R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej – obchody w Działoszynie

84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej – obchody w Działoszynie

W niedzielę 3 września w Działoszynie odbyły się obchody z okazji 84. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystości rozpoczęły się pod Urzędem Miasta i Gminy w Działoszynie, skąd wyruszył pochód. Następnie złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem ofiar zbrodni hitlerowskiej oraz wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Kolejnym punktem uroczystości była msza święta w Parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Władze samorządowe złożyły również kwiaty i znicze na cmentarzu parafialnym w Działoszynie gdzie spoczywają ofiary zbrodni hitlerowskiej.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyn Rafałem Drabem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Działoszynie Kazimierzem Środą, Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn Martą Gniecioszek, Radnym Powiatu Pajęczańskiego Maksymilianem Drabem, Posłem na Sejm RP Pawłem Rychlikiem. W pochodzie brali udział funkcjonariusze Komisariatu Policji w Działoszynie, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie, poczty sztandarowe jednostek OSP oraz placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Działoszyn, poczet sztandarowy Honorowych Dawców Krwi działający przy Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie, poczet sztandarowy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej działającego przy parafii św. Marii Magdaleny, poczet sztandarowy Rycerzy Kolumba, Orkiestra Dęta Cementowni Warta S.A. w Trębaczewie, dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych, pracownicy urzędu i jednostek podległych, mieszkańcy Miasta i Gminy Działoszyn.

źródło i fot.: UMiG Działoszyn

R e k l a m a

16 KOMENTARZE

guest

16 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bajtek
Bajtek
24 dni temu

A gdzie ta słynna mieszkanka gminy, posłanka stąd? Becia gdzie ty jesteś w tak ważne swieto, dalej liczysz kasę i zabawiasz się z tłustymi kotami ? Niedługo kasa się skończy, piaskarza spuszcza.

Obiektywny
Obiektywny
odpowiedział na komentarz  Bajtek
24 dni temu

Na stronach tego portalu nie wolno krytykować tzw. rudej dychy. Wszyscy w regionie wiedzą o kogo i dlaczego chodzi, ale krytyka pisiorow jest nie wskazana. Widać kto płaci. Żegnam.

Ocena
Ocena
odpowiedział na komentarz  Obiektywny
24 dni temu

odPiSianie Polski czas zacząć

wax
wax
24 dni temu

Ten drugi z Bobrownik jak Rychlik pokazuje się wszędzie.Już robi kampanię na
przeszłą kadencję. Dynastia Bobrusów czuwa.

Srokada
Srokada
odpowiedział na komentarz  wax
23 dni temu

Zniszczyli to miasto. Ale karma wróci.

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
24 dni temu

Musztra, musztra , musztra i jeszcze raz trening Panowie!!!

Czarek
Czarek
23 dni temu

Ciekaw jestem czy chociaż jeden z decydentów zwrócił uwagę na cmentarzu w jakim stanie są drogowskazy informujące o nazwach poszczególnych alei zmarłych.

wax
wax
23 dni temu

do Czarka: masz rację ale cmentarz w Działoszynie to jedna wielka porażka.Walący się mur ogrodzenia, odklejone płytki w bramie wejściowej,zapadłe na pół metra alejki,zardzewiałe napisy oznaczające poszczególne alejki.Tak zaniedbanego obiektu nie ma w okolicy.Poprzedni proboszczowie dbali o cmentarz.To co zrobił św.pamięci St.Kosowski to pozostało,obecny administrator nie dba o cmentarz i to jest przykre.Dobrze,że śmieci nie palą jak było to do niedawna przez wiele lat.Zbliża się święto zmarłych,ciekawe czy choć jedno z tych zaniedbań zostanie usunięte.Wątpię,bo wybory i polityka zdominuje poczynania
zobowiązanego a w dniu Wszystkich Świętych dawać kasę na cmentarz!

Marycha
Marycha
odpowiedział na komentarz  wax
21 dni temu

A co Pielucha nie załatwiła żadnej kasy na remont? Taka parafianka? 8 lat posłowania i co, nic? No to kicha, Becia, wielka kicha.

Działoszyn
Działoszyn
odpowiedział na komentarz  Marycha
21 dni temu

A dlaczego burmistrz nie zrobił remontu, przecież ciągle mu dziękują za wszystko. Może przez 13 lat warto byłoby coś zrobić?

Antek
Antek
23 dni temu

Za „komuny” pochody pierwszomajowe były złe, bo kazali zamiast do szkoły iść na pochód.
Teraz pochody są co chwilę, co chwilę z innej okazji. Też jest obowiązek czy wręcz przymus ale wszyscy są „zadowoleni”
Obłudnicy…

XYZ
XYZ
odpowiedział na komentarz  Antek
19 dni temu

I jeszcze mowa o wojnie, ofiarach. Szkoda, że o Wołyniu nie chcą pamiętać.

wax
wax
21 dni temu

Cmentarz nie jest komunalny jak w niektórych miastach,to obiekt katolicki a
administratorem jest proboszcz.Posłowie,burmistrzowie mogą wspierać jego
utrzymanie ale trzeba o to zabiegać a widać, że w Działoszynie osoby odpowiedzialne nie interesują się tym problemem.Proboszcz i Rada Parafialna
odpowiadają za ten opłakany stan cmentarza.Wstyd patrząc na zadbane cmentarze w okolicy.Przecież wszyscy tam kiedyś spoczniemy.

Kumbajn
Kumbajn
odpowiedział na komentarz  wax
14 dni temu

Niszczejacy mur, masa chwastów, zardzewiałe drogowskazy, zniszczone alejki, stary chodnik, zaniedbane stare groby. Oto obraz cmentarza w Działoszynie.

wax
wax
14 dni temu

W radzie parafialnej radna ,która ciągle powtarza, to nie w moim rejonie. Jak ten proboszcz nie wstydzi się dokonywać pochówków na takim bałaganie.Czym nasi przodkowie zasłużyli sobie na to,żeby spoczywać na tak zaniedbanym obiekcie.Teraz najważniejsza kampania Rychlika i Przydacza a nie cmentarz.Płacimy za pogrzeby,miejsca na cmentarzu,procent od pomnika,czemu te pieniądze nie są przeznaczone na dbanie o cmentarz.Iglica na starym grobie drugi rząd w alejce gdzie pochowani są żołnierze pod sam koniec długo była odchylona od piony o 45 stopni . Nie wiem czy to zabezpieczono ale to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.Dobrze,że PO zapowiada zrobić porządek z opłatami za kopanie… Więcej »

Bolcio
Bolcio
odpowiedział na komentarz  wax
14 dni temu

Radna jest po to aby doić diety, o co chodzi?