Alarm! Woda w wielu miejscowościach nie nadaje się do spożycia

54

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pajęcznie informuje, że w badaniach jakości wody wodociągu Kolonia Lisowice zaopatrującego miejscowości: Lisowice, Kolonia Lisowice, Szczepany, Młynki, Węże, Draby, Kabały, Kiedosy w gminie Działoszyn w powiecie Pajęczańskim oraz miejscowość Grabarze gm. Lipie w powiecie Kłobuckim stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda nieprzydatna do spożycia. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. Uwaga! Woda może być używana wyłącznie do pracy porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalety.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

54
Odpowiedz

avatar
18 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
37 Comment authors
CyśLukiMietekTylko jaZielony Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Romek
Romek

Oto właśnie mi chodziło.

Lola
Lola

Ja prdl co za dzban (dzban celowo z małej litery).

Piotruś
Piotruś

Powinno być z wielkiej litery bo to duży dzban.

Zdesperowana
Zdesperowana

Deszczówka przesiąka przez wody gruntowe do zbiorników wodnych zasilających nasze krany Brawo za bezczynność służb ochrony środowiska – JESTEŚCIE Z SIEBIE DUMNI? Ile ta farsa jeszcze potrwa? Chcecie by ktoś ucierpiał od tego szamba? Obudźcie się !!!

Monita
Monita

Polityka PO- PIS. A my ciągle wybieramy tą bandę zdrajców

Patryk
Patryk

Brawo za głos rozsądku. Jednak to nic nie zmieni. Ludzie sa tak zmanipulowani i ogłupieni przez telewizję, że i tak wybiorą popis.

Monita
Monita

Polskie wodociągi PiS sprzedał Izraelowi. Woda to strategiczny dział gospodarki. Mogą nas wytruć szybciej niż myślimy, wszystkich substancji chemicznych się nie bada, a wojska USA dopilnują aby nas ubywało i powstawało spokojnie i wg planu PO-PISu żydowskie Polin. Wcześniej zniszczą nam zdrowie, nerwy i ograbią z oszczędności. Co dali odbiorą z nawiązką. Wybory dają im tylko usprawiedliwienie a nam fałszywe poczucie demokracji. Władzę mają od zawsze a dla nas teatrzyk. Potrzebne są im nasze mięśnie do pracy a nie świadome mądre społeczeństwo. W prawdziwym państwie taka Anita nie uniknęłaby konsekwencji degradacji środowiska, a tak jest pod PiS-Pielucha ochroną, i jeszcze… Więcej »

Polak
Polak

A Pielucha stoi po stronie żydów. Należy do grupy polsko izraelskiej, głosuje za blokadą ustawy przeciw roszczeniom 447. Kto nie wierzy niech sprawdzi na stronie sejmu. Ręce opadają.

Anna
Anna

Co ty gnoju wiesz co dobre dla polski
Zagłosuj na po niech resztę rizkradna

Julia
Julia

Tak na PO zeby powtarzaly sie historie z morderstwami przynajmniej za czasow Pis nie ma takiech przypadkow….

Viki
Viki

A czy to PO przerobił studnie na szamba?

Monita
Monita

https://youtu.be/BVqMOua0VQo
KONIECZNIE OBEJRZYJCIE jak pięknie poradziły sobie z dekomunizacją, polityką i rozwojem gospodarki CZECHY.

Anna
Anna

Ponoć sanepid wie o tym od 3 miesięcy to dlaczego dopiero teraz jest alarm?hmm

Szambo
Szambo

Rafał Trzaskowski Warszawa Rafał D .Działoszyn ale szambo

Tylko ja
Tylko ja

Co się dziwić…za czasów draba ta gmina to szmabo

Coli
Coli

Bakteria coli bierze się zazwyczaj z gnojowicy.Występuje ona w jelitach człowieka lub trzody chlewnej poczytajcie. Więc morze pochodzić z wadliwie działającej kanalizacji ściekowej.

Marek
Marek

Może też pochodzić z deszczówki która jest mieszana ze ściekami socjalno-bytowymi pochodzącymi z Anity.

Coli
Coli

Jeśli jest mieszana ze ściekami socjalnymi to możliwe że tak jest.Ale jeśli to woda z produkcji i woda opadowa to raczej niemożliwe

Coli
Coli

Większe prawdopodobieństwo zakażenia wody jest jeśli wylewano by wode z ubojni lub szamba socjalnego.

Coli
Coli

W 2010 roku miał miejsce taki sam przypadek zatrucia wody w naszej gminie

Coli
Coli

A najlepiej jak wypowiedzą się w tym temacie fachowcy z tej dziedziny.Wiec nie ma co siać zamętu .

Marek
Marek

W tym zakładzie wszystkie ścieki produkcyjne czy socjalne oraz deszczówka trafiają do jednego zbiornika następnie do beczek i na pola.

Mateusz
Mateusz

Dlaczego wiadomość o wodzie w Działoszynie pojawiła się już wczoraj, a o wodzie w Kol. Lisowice dopiero dzisiaj? Na stronie PSSE oba komunikaty zostały udostępnione wczoraj.

Słyszałem komentarze, że to ukryta propaganda pokazująca, że “producent mrożonek” skaża wodę w Działoszynie, a nasz “burmiszcz” ma rację, ale tak bardzo nic nie potrafi z tym zrobić? Jak na złość skażenie dosięgnęło też miejscowości, które nijak nie pasują do tego scenariusza…

Janek
Janek

Woda deszczowa wylewana jest także koło Lisowic na działkach należących do zakładu oraz na drogi gruntowe,także sam jesteś propaganda.

Paweł
Paweł

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wodociąg jest w Kolonii Lisowice, nie w Lisowicach.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy

Wodociąg z Kolonii Lisowice jest połączony z wodociagiem w Lisowicach. Przecież Lisowice nie mają swojej osobnej studni.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy
Kasia
Kasia

Zgłaszanie do poslanki Stąd, ona zaradzi . Bo kto jak nie ona.

Suwener
Suwener

Poslanka to lokalne sprawy ma gdzieś. Udowodniła to dogłębnie.

Zielony
Zielony

Szanowni Państwo !
Na terenie gminy Działoszyn, jest wiele studni głębinowych. Czy nie uważacie, że niechlujstwo włodarza gminy doprowadziło do takiej sytuacji? Dlaczego we wszystkich studniach oprócz zarządzanych przez Pana Burmistrza jest woda zdatna do spożycia? Odpowiedź jest prosta, niechlujstwo i pańskie zaniedbania spowodowały utrudnianie w codziennym życiu mieszkańców.
Panie Burmistrzu!
Czy nie powinien Pan rozliczyć swoich pracowników winnych za zaniedbania, chyba że Pan sam czuje się winny, jeśli by tak było to proszę zastanowić się nad dalszym zarządzaniem gminą. Panie Burmistrzu mieszkańcy mogą tego nie wytrzymać.
Wierny czytelnik Twojego Pajęczna.

Zielony to Pedał
Zielony to Pedał

Podpisz się imieniem i nazwiskiem jak jesteś taki cwany.

Zielony
Zielony

Jestem głównym Szambolanem Januszem.M. a waćpan kim jest?.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy

To już było widać po wpisach na forum, bo pan Zielony tak bronił Anity i ludziom kit wciskał o wodzie deszczowej

Nikoś Dyzma
Nikoś Dyzma

Czyżby rafik się tak naindorzył bo ktoś prawde napisał. Jeszcze trzeba cię rozliczyć za sprzedaż majątku gminnego i zadłużenia 19 milionów .Oj Nikoś Dyzma cienko cię widze ludzie już mają dość.

Ona
Ona

Panie Zielony, niech pan nie wprowadza ludzi w błąd bo na terenie gminy jest jeszcze kilka studni zarządzanych przez wodociągi i jakoś tam komunikatu o zanieczyszczeniu nie ma. Dziwnym zbiegiem okoliczności coli są tam, gdzie zakład Anita i ubojnia wylewają ścieki. Chociaż z drugiej strony to kierownik się w wodociągach zmienił i nagle taki problem. To też dziwne. Ciekawe czy to jakieś zaniedbanie ze strony gminy czy zanieczyszczenie środowiska. Mogliby wydać jakiś komunikat w tej sprawie i poinformować ludzi o tym co się stało.

Krzysztof
Krzysztof

Ubojnia w Dzialosznie na ul.Przemyslowej rownierz przyczynia sie zatrowania naszego srodowiska , oprocz zatruwania powietrza calej okolicy scieki poubojowe rozworzone sa beczkowozami po okolicznych lakach i polach czego bylem swiadkiem.Nie zostawiajmy tego na pozniej- srodowisko to nasze zycie,dobro ogolne .Pozbycie sie tych zanieczyszczen z gleby morze potrwac dziesiatki lat.Badzmy madrym spoleczenstwem nikt nas w tym nie wyreczy.

Obywatel
Obywatel

Następnym razem nagrywaj takie rzeczy, rób zdjęcia etc

Pedro
Pedro

A ja mam pytanie czy w związku ze woda jest nie zdatna do spożycia A nawet nie powinno jej się używać do kąpieli gmina zmniejszy opłatę za wodę której de facto nie możemy używać. ? Jako klienci mamy pełne prawo do rekompensaty z tytułu nie wywiązania się z podpisanej umowy?

obserwator
obserwator

Do Zielony: informacja z pierwszej ręki: pracownik z urzędu mówił,że należało zakupić odpowiednie urządzenia do tego by woda spełniała odpowiednie parametry ale są drogie i na tym oszczędza się kosztem naszego zdrowia.Zmieniono kierownika i mamy efekty-bakterie
coli! .Brawo gospodarz.Robi się to co widać na zewnątrz, a tych urządzeń nikt by nie zobaczył.Stan wodociągów w/g tego pracownika jest w fatalnym stanie .

Rafał
Rafał

To może pod gmine teraz mieszkańcy pujdą ?Niech się narcyz wytłumaczy .A może sam przeciwko sobie będzie skandował nie zdziwił bym się

Marek
Marek

Myślę że wpisy zielonego i obserwatora jak i wiele innych pochodzą od tej samej osoby a ścieki lane sa na pola dalej w biały dzien a kucia się śmieje.

Zielony
Zielony

Szanowny Panie Marku.
Gwarantuję Panu, nie mam nic wspólnego z “obserwatorem”. Pisałem o wodzie a nie o ściekach. Jeżeli chodzi o ścieki to odrębny temat. Wypowiadałem się wcześniej. Oba tematy są bulwersujące. Pozdrawiam

Zielony
Zielony

Według mojej wiedzy , to hydrofornia w Działoszynie ma tyle lat co zarządzający nią Burmistrz. Ale “SZA” bo przyznawać się publicznie , że mamy jeszcze takie prymitywne urządzenia do zaopatrywania ludzi w wodę pitną to wielki wstyd. Zadaje sobie pytanie. Czy nie jest to przyczyną zatrucia wody?

Ona
Ona

Według mojej wiedzy firma Anita ma najnowocześniejszą oczyszczalnię świata a nie potrafi z niej korzystać tylko ścieki na pola wylewa. Zadaję sobie pytanie czy nie jest to przyczyną zatrucia wody?

Poszkodowany
Poszkodowany

Powinno się ścigać burmistrza i kierowników ZWiK-u obecnego i byłego za zaniedbania a burmistrza za brak nadzoru, a teraz jeszcze wszystkich naraz za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia mieszkańców. Do prokuratury z nimi.

Gdzie woda
Gdzie woda

Art7ust.1pkt3ust. Gmina ma obowiązek dostarczenia wody jeśli zaistniała sytuacja awarii wodociągu lub skarzenia wody.

Zielony
Zielony

Podzielam zdanie poszkodowanego.

Lidka
Lidka

I co poslanka Stąd nawet przed wyborami nie chce sprawy załatwić.

Mietek
Mietek

Co ma do tego jakikolwiek polityk jak to sprawa gminy i burmistrza. Zakład wodnokanalizacyjny podlega bezpośrednio pod niego.

Poszkodowany
Poszkodowany

Policja powinna się zająć sprawą z urzędu nie czekając na jakikolwiek wniosek i jeśli potwierdzą się zaniedbania osób odpowiedzialnych powinni skierować sprawę do prokuratury.

Iwona
Iwona

Brawo PiS! Brawo Dobra Zmiana!

tkin
tkin

Jak niby można używać wody np. do spłukiwania toalet skoro ją całkowicie zakręcili? I najprawdopodobniej nic nie robią żeby jak najszybciej umożliwić ludziom normalne funkcjonowanie

Luki
Luki

Słyszałem że w nocy chcą zakręcić wodę na osiedlu. Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Cyś
Cyś

“Wylewamy wodę deszczową”