Nie będzie posterunku Policji w Strzelcach Wielkich

9

Rada Gminy Strzelce Wielkie nie podzieliła zdania radnego Edwarda Kocha, aby utworzyć w gminie posterunek policji. Pomysł upadł przez zbyt wysokie koszty przedsięwzięcia.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Strzelce Wielkie z ust radnego Edwarda Kocha, padła propozycja utworzenia w Strzelcach Wielkich całodobowego posterunku policji. Koch argumentował swój pomysł wzrostem przestępczości na terenie gminy i wieloma zapytaniami mieszkańców:

– Ostatnio na terenie gminy było dużo włamań i kradzieży. Mnie osobiście dwa razy okradziono – mówił radny Koch.

Zdaniem Edwarda Kocha posterunek w Strzelcach Wielkich zostałby sfinansowany z budżetu MSWiA w ramach środków przeznaczonych na reaktywowanie i budowę nowych jednostek policji. W 2016 roku w całym kraju reaktywowano 37 policyjnych placówek, a na rok 2017 zaplanowano przywrócenie 33 kolejnych.

Radny Jarosław Szczypior uważa, że posterunek co prawda podniesie bezpieczeństwo, ale aktualny stan budżetu gminy nie pozwala na realizację takiego przedsięwzięcia.

– Uważam, że jeśli byłyby to dyżury dwudziestoczterogodzinne, na pewno miałoby to wpływ na bezpieczeństwo na terenie naszej gminy.
[…] Tylko żeby się nie okazało później, że my biorąc sobie takie zadanie na głowę, okaże się, że będziemy ponosić związane z nim koszty. Na razie ładnie się mówi, że będzie się można zwrócić do ministra czy komendy wojewódzkiej. Mam obawy, że będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami dla gminy, a wiadomo jak u nas sytuacja finansowa wygląda – przekonywał radny.

Ostatecznie, zarówno wójt, jak i większość radnych nie podzieliło zdania co do słuszności utworzenia posterunku. Zdecydowano jednak, że trzeba przyłożyć większą wagę do współpracy z dzielnicowym pracującym na terenie gminy.

Poprzedni artykułPolicjanci uratowali życie 18-latki
Następny artykułDzień kobiet w Rząśni. Zagra Bayer Full
guest
9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
5 lat temu

Jaka praca dzielnicowych ?
To radni nie mają nawet pojecia ze jest jeden dzielnicowy na dwie gminy czyli Strzelce Wielkie i Brzeźnica. I jak ten jeden człowiek ma ogarnąć dwie gminy jak ma sterte papierów na biurku i inne zadania?

dron
dron
5 lat temu

Czy wiadomo w innych gminach jak wyglada sprawa posterunków?

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  dron
5 lat temu

Tak wygląda, że rząd otworzył z hukiem kilka posterunków w pojedynczych gminach ogłaszając program „500 posterunków +” 😉 a jak samorząd ten czy inny nie znajdzie na to pieniędzy to będzie wiadomo jak :/ Czyli scena z ostatniego odcinka Ucha Prezesa 🙂

dron
dron
odpowiedział na komentarz  10warta
5 lat temu

Wy macie wszyscy jakas obsesje na liczbe 500.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  dron
5 lat temu

Takie żarty. Choć śmiać się nie ma z czego i jest to śmiech raczej demoniczny, znów jak w ostatnim odcinku Ucha Prezesa 🙂

Obserwator
Obserwator
5 lat temu

Jak zwykle radny Szczypior mysli tylko o sobie

Johny
Johny
5 lat temu

I czego tu żałować!? W czym wam ten dzielnicowy pomoże, gdyby jakimś cudem tam był?
Wieczne biadolenie, pier#olenie.

Prima
Prima
5 lat temu

Nic, tylko jeszcze w Strzelcach posterunku policji potrzeba? Ludzie opanujcie się!