R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoWzorowa postawa 10-letniego Damiana Siajkowskiego z Pajęczna

Wzorowa postawa 10-letniego Damiana Siajkowskiego z Pajęczna

Wczoraj w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie gościł młody bohater, którego zachowanie godne jest uznania i naśladowania. Komendanci jednostki podziękowali 10-letniemu chłopcu za wzorową postawę jaką przejawił wobec leżącego mężczyzny.

Wieczorem 17 maja, do dyżurnego policji w Pajęcznie wpłynęło zgłoszenie z Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Telefon wykonał 10-letni Damian Siajkowski, który zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Jak się okazało, mężczyzna upadł, uderzając głową w krawężnik i przestał się poruszać. Młody Damian nie wahał się ani chwili – podbiegł do poszkodowanego, próbował nawiązać z nim kontakt, a gdy to się nie udało, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy.

Pomimo młodego wieku i stresującej sytuacji, Damian zachował zimną krew. Odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez operatora, co pozwoliło na szybką i skuteczną reakcję służb. W oczekiwaniu na przybycie pomocy, mężczyzna odzyskał przytomność. Wkrótce na miejscu zdarzenia pojawiła się jego żona oraz patrol policji. Na szczęście okazało się, że mężczyźnie nie stało się nic poważnego.

Wzorowa postawa i zasłużone podziękowania

Dwa dni po tym zdarzeniu, Damian, wciąż przejęty sytuacją, zadzwonił na komendę w Pajęcznie, by dowiedzieć się o stan zdrowia uratowanego mężczyzny. Jego zainteresowanie i troska o drugiego człowieka spotkały się z dużym uznaniem lokalnej społeczności.

W środę 22 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie odbyło się specjalne spotkanie z młodym bohaterem. Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie, inspektor Karol Mielczarek, oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, młodszy inspektor Jarosław Słok, osobiście podziękowali Damianowi Siajkowskiemu za jego wzorową postawę. Rodzicom Damiana również złożono gratulacje za wychowanie syna, który stał się przykładem do naśladowania dla innych.

Młodzi bohaterowie wśród nas

Historia Damiana Siajkowskiego pokazuje, że odwaga i odpowiedzialność nie mają wieku. Młody mieszkaniec Pajęczna swoim zachowaniem zasłużył na najwyższe uznanie, stając się wzorem dla swoich rówieśników i dorosłych. Takie postawy budują wiarę w ludzi i przypominają, że nawet w najmłodszych drzemie siła, zdolna do niesienia pomocy w najtrudniejszych chwilach.

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lila
Lila
27 dni temu

Brawo chłopaku ❤️👍🙂

Karol
Karol
27 dni temu

Super postawa . Brawo !!!!!!!

Tytytyy
Tytytyy
27 dni temu

Brawa

Nauczyciele ze szkoły
Nauczyciele ze szkoły
27 dni temu

Jesteśmy dumni z ciebie. Masz wzorową ocenę z zachowania.
BRAWO

Last edited 27 dni temu by Nauczyciele ze szkoły
Landrynka
Landrynka
26 dni temu

Brawo dla tego młodego człowieka podstawa godna naśladowania to jest najlepszy przykład jaki rodzice dają dziecku pozytywne nastawienie i wiarę w drugiego człowieka bo dobro zawsze wraca

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Landrynka
24 dni temu

🤣🤣🤣🤣 o tak !