R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat50 lat razem. Złote Gody w gminie Działoszyn

50 lat razem. Złote Gody w gminie Działoszyn

„Nie wys­tar­czy po­kochać, trze­ba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.” – pisał Konstanty Idefons Gałczyński. 15 małżeństw z terenu gminy Działoszyn wspólnie przemierza tę drogę już od 50 lat.

W czwartek 23 września w uroczystej oprawie, 15 par małżeńskich z terenu gminy Działoszyn świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości, wręczone zostały medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Działoszyn. To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje, jako nagrodę za wytrwałość w miłości i wierności oraz złożonej 50 lat temu przysiędze małżeńskiej.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marta Patocka. Uroczystego aktu dekoracji dokonywał Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab. Włodarz pod adresem dostojnych jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

źródło i fot.: UMiG Działoszyn

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments