R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatPolicja zatrzymała 55-letniego bimbrownika

Policja zatrzymała 55-letniego bimbrownika

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pajęczańskiej komendy przeprowadzili skuteczną akcję zwalczania przestępczości gospodarczej, która doprowadziła do zatrzymania 55-letniego mężczyzny. Na jednej z posesji w powiecie pajęczańskim funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, około 20 litrów gotowego trunku oraz dwie beczki zawierające „zaczyn” do jego produkcji.

Działania policji, mające na celu wykrycie sprawców przestępstw gospodarczych, często opierają się na własnych ustaleniach funkcjonariuszy. Tak było również 22 maja 2024 roku, kiedy to na podstawie zdobytych informacji, stróże prawa zjawili się w jednym z domów na terenie powiatu pajęczańskiego. Podejrzewali, że jego mieszkaniec wytwarza alkohol bez odpowiednich polskich znaków akcyzy.

Przeszukanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W domu mężczyzny znaleziono kompletną aparaturę do produkcji alkoholu domowym sposobem, pojemnik oraz szklane butelki z gotowym alkoholem o łącznej pojemności około 20 litrów. Dodatkowo, policjanci zabezpieczyli około 60 litrów „zaczynu” przygotowanego do dalszej produkcji.

55-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zgodnie z polskim prawem, produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru prowadzonego przez Ministerstwo Rolnictwa. Produkcja alkoholu na własny użytek, nawet w niewielkich ilościach, jest nielegalna i grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Cycek
Cycek
26 dni temu

To chyba jakiś pisior, no bo kto chla?

Pablo Morales
Pablo Morales
odpowiedział na komentarz  Cycek
26 dni temu

Bełkoczesz jak kierwa w dniu strażaka

Menel
Menel
22 dni temu

Szkoda bo alko drogo tero .