R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatBiblioteka w Rząśni najlepsza w województwie i siódma w kraju

Biblioteka w Rząśni najlepsza w województwie i siódma w kraju

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni zajęła I miejsce w klasie najlepszych bibliotek w województwie łódzkim. W skali całego kraju placówka plasuje się w pierwszej dziesiątce, zajmując siódmą pozycję.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” już po raz ósmy nagrodziły najlepsze biblioteki w kraju. W rankingu brano pod uwagę m.in.: liczbę zakupionych książek, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, czytelników biblioteki w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczbę godzin otwarcia biblioteki, jakość i wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Przyznawano także punkty za dostępne dla czytelników tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Punkty można było również uzyskać za działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne czy literackie.

W województwie łódzkim najlepsza okazała się Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni. Przedstawiciele placówki na czele z Dyrektor GBP w Rząśni Joanną Konieczko odebrali dyplom z rąk Dariusza Jaworskiego, Dyrektora Instytutu Książki i Bogusława Chraboty , Redaktora Naczelnego Dziennika Rzeczpospolita. Uroczystość odbyła się w Pałacu Rzeczypospolitej, w siedzibie Biblioteki Narodowej 28 listopada 2018 r. w Warszawie.

źródło i fot.: GBP w Rząśni

R e k l a m a
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments