Burmistrz walczy w sądzie o dobre imię

103

Kandydat na burmistrza Rafał Drab, a zarazem aktualny włodarz Miasta i Gminy Działoszyn nie ma łatwej kampanii. Burmistrz nie tylko zabiega o głosy mieszkańców, ale toczy sądowe batalie o swoje dobre imię, jak również urzędu, który sprawuje.

W trakcie kampanii w wyborczej, zarówno w internecie, jak i na rozwieszanych na terenie Działoszyna plakatach pojawiały się informacje zniechęcające mieszkańców do reelekcji Rafała Draba na stanowisko burmistrza. Włodarz postanowił walczyć z autorem publikacji i skierował do Sądu wniosek w trybie wyborczym.

W krótkiej rozmowie, poprosiliśmy Rafała Draba o odniesie się do całej sprawy:
– Pan Adam Panek w serii swoich plakatów rozklejanych na terenie Działoszyna wielokrotnie oczernił mnie i moją rodzinę. Zarzucał mi, że przy kolejnych przetargach na wywóz śmieci z 2014 r., czy na zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz przebudowę skrzyżowania ulic dopuściłem się nadużycia i bezcelowo wydałem publiczne pieniądze.

Jak zatem wyglądał przetarg na modernizację skrzyżowania?
– Pan Panek jako były pracownik Powiatowego Zarządu Dróg powinien doskonale znać procedury przetargowe oraz wiedzieć jak wygląda rozstrzygnięcie takiego przetargu. Jako Burmistrz Działoszyna nie mogę dobrowolnie wybrać sobie, która firma ma wykonać tę czy inną pracę. Obowiązują mnie przepisy prawa. Taki przetarg ogłasza się poprzez podanie warunków oraz kwoty, którą Miasto ma zamiar przeznaczyć na dany cel. Wysokość tej kwoty nie jest ustalane przeze mnie jako Burmistrza, ale przez Radę Miejską. Po zgłoszeniu się firmy czy też firm, sprawdzana jest ich kondycja finansową, ponieważ może zdarzyć się tak, że firma zacznie wykonywanie prac np. przyjedzie sprzęt, wykona wykopy pod nowy pas jezdni, a w połowie pracy przyjdzie komornik, zabierze i zlicytuje koparki, maszyny. Ważne jest także, aby firma określiła ile osób zatrudnia – żeby potem nie okazało się, że są firmy podwykonawcze. Jeśli żadna z firm nie spełnia warunków to znaczy, że wszystkie trzeba odrzucić i w efekcie przetarg zacząć od nowa. O odrzuceniu firmy, która nie spełnia warunków mówi wprost przepis ustawy. My musimy to zrobić, bo inaczej złamiemy prawo. Właśnie taka sytuacja zaistniała w przetargu na przebudowę skrzyżowania.

Rozumiem, że jeden z oferentów nie spełniał wszystkich warunków?
– Tak, firma, która zaoferowała niższą kwotę nie spełniała warunków jak również źle oszacowała zakres zadania i nie przystąpiła do podpisania umowy, co skutkowało odrzuceniem z postępowania przetargowego. Wybrana została firma, która zaoferowała kwotę wyższą, ale nadal mieszczącą się w granicach kosztów, które były zabezpieczone w budżecie gminy.

Jak zatem sprawę przedstawił Adam Panek?
– Pan Adam Panek w swoim artykule opisał to w taki sposób, że dokonałem nadużycia finansowego, co wyliczył sobie poprzez proste porównanie, ile chciała firma nie spełniająca warunków przetargu, a ile firma, która wygrała. Pan Panek doskonale wie, że jest to kłamstwo. Powinien wiedzieć, jak działają przepisy prawa w przetargach publicznych i na jakich zasadach musimy wybierać firmy. To samo dotyczy przetargu na zakup i instalację kolektorów słonecznych. Pan Panek napisał, że mogłem dobrowolnie – według swojego własnego uznania – wybrać tańsze zestawy zamiast tych, które montuje firma Flexipower. Nie wspomniał jednak o tym, jak działa prawo przetargowe – nikt z urzędu nie może ot tak sobie dobrowolnie wybrać firmy, a przetarg musi się odbyć zgodnie z przepisami prawa. W przetargu na kolektory słoneczne wygrała właśnie Flexipower jako najtańsza firma, dająca gwarancję, że wykona usługę bez nieprzyjemnych niespodzianek. Dodatkowo Pan Panek całkowicie pominął kwestię, że w 85 % kwota zakupu i instalacji solarów jest dotowana z budżetu Województwa i Unii Europejskiej, a nasz program dotyczący odnawialnych źródeł energii w Działoszynie dostał ponad 4,5 miliona złotych dofinansowania. Co gorsza Pan Panek sugerował, że mieszkańcy będą musieli zwrócić cenę zakupu kolektorów w przypadku rezygnacji z programu. Mieszkańcy, którzy biorą udział w programie od początku byli informowani, że w wypadku rezygnacji z solarów, na ich miejsce będą wchodziły osoby z listy rezerwowej, a tych osób „w rezerwie” jest na chwilę obecną ponad 130.

W swoich publikacjach Adam Panek porusza również temat przetargu z roku 2014 na wybór firmy, która zajmie się wywozem śmieci.
– Pan Adam porównał dwa przetargi z 2014 r.. W pierwszym z kwietnia 2014 r. przeznaczyliśmy na wywóz śmieci kwotę 1.2 mln zł. Najtańsza oferta Remondis obejmowała 1.6 mln zł, a więc więcej niż na ten cel przeznaczyliśmy. Dlatego pierwszy przetarg został anulowany. Później został rozpisany drugi przetarg, na który przeznaczyliśmy już nie 1.2 mln, ale prawie dwa miliony złotych. Różnica w środkach pieniężnych, które przeznaczyliśmy na wywóz śmieci wynikała z tego, że w pierwszym przetargu firma miała odbierać śmieci z Gminy tylko jeden raz w miesiącu, a w drugim przetargu już dwa razy częściej – co dwa tygodnie. Zmieniliśmy również sposób odbioru szkła segregowanego, które początkowo odbierano w workach, na znacznie wygodniejsze kosze, co zwiększyło koszt zamówienia. Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ zdaniem mieszkańców, wywóz śmieci raz w miesiącu to jednak za mało. Mieszkańcy narzekali, że śmieci z całego miesiąca muszą składować u siebie na posesjach. Dlatego podjęliśmy decyzje o podniesieniu kwoty przetargu i chcieliśmy, aby firma wywoziła odpady dwa razy w miesiącu. Zapewne Pan Adam Panek wiedział o różnicy pomiędzy częstotliwością wywozu śmieci w tych dwóch przetargach, ale na swoich plakatach pominął tę kwestię. Napisał, że skoro najpierw firma Remondis oferowała wywóz śmieci za 1.6 mln a później już 1.9 mln to znaczy, że ja jako Burmistrz „darowałem” firmie 300 tys. złotych.
Warto dodać, że podczas rozprawy przed Sądem Adam Panek przyznał też, że pamięta jak z wiceburmistrzem Góreckim na początku 2014 r. próbowaliśmy powołać w naszej Gminie własną firmę do wywozu odpadów – tak, że nie musielibyśmy za to płacić podmiotowi z zewnątrz. Projekt ten odrzucili wtedy członkowie Rady Miejskiej i znowu trzeba było wynająć Remondis. O tym jednak na swoich plakatach nie wspomniał, domyślam się, że to dlatego, że taka inicjatywa nie pasowała mu do wizerunku „rozrzutnego burmistrza”.
Poza tym, na wniosek Pana Panka sprawa przetargów na śmieci była kontrolowana przez Prokuraturę oraz NIK. Prokuratura i Naczelna Izba Kontroli były w naszym Urzędzie i wszystko sprawdziły. Nie było ani jednego zarzutu – w żadnej kwestii. Wszystkie przetargi były prowadzone prawidłowo w każdym aspekcie. O tym Pan Adam też wiedział, ale oczywiście na swoich plakatach to przemilczał.

Jaki wyrok w tej sprawie wydał Sąd?
– W dniu 16 października Sąd Okręgowy w Sieradzu nakazał Adamowi Pankowi przeprosić mnie za rozpowszechnianie na mój temat nieprawdziwych informacji w czasie kampanii wyborczej na stanowisko Burmistrza. Sąd uznał, że Pan Adam Panek w powyższej sprawie celowo podawał kłamstwa, tak aby postawić mnie w złym świetle w czasie wyborów na stanowisko Burmistrza. Trzeba też powiedzieć, że Pan Adam na poparcie swoich „rewelacji” używał prawdziwych dokumentów – tych, które dostał od Urzędu w ramach informacji publicznej oraz tych, które są dostępne w internecie. Sztuczka polegała na tym, że Pan Panek wybierał sobie tylko te dokumenty, które pasowały do jego tez, a potem opisywał je w przeinaczony sposób – jak na przykład dokument o unieważnieniu przetargu. Nie napisał, że przetarg musiał być unieważniony, bo tak mówi prawo, a firma – która się zgłosiła – nie spełniała warunków, ale pokazał postanowienie o unieważnieniu przetargu, a potem napisał, że to wina Burmistrza Draba.
Za to Pan Panek miał mnie publicznie przeprosić na łamach lokalnej prasy, jednak do tej pory tego nie zrobił.

Plakatów i tekstów było jednak więcej. W jednej z publikacji Adam Panek sugeruje, że posługuje się Pan tytułem magistra bezpodstawnie?
Zaznaczam, że z Panem Adamem znam się od 2008 r. – kiedy jeszcze byłem radnym, dwa lata po studiach. Już wtedy Pan Panek doskonale wiedział, że ukończyłem studia magisterskie, gdzie je skończyłem i na jakim kierunku. Pomimo tego, insynuował, że studiów nie skończyłem, a dyplom mam publicznie okazać.
Początkowo nie chciałem się zniżać do takiej retoryki, ale wobec natłoku i perfidi ataków – publikuję zdjęcie mojego dyplomu.
Chyba tylko w ramach żartu mogę jeszcze opowiedzieć, że Pan Adam Panek dwukrotnie zamknął swoją stronę internetową – pierwszy raz w dniu 15 października po ogłoszeniu terminu rozprawy i drugi raz po ogłoszeniu wyroku, w którym Sąd kazał mu przeprosić za rozpowszechnianie kłamstw. Następnie Pan Panek publicznie oskarżył mnie, o to, że wynająłem zawodowych hakerów, żeby zablokować jego stronę internetową. Pozostawię to bez komentarza.

Skontaktowaliśmy się z Adamem Pankiem. Autor publikacji potwierdził, że Sąd przychylił się do wniosku burmistrza, jednak zaznaczył, że tylko w części dotyczącej publikacji tekstu o przetargu na wywóz śmieci. Pomimo wyroku Adam Panek nie przeprosił jednak włodarza na łamach lokalnej prasy, ponieważ postanowił odwołać się od decyzji Sądu. Z racji, że Sąd działa w trybie wyborczym o ostatecznej decyzji sądu dowiemy się już wkrótce. Adam Panek zapewnia jednak, że jeżeli Sąd utrzyma w mocy postanowienie Sądu I instancji to wykona wcześniejsze polecenie i przeprosi Rafała Draba.

Poniżej publikujemy zdjęcie dyplomu magisterskiego Rafała Draba.


guest
103 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
działoszyn3
działoszyn3
1 rok temu

Najlepszy <3

Dumny Działoszynianin
Dumny Działoszynianin
1 rok temu

Niech lepiej pan P… przyzna sie najpierw do tego ze juz nie pierwszy raz sad wydal wobec Niego niekorzystny wyrok! Serdecznie gratuluje Burmistrzowi Działoszyna wielkich sukcesów w czasie sprawowania władzy. Dzialoszyn nie mial i dlugo nie bedzie mial tak wspanialego gospodarza jak obecny! Dziekujemy Panie Birmistrzu i życzymy dalszych sukcesow!

działoszyn3
działoszyn3
odpowiedział na komentarz  Dumny Działoszynianin
1 rok temu

Dokładnie! Właśnie takich włodarzy jak obecny nam potrzeba.. a pan P.. to chyba wszystkim znany 🙂

Ciekawy
Ciekawy
1 rok temu

Czy ataki na burmistrza Draba nie zaczęły się w momencie kiedy zaczął walczyć ze smrodem pod Biedronką? 🙂

działoszyn5
działoszyn5
odpowiedział na komentarz  Ciekawy
1 rok temu

tak samo skojarzyłem….

Patriota
Patriota
1 rok temu

I jak zwykle pan P……. Wszystko wiedzący…. Poprostu nie może się pogodzić z faktem że Panu Burmistrzowi udało się zrobić tak wiele za swojej kadencji i może zrobić jeszcze więcej. A znając Pana P…… Bezinteresownie tych oszczerstw nie wypisuje musi mieć w tym jakaś korzysć bo on za darmo nic nie robi. Może jakaś większa Premia u szefa…

Jasiu
Jasiu
1 rok temu

Szkoda, że zamiast skupiać się na merytorycznej kampanii obecny burmistrz musi cały czas walczyć z atakami opozycji. Bardzo brudna jest ta kampania w Działoszynie. To tylko świadczy o poziomie polityki. Nie ma dnia bez jakiejś zagrywki “poniżej pasa” w prowadzonej przed tymi wyborami agitacji wyborczej. Czy to składanie donosów, zrywanie plakatów wyborczych, o facebooku i informacjach na nim udostępnianych nie wspominając. Szkoda. Nie tędy droga.

toja
toja
1 rok temu

Jeszcze do śmieci się doczepił. W sąsiednich gminach płacą porównywalne stawki co w Działoszynie, kosze mają zabierane raz w miesiącu i nie mają pojemników na popiół. Działoszyn ma najlepszą obsługę jeżeli chodzi o odbiór odpadów i to dzięki burmistrzowi Drabowi. Panie Rafale jest pan najlepszym kandydatem na burmistrza.

Mieszkanka Trebaczewa
Mieszkanka Trebaczewa
odpowiedział na komentarz  toja
1 rok temu

Oczywiście, że Pan Rafał to najlepszy kandydat na Burmistrza. Nie powinno to podlegać żadnej wątpliwości. A jezeli ktoś a szczególnie Pan P. Nie potrafi poradzić sobie z własną psychika powinien udać się do specjalisty a nie wieszać psy na wspanialym i prawdziwym gospodarzu Urzędu jakim jest Pan Rafał, który niesłusznie zostaje oczerniany. Niech poniesie karę czlowiek, który ma czelność pisać coś złego o Panu Burmistrzu. Życzymy powodzenia !!! A Wierzę, że inaczej nie będzie !!!

Patryk
Patryk
1 rok temu

Lider jest tylko jeden inni mogą tylko gadać tylko Drab!

Adam Panek
Adam Panek
1 rok temu

Zwracam Honor Pan Burmistrz Drab …… wróć mgr Rafał Drab posiada tytuł zawodowy magistra. Tak działa plotka a ja chciałem ją tylko sprawdzić. W pozostałej części wywiadu burmistrz trochę wybiela swoją osobę, gdyby rzetelnie przekazywał informacje nie byłoby problemu. Podawanie w informacjach publicznych niepełnych informacji powoduje powstanie wątpliwości, które można dowolnie oceniać i krytykować. Wszak żyjemy w wolnym kraju. Ja i tak nie zmieniam zdania, że Drab nie nadaje się na burmistrza i z tego co wiem toczy się postępowanie w sprawie niegospodarności. Zdaję sobie sprawę jak bardzo obecnemu burmistrzowi zależy na utrzymaniu stanowiska, poz motywacją finansową będzie mógł swobodnie… Więcej »

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

“Tak działa plotka a ja chciałem ją tylko sprawdzić.” 🙂 Daruj Pan, ale zabrzmiało piaskownicą. 🙂 Dojrzały i rozsądny człowiek, który chce uczciwie dociec prawdy, skorzystałby raczej z innych możliwości niż bezpodstawne szkalowanie kogoś i oskarżanie go o brak wykształcenia. “Podawanie w informacjach publicznych niepełnych informacji powoduje powstanie wątpliwości, które można dowolnie oceniać i krytykować. Wszak żyjemy w wolnym kraju.” Niepełna informacja owszem – może rodzić wątpliwości, co nie oznacza, że musi od razu rodzić podejrzenie popełnienia przestępstwa niegospodarności. Nie usprawiedliwia to zatem rozpowszechniania przez Pana o kimś nieprawdziwych i szkalujących go informacji. Oceniać i krytykować można ewentualnie fakt, że… Więcej »

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

Generalnie nic żeś Pan nie udowodnił. Raczej zrobiłeś Pan z siebie pajaca.

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

Weź ty się chopie zapadnij pod ziemie najlepiej. Ze wstydu 🙂

Anitki
Anitki
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

Wydaje mi sie ze tylko w pudle.nie bedziesz gadał takich głupot. Tak jak wyzej napisano kazdy wie ze to smród spod biedronki. Marionetka..

wiemy o co chodzi
wiemy o co chodzi
1 rok temu

Pan P…. jest znajomym firmy od lodów a Burmistrz Drab odważył się walczyć ze smrodem więc trzeba go zniszczyć.

Adam Panek
Adam Panek
1 rok temu

Znikają komentarze ale jak się płaci administratorowi to ten zrobi wszystko. Ten komentarz który zniknął i tak ujrzy światło dzienne.

Adam Panek
Adam Panek
1 rok temu

Kolejny komentarz zniknął, administrator jest tak samo wiarygodny jak IPP, a zapewniał mnie że mogę się do sprawy odwołać w komentarzu.

Beckum
Beckum
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

Gościu lecz się

Adam Panek
Adam Panek
1 rok temu

Najlepsze medium społecznościowe to te , któremu nikt nie płaci.

Adam Panek
Adam Panek
1 rok temu

Zwracam honor nie znikają. Sprawę traktuję trochę emocjonalnie i nie do końca znam nowoczesne technologie.

wiemy o co chodzi
wiemy o co chodzi
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

znowu pan kręci….oskarża i wycofuje.

Adam Panek
Adam Panek
1 rok temu

Nie wszyscy mają odwagę walczyć z otwartą przyłbicą.

Karol
Karol
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

Hahaha ale jaja

Dumny Działoszynianin
Dumny Działoszynianin
odpowiedział na komentarz  Adam Panek
1 rok temu

Malo kto o zdrowych zmyslach pojdzie na wojne przeciwko pojazdom opancerzonym majac w kieszeni tylko pistolet na wode i to bez wody… Czym sie szczycisz czlowieku? Moze postawic Ci pomnik?

Dumny Działoszynianin
Dumny Działoszynianin
1 rok temu

No i mleko sie wylalo… Obnazyles sie Panie P. i giniesz od wpasnej broni ale tak to jest jak sie podaje nieprawdziwe informacje i probuje kogos zniszczyc… Ale pamietaj zlo wroci z podwojna sila a juz po tych wyznaniach tutaj to na kolejnych rozprawach z Burmistrzem nawet pieniadze i znajomosci Twojego zl ceniodawcy nie pomoga. Nadajecie sie tylko do krecenia wspolnie lodów… A moze przyznacie co lub kto za tym stoi?

hehe
hehe
odpowiedział na komentarz  Dumny Działoszynianin
1 rok temu

jak to brzmi xD dumny Działoszynianin xD jestem z działoszyna, dumy z tego powodu nie odczuwam, ale widać, że wszystkie komentarze pisane są przez sprzyjających panu Drabowi. oczywiście dobrze, że walczy z plotkami na swój temat, ale te komentarze wyglądają śmiesznie i żałosnie jednocześnie

Dumny Działoszynianin
Dumny Działoszynianin
1 rok temu

A pewnie Waszym kolejnym krokiem tuz przed cisza wyborcza bedzie list otwarty do mieszkancow? Jezeli takowy sie pojawi to WYBORCY PAMIETAJCIE O TYM CO SIE TUTAJ WYJASNILO!

Sulmierzyce są za Drabem
Sulmierzyce są za Drabem
1 rok temu

Pan Panek to taka Sulmierzycka Marzenka

Sąsiadka
Sąsiadka
odpowiedział na komentarz  Sulmierzyce są za Drabem
1 rok temu

A najbardziej Marzenka, ciekawe dlaczego.

Strzelec
Strzelec
odpowiedział na komentarz  Sąsiadka
1 rok temu

Każdy samorząd ma swoją Marzenke.

Czeczeniec
Czeczeniec
1 rok temu

Niektorzy nie moga pogodzic sie z przegrana mam nadzieje ze znowu wygra i pokaze ze ma zaufanie wiekszosci mieszkancow trzymam kciuki

Cwaniak
Cwaniak
1 rok temu

Od dzisiaj kręcę lody ale z Algidą

Mały
Mały
1 rok temu

Pierwszy burmistrz który faktycznie robi cos dla gminy a nie jest marionetka lokalnych “przedsiębiorców “najlepszym przykładem jest ranking gmin i na jakim miejscu znajduje się w tej chwili gm Dzialoszyn. Mam nadzieje ze nadal będzie burmistrzem ponieważ prowadzi ją w bardzo dobrym kierunku .

Baranek Shaun
Baranek Shaun
odpowiedział na komentarz  Mały
1 rok temu

Robi…rucha pracownice?

mieszkaniec Działoszyna
mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

Chciałbym aby obecny burmistrz odpowiedział jasno dlaczego nie powstało rondo,którego projekt powstał za Piekarza,oraz dlaczego gmina poniosła koszt pokrycia w całości światła na drodze krajowej.Niechaj kitu nie wciska że światła były tańsze, oraz że nie było miejsca na rondo.Ten kto ma prawo jazdy na pewno wie,że rondo jest o wiele bezpieczniejsze od świateł.Brak korków,brak smogu od tirów,to tylko część przykładów,które są na rondzie w centrum Działoszyna ,które powstało za Piekarza.

mieszkaniec Działoszyna
mieszkaniec Działoszyna
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

Skoro postawiłeś minus odpowiedz dlaczego.

działoszyn5
działoszyn5
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

jeżdżę tą drogą codziennie do pracy i jakoś ani razu nie trafiłem na korek! jest bardzo bezpiecznie a poza tym to nie rozumiem pytania dlaczego Gmina zapłaciła w całości.. skrzyżowanie to było od wielu wielu lat najgorsze w naszym mieście i GDDKiA nie widziało w tym nigdy problemu! Ludzie przestańcie narzekać i zrozumcie w ko9ńcu, że to było zrobione tylko i wyłącznie dla poprawy naszego bezpieczeństwa!!! tam się ciężko jechało ludzie wbiegali na przejście trzeba było mieć oczy dookoła głowy a tak to czekają na odpowiednie światło i dopiero przechodzą a my możemy spokojnie jechać!!!

mieszkaniec Działoszyna
mieszkaniec Działoszyna
odpowiedział na komentarz  działoszyn5
1 rok temu

GDDKiA nie widziało problemu bo nigdy nie chciało za to zapłacić,tam gdzie jest rondo było gorzej,teraz jeździ się bezpieczniej niż na światłach,ale tylko ślepy nie widzi dlaczego ronda są lepsze od świateł.Chciałbym aby zwolennicy świateł zamieszkali w blokach koło nich,na pewno zrozumieli by,że to jest nieporozumienie o które nikt ich nie pytał !!!

Patryk
Patryk
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

Ja mieszkam w bloku obok świateł i żadnego problemu nie widzę. Możesz wyjaśnić o co Ci konkretnie chodzi?

Zadowolony
Zadowolony
odpowiedział na komentarz  Patryk
1 rok temu

Sygnalizacja świetlna dobra sprawa. Trochę porządku na ulicy się przyda.
Rafik masz mój głos.

mieszkaniec Działoszyna
mieszkaniec Działoszyna
odpowiedział na komentarz  Patryk
1 rok temu

Chodzi o tiry które zasuwają aby zdążyć na zielonym,albo stoją i kopcą na czerwonym,oraz dźwięk sygnału przejścia dla pieszych,szczególnie uciążliwy nocą.Jak dotąd widzę samą krytykę, dalej nie widzę odpowiedzi dlaczego nie rondo i dlaczego za nasze pieniądze światła.

hehe
hehe
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

dobrze, ze rondo byłoby takie bezpieczne. ciekawe gdzie by miało powstać, skoro nie ma tyle miejsca. teraz jest bezpieczniej dla pieszych

Łukasz
Łukasz
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

Przede wszystkim światła są nieporównywalnie tańszym i szybszym rozwiązaniem problemu. Lepsze to, niż nic. Sygnał dźwiękowy dla pieszych Ci przeszkadza, a dzwony kościelne pewnie nie? 🙂 Mieszkałem swego czasu w Pajęcznie i tam dopiero jest sraka… Cieszyłbym się, gdyby zrobili tam zwykłe światła. Niestety, wciąż tylko obiecują ronda, tyle, że na obietnicach się kończy. O światłach nie ma mowy, bo korki będą większe, bo tiry nie ruszą pod górkę na Częstochowskiej… Wiadome, że rondo lepsze i modniejsze od świateł, ale też czaso- i pracochłonne oraz kosztowne, więc z braku laku lepsze zwykłe światła. Ja pochwalam światła w Działoszynie, bo wreszcie… Więcej »

Karola
Karola
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

I na tym kończy się zasługa Piekarza…. nic nie zrobił więcej …. aa sorry jeszcze gminę zadłużył. Z kolei Pan Drab powoli ale skutecznie wyprowadza gminę na dobrą drogę, przyznaję rację ,,Małemu”, świadczy o tym ranking gmin. Trzymam kciuki! Gdyby nie fakt, że nie jestem już mieszkanką Gminy Działoszyn to w stu procentach oddałabym głos na Burmistrza Draba!

mieszkaniec Działoszyna
mieszkaniec Działoszyna
odpowiedział na komentarz  Karola
1 rok temu

Drabowi nie podobała się przystań kajakowa oraz hotel zbudowany za Piekarza a teraz pisze się że są z tego dochody tylko dlaczego.

Sjjjj
Sjjjj
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

Hotel kupiła jego córka, więc już się podoba burmistrzowi

Obserwator
Obserwator
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

Przepraszam Pana Burmistrza, że ja piekarzowemu odpowiem. Na rondo nie ma miejsca, bo parking pod Sukiennicami to teren prywatny i właściciele nie oddali go ani gminie ani Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

mieszkaniec Działoszyna
mieszkaniec Działoszyna
odpowiedział na komentarz  Obserwator
1 rok temu

Kto powiedział że ronda mają być duże.Skoro był projekt tzn że można było,tylko GDDKiA nie miało zamiaru płacić za nie na własnej drodze.Światła przed wyborami super sprawa,tylko pieniądze można było przeznaczyć na ważniejsze cele,a tych nie brakuje.To nie jest droga gminna tylko krajowa,dlatego nie można rozdawać pieniędzy tak jak PiS Rydzykowi.

ejej
ejej
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec Działoszyna
1 rok temu

nie popieram p. Draba, ale jak słyszę gadanie o Rydzyku… już wiadomo z jakimi inteligentami ma się do czynienia i dlaczego ludzie wolą Draba

Adriano montoliwo da silva Montgomery
Adriano montoliwo da silva Montgomery
1 rok temu

Tylko Pani Paśnik na burmistrza

SIORA RUSKA ANDDŻELA MONTOLIVO DOS SANTOS SA SILVA
SIORA RUSKA ANDDŻELA MONTOLIVO DOS SANTOS SA SILVA
odpowiedział na komentarz  Adriano montoliwo da silva Montgomery
1 rok temu

Tylko Rusisko na burmistrza ament cale te

Sympatyk PIS-u
Sympatyk PIS-u
odpowiedział na komentarz  Adriano montoliwo da silva Montgomery
1 rok temu

Tak na Burmistrza chyba Posmykowizny razem z “szanowną” p. Poseł i całym farbowanym PiS-em. Jak przeciwnicy PIS-u mogą startować z ramienia tej partii? P. Sudomirska czy p. Grochowska od zawsze negatywnie wypowiadały się na temat PIS-u a nagle co zmiana poglądów? Nie uważam bo p. Sudomirska prowadząc kampanie wyborcza niejednokrotnie podkreślała, że jest sympatykiem SLD a PIS-u ma dość! Patrząc na to co się dzieje to włos na głowie staje – p. Piekarz pisał skargi na p. Paśnik zarzucał jej że przez celowe działania gmina Działoszyn nie może się rozwijać (m.in. zrzucał na p. Paśnik winę za to, że nie… Więcej »

Hehe
Hehe
odpowiedział na komentarz  Sympatyk PIS-u
1 rok temu

Czyli z tego co czytam Pani Paśnik + Pani Pielucha + Pan Mordalski + Pan Leszczyk + Pan Piekarz (a co) kontra Pan Rafał Drab. Ładna komitywa w Działoszynie się zawiązała. Jednak to koryto ma moc sprawczą, źe wszelkie wcześniejsze animozje, ideały i przekonania się odstawia na bok.

Kaczor
Kaczor
odpowiedział na komentarz  Hehe
1 rok temu

Przecież PiS to farbowane lisy. Oszukali ludzi w 2015, dorwali się do kasy spółek skarbu państwa i się śmieją. Kim jest ich szef rządu Morawiecki, PO, PiS czy PZPR. Jak to się stało, że został prezesem banku, dlaczego Pielucha wspiera ludzi z PRL i ich dzieci.

Niezłe info
Niezłe info
odpowiedział na komentarz  Hehe
1 rok temu

Zastanawiałem się co z tym ostatnim (a co). No niezłe info.

Cwaniak
Cwaniak
odpowiedział na komentarz  Adriano montoliwo da silva Montgomery
1 rok temu

Ciekaw jestem co znajdziesz w tym paśniku,miskę ryźu?

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
1 rok temu

W gazetach na temat ścieków z Anity pisali, że ludzie z Sadowców prosili o pomoc Panią Poseł, ale nie ma ani słowa na temat tego co w sprawie zrobiła. Może by któryś z zainteresowanych mieszkańców wypowiedział się w tym temacie? Była jakaś interwencja i pomoc? A może Pani Poseł sama się w tej sprawie wypowie?

Sady
Sady
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Jako miszkaniec jednego z Sadowcy informuje, że beczki ze ściekami dalej jeżdżą. Dla niedowiarków zawsze mogę zrobić zdjęcie dokumentujące ten fakt. Gdy wygra kandydat wspierany przez owego producenta obawiam się, że ścieki mogą płynąć strumieniami po całej gminie.

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
odpowiedział na komentarz  Sady
1 rok temu

W gazecie podawali info, że burmistrz zgłosił do policji że wszystkie beczki jeżdżą nielegalnie. Dlaczego policja tego nie pilnuje? Myślę, że każdy kto taka beczkę zobaczy powinien od razu na 112 dzwonić bo przecież policja jest poinformowana i powinni od razu jechać i zatrzymywać. Dziwne to wszystko. A może mieszkańcy zgłaszają a policja nie przyjeżdża? Albo mieszkańcy nie dzwonią bo się boją?

dzyn
dzyn
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec gminy
1 rok temu

znajdz w działoszynie policjanta z krwi i kości….nie ma

mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Wszyscy którzy popierają Panią Paśnik powinni jeden dzień spędzić na Sadowcu lub na Posmykowiźnie, przez całe wakacje było może kilka dni kiedy można było otworzyć okno, nie mówię tu o wywieszeniu prania czy pościeli. Chęć spotkania się ze znajomymi czy rodziną przy grillu w wielu przypadkach kończyła się siedzeniem w domu bo na dworze mówiąc kolokwialnie jeba** gównem z Anity. Teraz gdy obecna władza podjęła się próby walczenia z tym smrodem, trzeba ją zmienić bo Panu Mordalskiemu to nie pasuję. Pomysł strefy gospodarczej w Działoszynie, świetny pomył pustawym jeszcze 3 Anity zatrudnijmy Ukraińców narzekajmy że nie ma gdzie w Działoszynie… Więcej »

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec gminy
1 rok temu

A czy Pani Poseł ten smród nie przeszkadza? Przecież też w okolicy mieszka. Są takie dni że do Biedronki na zakupy trzeba z parkingu biec na bezdechu żeby ten smród jak najmniej poczuć. A ludzie co sobie lokal w Perle wynajmują to też mają niezłą loterię z której strony będzie wiatr wiał w dzień wesela…

Elka
Elka
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Pani Poseł jest przyzwyczajona do smrodu, którego w polityce pełno.

Zły
Zły
odpowiedział na komentarz  Elka
1 rok temu

Tak jedziecie po pani poseł ale po pincet plus to łapa się wysuwa

Zły
Zły
odpowiedział na komentarz  Zły
1 rok temu

Oj ludzie ludziska zróbcie sobie rachunek sumienia

Sąsiad z gminy
Sąsiad z gminy
odpowiedział na komentarz  Zły
1 rok temu

A czy posłanka daje ze swoich. Jak nam zabiera to da.

Zły
Zły
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Jak sprzedawaliście działki to kasa wam nie śmierdziała co a teraz śmierdzi to tak samo jak w raciszynie brali kase za działki pod kopalnie a teraz szczelanie przeszkadza

Zły
Zły
odpowiedział na komentarz  Zły
1 rok temu

Oj ludziska za złotówke obiecaną dacie sobie w kapelusz narobić a gdzie chonor gdzie idea

Stary Działoszyn
Stary Działoszyn
odpowiedział na komentarz  mieszkaniec gminy
1 rok temu

Na “Starym Działoszynie” tez śmierdzi z oczyszczali cały rok i co?

Alina
Alina
1 rok temu

Kandydat i włodarz dość że zdobył tytuł w kampanii wrześniowej to z jakim opóźnieniem,normalnie powinien go mieć ok.2000roku

...
...
odpowiedział na komentarz  Alina
1 rok temu

Pokaż swój.

Alina
Alina
odpowiedział na komentarz  ...
1 rok temu

nie muszę bo do koryta się nie pcham:) ale na takim kierunku to trochę wstyd studiować do 31 roku życia

Bez sensu
Bez sensu
odpowiedział na komentarz  Alina
1 rok temu

Myślę, że bez sensu jest czepianie się nawet tego. Studia ma? Ma. Nie rozumiem po co doszukiwać się problemu nawet w tym, kiedy skończył studia i w jakim miesiącu

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Głosuję na Rafała Draba. I tyle w temacie

działoszyn5
działoszyn5
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Bardzo mądry wybór!! 😉

Rolnik
Rolnik
odpowiedział na komentarz  działoszyn5
1 rok temu

Kochani jestem za mądrym wyborem ale doszły mnie słuchy że gmina pozyskała milion zlotych z psl na szkolenia dla rolników i skorzystali z tego najbogatsi rolnicy z gminy i dostali za to dużą kase może mi to ktoś wyjaśnić prostemu człowiekowi

Rolnik
Rolnik
odpowiedział na komentarz  Rolnik
1 rok temu

Bo jeśli tak to jestem zły na Rafała

działoszyn
działoszyn
odpowiedział na komentarz  Rolnik
1 rok temu

pewnie kolejna bujda gana tylko po to, żeby chłopakowi nabruździć!!! ech Naród wspaniały ale ludzie ku***

Rolnik
Rolnik
odpowiedział na komentarz  działoszyn
1 rok temu

To nie bujdy to prawda

Zły
Zły
odpowiedział na komentarz  Rolnik
1 rok temu

Bogatym to zawsze mało

Radek
Radek
odpowiedział na komentarz  Zły
1 rok temu

To nic złego się dorabiać byle uczciwie

....
....
odpowiedział na komentarz  Zły
1 rok temu

🙁

Hanka
Hanka
odpowiedział na komentarz  Rolnik
1 rok temu

Współczuję mu ze musiał zdjęcie dyplomu wstawiać. Że tak gadają

Cwaniak
Cwaniak
1 rok temu

A co to za simsy wysyłają Leszczyk Paśnik i ta jak ona ma?Pampersowa?

Xyz
Xyz
odpowiedział na komentarz  Cwaniak
1 rok temu

Ludzka obłuda nie zna granic

KaeN
KaeN
1 rok temu

Wszyscy jesteście siebie warci.

Budowlaniec robol
Budowlaniec robol
odpowiedział na komentarz  KaeN
1 rok temu

Miejscowe firmy budowlane i elektryczne też szybko się dorabiają

edi
edi
odpowiedział na komentarz  Budowlaniec robol
1 rok temu

Lepiej rodzime firmy niż misiewicze

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Budowlaniec robol
1 rok temu

O jakiej firmie mówisz ? Przedstaw fakty

Cwaniak
Cwaniak
odpowiedział na komentarz  Budowlaniec robol
1 rok temu

Paproku widocznie jesteś wuja wart.

Ferdek
Ferdek
odpowiedział na komentarz  KaeN
1 rok temu

I Ty też

Dzialoszyniak
Dzialoszyniak
odpowiedział na komentarz  KaeN
1 rok temu

Powodzenia Panie Drab!!! Cała rodzina jesteśmy za panem

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Pan Drab studia magisterskie ma! Mimo, że w poprzedniej kadencji miał w Radzie Miasta silną opozycję na NIE, Gminę Działoszyn z długów piekarzowych wyprowadził! Działoszyn dzisiaj jest potęgą,chociaż też nie zazdroszczę mu w radzie Grochowskiej, Sudomirskiej i im podobnych. Działoszyn i wioski czyste, zadbane i dużo się inwestuje. Jeszcze trochę czasu i powiat z zapyziałego Pajęczna przeniesiemy do Działoszyna.

Rtv
Rtv
odpowiedział na komentarz  Obserwator
1 rok temu

Masz kolego fantazje już wiem na kogo głosujesz ten sam poziom

Zły
Zły
odpowiedział na komentarz  Rtv
1 rok temu

On ma tych biedniejszych w du..e

gośiek
gośiek
odpowiedział na komentarz  Rtv
1 rok temu

Drab na burmistrza

Adamiak
Adamiak
odpowiedział na komentarz  gośiek
1 rok temu

czytać się tego nie da powiem wam żal

Sady
Sady
1 rok temu

Boję się pomyśleć jak będzie wyglądała kadencja Pani Paśnik, jeśli hasłem przewodnim kampanii wyborczej jest “wszystkie chwyty dozwolone”. Trochę mi to przypomina walkę Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowe w latach 90 🙂

Baranek Shaun
Baranek Shaun
1 rok temu

Niech seksi majtki kupi sędzinie zbok

Pani Żecznik
Pani Żecznik
1 rok temu

Rafauku alkohol tluczy!