289 osób objętych kwarantanną w powiecie pajęczańskim

2

W powiecie pajęczańskim wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Na szczęście nadal nie wykryto zakażenia koronawirusem.

Województwo łódzkie spadło na piąte miejsce pod względem liczby osób zakażonych koronawirusem. W sobotę 4 kwietnia (godz. 18:00) sytuacja epidemiologiczna w woj. łódzkim prezentowała się następująco:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem: 259
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 37
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 3769
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1743
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 37

Mamy też dobre wiadomości. 15 kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To dwoje dzieci, jedna nastoletnia dziewczynka, trzy młode kobiety, dwie kobiety w średnim wieku, jedna kobieta w starszym wieku, czterech młodych mężczyzn oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku.

W powiecie pajęczańskim nie stwierdzono zakażenia

Z danych przekazanych przez Łódzki Urząd Wojewódzki wynika, że w powiecie pajęczańskim nieznacznie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie nadzorem epidemiologicznym objęto 8 osoby, natomiast 289 osób przebywa na obowiązkowej kwarantannie domowej. Na terenie powiatu pajęczańskiego nadal nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Przypominamy, że kwarantannę stosuję się w stosunku do osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem oraz wracającymi z zagranicy. Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązującymi od 1 kwietnia obowiązkową kwarantanną domową będą objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

2
Odpowiedz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RealistaSea1234 Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Sea1234
Sea1234

Młody mężczyzna z Bogumiłowic na kwarantannie w złym stanie , sanepid się nie pojawił nawet

Realista
Realista

Po co miał się pojawić? Sanepid to szpital zakaźny? Rozumiem, że jesteś debilem wrzucającym do sieci wszytko co usłyszysz przez płot. Także ten, rozsądku trochę i na chłodno bierzcie takie wpisy i nie popadajcie w panikę 🙂