R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat289 osób objętych kwarantanną w powiecie pajęczańskim

289 osób objętych kwarantanną w powiecie pajęczańskim

W powiecie pajęczańskim wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Na szczęście nadal nie wykryto zakażenia koronawirusem.

Województwo łódzkie spadło na piąte miejsce pod względem liczby osób zakażonych koronawirusem. W sobotę 4 kwietnia (godz. 18:00) sytuacja epidemiologiczna w woj. łódzkim prezentowała się następująco:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem: 259
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 37
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 3769
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1743
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 37

Mamy też dobre wiadomości. 15 kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To dwoje dzieci, jedna nastoletnia dziewczynka, trzy młode kobiety, dwie kobiety w średnim wieku, jedna kobieta w starszym wieku, czterech młodych mężczyzn oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku.

W powiecie pajęczańskim nie stwierdzono zakażenia

Z danych przekazanych przez Łódzki Urząd Wojewódzki wynika, że w powiecie pajęczańskim nieznacznie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie nadzorem epidemiologicznym objęto 8 osoby, natomiast 289 osób przebywa na obowiązkowej kwarantannie domowej. Na terenie powiatu pajęczańskiego nadal nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Przypominamy, że kwarantannę stosuję się w stosunku do osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem oraz wracającymi z zagranicy. Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązującymi od 1 kwietnia obowiązkową kwarantanną domową będą objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę.

R e k l a m a

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

2 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sea1234
Sea1234
4 lat temu

Młody mężczyzna z Bogumiłowic na kwarantannie w złym stanie , sanepid się nie pojawił nawet

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  Sea1234
4 lat temu

Po co miał się pojawić? Sanepid to szpital zakaźny? Rozumiem, że jesteś debilem wrzucającym do sieci wszytko co usłyszysz przez płot. Także ten, rozsądku trochę i na chłodno bierzcie takie wpisy i nie popadajcie w panikę 🙂