Biblioteka w Rząśni najlepsza w województwie

0

Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni po raz kolejny została wybrana najlepszą w województwie łódzkim. W skali całego kraju placówka plasuje się w pierwszej dziesiątce.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” już po raz dziewiąty nagrodziły najlepsze biblioteki w kraju. Ranking ma za zadanie wskazać samorządy najbardziej zaangażowanie w kulturalny rozwój swojej gminy. Pod uwagę brano m.in.: liczbę zakupionych książek, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, czytelników biblioteki w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczbę godzin otwarcia biblioteki, jakość i wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Przyznawano także punkty za dostępne dla czytelników tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Punkty można było również uzyskać za działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne czy literackie.

W województwie łódzkim najlepsza okazała się Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni. Przedstawiciele placówki na czele z Dyrektor GBP w Rząśni Joanną Konieczko odebrali dyplom podczas uroczystości, która odbyła się 28 listopada w Pałacu Krasińskich w Warszawie.

R e k l a m a
Poprzedni artykułLKS Zawisza Pajęczno rocznik 2007/2008 wygrywa na Podhale CUP
Następny artykułPolicyjny pościg za Mercedesem. Uciekinier trafi do więzienia
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments