gorszym niż bmw. Kurka żaden…. Kurde mnie stać ma maszynę za 200 zl i samemu szyję maski dla rodziny a mój zakład pracy zamknięty . Sytuacja chora… Ludzie chorzy… Ja bez pracy mogę zostac jak inni w usługach. Teraz kozaki są ratownicy bo znowu do państwa wrócili… Masz pracę… Masz zdrowie.. To szanuję i cenię, ale nie jesteście jak superman… B

Obserwator
Obserwator

Czemu jeżdżą nie wiem ale jak się słyszy naparzają pewnie po300 h lub więcej. Dobrze ze szyjesz maski bo pewnie jest problem z dostaniem tego towaru.
Mam nadzieje ze sytuacja się jak najszybciej się poprawi i ze wszystko wróci do normy czego życzę tobie i twoim pracownikom.

Asia
Asia

Dokładnie tak jest. Jakby lekarze nie pracowali w kilku miejscach to nie byłoby opieki na oddziałach.

Bobo
Bobo

Pytanie z iloma osobami z Pajeczna zdążyła się ta osoba zetknąć.
A było dobrze. Do tej pory człowiek zachowywał jakiś tam spokój, teraz zaczęliśmy się bać

Asica
Asica

Dokładnie…

Anna
Anna

Owa Pani doktor miała dyżur w naszym szpitalu
Pielęgniarki i pozostały personal który w tym dniu miał dyżur zostały poddane kwarantannie

zły
zły

ciekawe, pani dyrektor złotowłosa na pokładzie czy się ewakuowała?
jak można w czasach epidemii zezwolić na przemieszczanie się lekarzy pomiędzy szpitalami, przecież już kilka wiadomości było, że całe szpitale, łącznie z personelem, zostały zarażone. tymczasem personel medyczny sam roznosi to świństo latając pomiędzy placówkami jak pszczółka z kwiatka na kwiatek…

Krzysztof
Krzysztof

A co na to członek zarządu powiatu, Pani Kowalska. Ona na służbie zdrowia zna się wyjątkowo. Wicewojewoda naznacza ją do odpowiedzialnych funkcji zdrowotnych w powiecie.

Rafaello
Rafaello

Pytasz o lody?

Rudy ryjek
Rudy ryjek

To pierwszorzędny fachowiec w powiecie a od zdrowia szczególnie.

Truemedia
Truemedia

Dlaczego piszecie że personel jak wiadomo że chodzi o lekarza

Huniek
Huniek

Ale kicha z tym szpitalem, a było nie tak źle. Dokąd prowadzi nas ta Pielucha.

Huniek
Huniek

Ale kicha z tym szpitalem, a było w miarę dobrze. Dokąd prowadzi nas ten zarząd powiatu i Pielucha.

Wyborca
Wyborca

Zobaczcie do jakiej sytuacji doprowadzili pieluchowcy. Mieliśmy dyrektora szpitala, lekarzy i co, kicha. Zarząd powiatu na taczki. A ruda się chwali że się zna na opiece zdrowotnej, zresztą wicewojewoda ja nominuje do komisji od spraw zdrowia. To jakiś kabaret, tylko nie w tym czasie. Ruda rób coś.

Johnny
Johnny

A czy przydupasy musiały lecieć za dyrektorem??

Mariusz
Mariusz

A pisałem ze Pajęczno to ciemnogród. To minusy dostałem Maseczki Maseczki
A rękawiczki to chirurgowi zostaw bo ręce się myje

Mariusz
Mariusz

A tak poważnie to noście maseczki i powinno byc dobrze Czesc

Mariusz
Mariusz

Wirus przenosi sie drogą kropelkowa Nie nie produkuje maseczek Maseczkę zakładasz jak idziesz do sklepu apteki czy do przychodni gdzie indziej tzn. w domu na podwórku czy w aucie nie zakładasz bo po co Fakt Filtr hepa czy N95,N99,N100 sa lepsze ale cena tez sie zrobiła taka ze szkoda gadać Filtry podrożały 2-3 krotnie do tego co było jeszcze kilka miesięcy temu a i tak wszędzie brak towaru pomijając to ze ten filt jest jedno razowy A taka maseczkę po przyjęciu do domu czy mieszkania pierzesz i prasujesz i masz znowu jak nową a ładna i w miarę wygodna maseczka… Więcej »

Rudy
Rudy

A czy Pani lekarka nie robiła zakupów w Biedronce?

PIS~DU
PIS~DU

Wyrób urn
Przecież nasz ukochany Pan Prezydent powiedział, ze możemy normalnie chodzić na zakupy, na wybory, Polacy do urn, jest duży wybór, gliniane, kamienne, z zamknięciem na kłódkę. Kupujcie póki są.

TW balbina
TW balbina

Bez masek, bez jednorazowych ubrań w szpitalach,polegniemy . A tymczasem w Polsce dyskutuje się o wyborach. Ja tylko życzę politykom, żeby urn nie pomylili, bo może im zabraknąć”

Rudy ryjek
Rudy ryjek

Siedzieć w domu, oglądać TVP, iść na wybory i głosować na PiS.

Tomasz
Tomasz

Zdrajcy minusuja

Bobo
Bobo

Wszystko w ciągu tygodnia, dwóch sie wyjaśni. Albo będziemy mieli szczęście albo rozlezie się ten syf po mieście. Myślę że teraz każdy powinien mieć maseczkę a ten kto wie że mial z p. doktor kontakt powinien zastosować kwarantannę. Łącznie z ich rodzinami.
I zdrowia wszystkim życzę

Otwórz oczy ciemnoto
Otwórz oczy ciemnoto

Polecam wam wyłączyć telewizory i nie siać dalej tej paniki. Wierzycie jak małpy we wszytko co wam pokażą. Zero logicznego myślenia, analizowania i chęci szukania prawdziwych informacji na temat debilowirusa. To debilizm was zabije a nie nietoperz z wuhan bezmózgi

Jarosław
Jarosław

Baran jesteś i ignorant. Przez takich ludzi inni umierają

Mariusz
Mariusz

SARS 2003rok Poczytaj, Bliskowschodni zespół niewydolności oddechowej (MERS) Poc\zytaj https://medycynatropikalna.pl/

adam m
adam m

nareszcie ktos madry chyba jedyny w pajecznie

eldo
eldo

Prośba do redakcji. Proszę oficjalnie zapytać władzę powiatu czy nowo zatrudniona osoba w powiecie w jednym z wydziałów nie powinna zostać poddana kwarantannie tak jak i osoby mające z nia kontakt. Bo jeśli to prawda że ta Pani miala kontakt z lekarzem(rodzina) z oddziału wewnętrznego. Czy to nie oznacza że powinny zostać wdrożone procedury? Czy sanepid podjął jakieś działania? Czy ustalił kto mial kontakt z zarazona lekarka? Czy będziemy udawać że nic się nie stało! Liczę, że spróbuje Pan uzyskać informacje! Bo to igranie z ludzkim życiem!

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Czyli mam rozumieć,że jedna zaraza sprowadziła i zafundowała nam kolejną zarazę??? Mam nadzieję że ktoś to sprawdzi bo to nie jest zabawne…co za nieodpowiedzialność!!!

Pajęczanin
Pajęczanin

Jeśli się okaże że pracownicy starostwa są zakażeni i nawet o tym nie wiedzą bo szanowny pan starosta najpierw sprowadził do starostwa osobę z wysokim ryzykiem zakażenia, a teraz schował się w dziupli i udaje że jest wszystko w porządku to ja gratuluję poczucia humoru.. przecież oni mogą zarazać innych…co za nieodpowiedzialność…im w głowach tylko wybory a nie życie i zdrowie innych!!!!!! Skandal

Epj
Epj

To jak ma infekcje bezobjawowo to kto i po co wpadl na pomysł zeby przebadac pania doktor???

Pajeczanka
Pajeczanka

Pisało wcześniej w artykule ale już wykasowali to zdanie że Pani Doktor miała kontakt z osobą u której kilka dni temu został wykryty koronawirus

Kaziu
Kaziu

Pieluchowcy wykończą nasz region, teraz wzięli się za zdrowie i są efekty. Tylko doić kasę i rozwalać jak coś jeszcze funkcjonuje. W PGE już się na nich poznali i gonią. To zawistni, mściwi i pazerni ludzie, z naczelną na czele.

Korposzczur
Korposzczur

Gonią oj gonią. Coś czuje, że wiatr przywieje ich do Pajęczna z powrotem 😀 Jeszcze będziecie tęsknić, że byli w Bełchatowie 🙂

Rudy ryjek
Rudy ryjek

Słuchają się tej ze Smykowizny.

Obserwator
Obserwator

Lokalni politycy, konkretnie PiS zrobili burdel organizacyjny w szpitalu i są efekty. Zarząd powiatu powinien zostać za takie działanie natomiast odwołany. Oni nie zajmują się naszym zdrowiem tylko stanowiskami dla potrzeb politycznych. Sprawy, nie tylko w tym obszarze idą w złym kierunku. Widać że to ludzie niekompetentni i nie odpowiedzialni.

Pszemo
Pszemo

Pan pracujący w PGE dotychczas ma wrócić na stanowisko starosty nieprawdaż? Mr. Gajęcki pewnie stopień w dół, a Sikora…. Może naczelnika w starostwie dostanie jakko ppartyjny albo na kombajn na odkrywkę Szczerców ! 😀

Wyborca
Wyborca

Tak na mieście mówią. Od początku wszyscy mówili że albo zastąpi go Beata jak nie zostanie posłem albo teraz Marek. Szkoda chłopa że tak go robią.

Pajęczak
Pajęczak

Jak się daje cwaniakom robić to niech go robią.

Wyborca
Wyborca

A co na tę sytuację mówi radna Kowalska, członek zarządu powiatu, największy fachowiec od służby zdrowia, wyróżniany przez wicewojewodę? Przecież zarząd powinien zająć stanowisko, przekazać komunikat, podjąć działania naprawcze.

Wolski
Wolski

Ona to pierwszrzedny fachowiec, nie tylko od tych spraw, szkoda gadać.

Grzegorz
Grzegorz

No kadroweczka świetna.

Nie biały i nie czerwoy
Nie biały i nie czerwoy

Witam czytam i nie mogę wyjść z podziwu ile trzeba mieć w sobie złości i nienawiści aby tak pisać o osobie która poświęca swoje zdrowie aby pomóc nam mieszańcom powiatu, bo skoro medycy dojeżdżają z innego miasta aby grafiki były choć troszkę domknięte a w dobie pandemii gdzie Rząd pisze i oszukuje nas ze wszystko jest ok a nie ma prostych proceder to pretensje trzeba mieć do rządu a nie szukać ofiar w białym personelu