258 osób objętych kwarantanną w powiecie pajęczańskim

15

W powiecie pajęczańskim wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Na szczęście nadal nie wykryto zakażenia koronawirusem.

Województwo łódzkie spadło na czwarte miejsce pod względem liczby osób zakażonych koronawirusem. W poniedziałek 30 marca (godz. 15:00) sytuacja epidemiologiczna prezentowała się następująco:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 202
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 31
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 4698
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2443

W powiecie pajęczańskim nie stwierdzono zakażenia

Z danych przekazanych przez Łódzki Urząd Wojewódzki wynika, że w powiecie pajęczańskim wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie nadzorem epidemiologicznym objęto 30 osób, natomiast 258 mieszkańców przebywa na obowiązkowej kwarantannie domowej. Na terenie powiatu pajęczańskiego nadal nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Przypominamy, że kwarantannę stosuję się w stosunku do osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęte są również osoby, które po 15 marca wróciły do kraju. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. Służby nie precyzują w których gminach i miejscowościach trwają kwarantanny.

R e k l a m a
guest
15 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
5 miesięcy temu

A proszę podać ile testow zostalo zrobionych w powiecie czy ktos to moźe podac

Pisiur
Pisiur
odpowiedział na komentarz  Artur
5 miesięcy temu

Następny debil 😒 Testy wykonuje się gdy są objawy, każdemu na kwarantannie mają wykonywać i marnować bo wyniki będą negatywne?

artur
artur
odpowiedział na komentarz  Pisiur
5 miesięcy temu

pisiurku nie pień się bo ci gałganie żyłka pęknie ciekawy jestem czy w naszym powiecie ktoś miał robiony test kretynie i i nic więcej

Zielony
Zielony
odpowiedział na komentarz  artur
5 miesięcy temu

Tak twoja stara xD

krychu
krychu
odpowiedział na komentarz  Pisiur
5 miesięcy temu

Kochany Pisiurku. Wyniki testów będą negatywne albo i nie. Niektóre osoby przechodzą zakażenie bezobjawowo, co nie znaczy że nie częstują bliźnich wirusami. A to nie jest dobrze – jak myślisz? A tak na marginesie – czy jesteś psychiatrą że oceniasz stan umysłowy innych osób?

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  Artur
5 miesięcy temu

A pewnie nawet jednego. Gdzie to mają robić? W naszym ,,szpitalu,, 😂. Nie ma gdzie. A przecież wiadomo ze każdy dba najpierw o swoich.

Wika
Wika
odpowiedział na komentarz  Tomek
5 miesięcy temu

Do Tomek : “wiadomo” że testy wykonuje się w specjalnych laboratoriach, w łódzkim są 3 takie laboratoria i nie jest to Pajeczno, wiec logiczne że w naszym “szpitalu” takich testów się nie robi… Tak dla wyjaśnienia…

krychu
krychu
odpowiedział na komentarz  Wika
5 miesięcy temu

Do Wika. Serduszko, testów się nie robi, ale próbki chyba pobrać można.

Wika
Wika
odpowiedział na komentarz  krychu
5 miesięcy temu

Do Krychu: Serduszko, wykonanie testu, a pobranie próbki, a konkretniej wymazu, to dwie odrębne sprawy, nie uważasz? A “Tomek” nie pisał o próbce tylko właśnie o zrobieniu testu.

Mariusz
Mariusz
odpowiedział na komentarz  Artur
5 miesięcy temu

teoretycznie wszystkim na kwarantannie w 5-6 dniu kwarantanny powinni zrobić i po zakadzeniu je czyli w 15 dniu

Eliza
Eliza
5 miesięcy temu

Jeżeli wszystko mają załatwić testy to trzeba trzeba zacząś od testów na głupotę.ludzie którzy mają kwarantannę po zakupach chodzą .nie wiem czy sa aż tak pewni siebie czy aż tak głupi.gdzie sa służby .ludzie opamietajcie się nie roznoście syfu ,nie narażajcie tych którzy was muszą obsługiwać.przywiozłeś pare euro i cwaniaka podgrywasz ,ciekawe jak długo

Mariusz
Mariusz
odpowiedział na komentarz  Eliza
5 miesięcy temu

kierownik sklepu numer na policje monitoring w sklepie i już nie przyjdzie następnym razem

krychu
krychu
odpowiedział na komentarz  Eliza
5 miesięcy temu

Elizo masz rację. Dlatego uważam że tożsamość osób poddanych kwarantannie nie może być utajniona. Sąsiedzi i znajomi powinni wiedzieć kto to jest. Rodo na czas epidemii winno być zawieszone.

stach
stach
5 miesięcy temu

i co z ,dlaczego nie ma tabliczek ostrzegawczych , tego jeżeli nie wiadomo kto jest na kwarantanną otóż w naszej klatce była kwarantanna i nikt nic nie wiedział a właściciel tego lokalu spacerował z pieskiem

Ciekawa
Ciekawa
5 miesięcy temu

Testów jest za mało. Poza tym nikt nie bada zgonów poza szpitalami na obecność korony.
Stąd oficjalna liczba zgonów z powodu tej choroby jest tak niska.