R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej – obchody w Działoszynie

84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej – obchody w Działoszynie

W niedzielę 3 września w Działoszynie odbyły się obchody z okazji 84. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystości rozpoczęły się pod Urzędem Miasta i Gminy w Działoszynie, skąd wyruszył pochód. Następnie złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem ofiar zbrodni hitlerowskiej oraz wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Kolejnym punktem uroczystości była msza święta w Parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Władze samorządowe złożyły również kwiaty i znicze na cmentarzu parafialnym w Działoszynie gdzie spoczywają ofiary zbrodni hitlerowskiej.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyn Rafałem Drabem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Działoszynie Kazimierzem Środą, Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn Martą Gniecioszek, Radnym Powiatu Pajęczańskiego Maksymilianem Drabem, Posłem na Sejm RP Pawłem Rychlikiem. W pochodzie brali udział funkcjonariusze Komisariatu Policji w Działoszynie, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie, poczty sztandarowe jednostek OSP oraz placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Działoszyn, poczet sztandarowy Honorowych Dawców Krwi działający przy Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie, poczet sztandarowy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającego przy parafii św. Marii Magdaleny, poczet sztandarowy Rycerzy Kolumba, Orkiestra Dęta Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie, dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych, pracownicy urzędu i jednostek podległych, mieszkańcy Miasta i Gminy Działoszyn.

źródło i fot.: UMiG Działoszyn

R e k l a m a

20 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bajtek
Bajtek
8 miesięcy temu

A gdzie ta słynna mieszkanka gminy, posłanka stąd? Becia gdzie ty jesteś w tak ważne swieto, dalej liczysz kasę i zabawiasz się z tłustymi kotami ? Niedługo kasa się skończy, piaskarza spuszcza.

Obiektywny
Obiektywny
odpowiedział na komentarz  Bajtek
8 miesięcy temu

Na stronach tego portalu nie wolno krytykować tzw. rudej dychy. Wszyscy w regionie wiedzą o kogo i dlaczego chodzi, ale krytyka pisiorow jest nie wskazana. Widać kto płaci. Żegnam.

Ocena
Ocena
odpowiedział na komentarz  Obiektywny
8 miesięcy temu

odPiSianie Polski czas zacząć

wax
wax
8 miesięcy temu

Ten drugi z Bobrownik jak Rychlik pokazuje się wszędzie.Już robi kampanię na
przeszłą kadencję. Dynastia Bobrusów czuwa.

Srokada
Srokada
odpowiedział na komentarz  wax
8 miesięcy temu

Zniszczyli to miasto. Ale karma wróci.

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
8 miesięcy temu

Musztra, musztra , musztra i jeszcze raz trening Panowie!!!

Czarek
Czarek
8 miesięcy temu

Ciekaw jestem czy chociaż jeden z decydentów zwrócił uwagę na cmentarzu w jakim stanie są drogowskazy informujące o nazwach poszczególnych alei zmarłych.

wax
wax
8 miesięcy temu

do Czarka: masz rację ale cmentarz w Działoszynie to jedna wielka porażka.Walący się mur ogrodzenia, odklejone płytki w bramie wejściowej,zapadłe na pół metra alejki,zardzewiałe napisy oznaczające poszczególne alejki.Tak zaniedbanego obiektu nie ma w okolicy.Poprzedni proboszczowie dbali o cmentarz.To co zrobił św.pamięci St.Kosowski to pozostało,obecny administrator nie dba o cmentarz i to jest przykre.Dobrze,że śmieci nie palą jak było to do niedawna przez wiele lat.Zbliża się święto zmarłych,ciekawe czy choć jedno z tych zaniedbań zostanie usunięte.Wątpię,bo wybory i polityka zdominuje poczynania
zobowiązanego a w dniu Wszystkich Świętych dawać kasę na cmentarz!

Marycha
Marycha
odpowiedział na komentarz  wax
8 miesięcy temu

A co Pielucha nie załatwiła żadnej kasy na remont? Taka parafianka? 8 lat posłowania i co, nic? No to kicha, Becia, wielka kicha.

Działoszyn
Działoszyn
odpowiedział na komentarz  Marycha
8 miesięcy temu

A dlaczego burmistrz nie zrobił remontu, przecież ciągle mu dziękują za wszystko. Może przez 13 lat warto byłoby coś zrobić?

Antek
Antek
8 miesięcy temu

Za „komuny” pochody pierwszomajowe były złe, bo kazali zamiast do szkoły iść na pochód.
Teraz pochody są co chwilę, co chwilę z innej okazji. Też jest obowiązek czy wręcz przymus ale wszyscy są „zadowoleni”
Obłudnicy…

XYZ
XYZ
odpowiedział na komentarz  Antek
8 miesięcy temu

I jeszcze mowa o wojnie, ofiarach. Szkoda, że o Wołyniu nie chcą pamiętać.

wax
wax
8 miesięcy temu

Cmentarz nie jest komunalny jak w niektórych miastach,to obiekt katolicki a
administratorem jest proboszcz.Posłowie,burmistrzowie mogą wspierać jego
utrzymanie ale trzeba o to zabiegać a widać, że w Działoszynie osoby odpowiedzialne nie interesują się tym problemem.Proboszcz i Rada Parafialna
odpowiadają za ten opłakany stan cmentarza.Wstyd patrząc na zadbane cmentarze w okolicy.Przecież wszyscy tam kiedyś spoczniemy.

Kumbajn
Kumbajn
odpowiedział na komentarz  wax
8 miesięcy temu

Niszczejacy mur, masa chwastów, zardzewiałe drogowskazy, zniszczone alejki, stary chodnik, zaniedbane stare groby. Oto obraz cmentarza w Działoszynie.

wax
wax
8 miesięcy temu

W radzie parafialnej radna ,która ciągle powtarza, to nie w moim rejonie. Jak ten proboszcz nie wstydzi się dokonywać pochówków na takim bałaganie.Czym nasi przodkowie zasłużyli sobie na to,żeby spoczywać na tak zaniedbanym obiekcie.Teraz najważniejsza kampania Rychlika i Przydacza a nie cmentarz.Płacimy za pogrzeby,miejsca na cmentarzu,procent od pomnika,czemu te pieniądze nie są przeznaczone na dbanie o cmentarz.Iglica na starym grobie drugi rząd w alejce gdzie pochowani są żołnierze pod sam koniec długo była odchylona od piony o 45 stopni . Nie wiem czy to zabezpieczono ale to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.Dobrze,że PO zapowiada zrobić porządek z opłatami za kopanie… Więcej »

Bolcio
Bolcio
odpowiedział na komentarz  wax
8 miesięcy temu

Radna jest po to aby doić diety, o co chodzi?

Smutny
Smutny
odpowiedział na komentarz  Bolcio
7 miesięcy temu

Jak głosowałem, to radna obiecywała dbanie o miasto. A potem pierwsza zgodziła się na likwidację przedszkola i szkoły. Mówi, że to nie jej teren. Ale sama była wychowanka i uczennica tych placówek. Więc czego oczekiwać od innych radnych, jak swoi dbają tylko o siebie. To samo dotyczy włodarza Działoszyna.
Przykre to. Zniszczyli miasto.
Żyją z naszych podatków.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Smutny
7 miesięcy temu

Dobrze zastanówcie się na kogo głosujecie, w czyje ręce oddajecie przyszłość swoją i bliskich. Co dla was zrobił jakiś Przydacz? Może Pielucha go nastreczyla aby chronił lokalne pisowskie dziadostwo?

wax
wax
7 miesięcy temu

Ta radna ,której kampanie robił ksiądz ,nie tylko zagłosowała za likwidacją szkoły i przedszkola ale gdy przyszło bronic Parku Strażaka przed zabudową garażami
nie zainteresowała się sprawą a przecież park to przy Parkowej i nie może opowiadać głupot,iż to nie w jej rejonie.Park uratowali inni,wstyd! Radna i członkini
Rady Parafialnej nie dba również o wygląd cmentarza. ,,Świetna” radna.

Mietek
Mietek
odpowiedział na komentarz  wax
7 miesięcy temu

Ktoś ją wybrał.