R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatCzterej kandydaci zawalczą o fotel radnego

Czterej kandydaci zawalczą o fotel radnego

Adam Bednarek, Marcin Jurowski, Bogumił Chodak i Marek Leszczyński wystartują w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Działoszynie.

W związku z rezygnacją Adama Stachery z mandatu radnego Rady Miejskiej w Działoszynie koniecznie jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Termin głosowania wojewoda łódzki zaplanował na niedzielę 25 kwietnia 9 maja 2021 roku.
Do udziału w wyborach zgłosiły się cztery komitety, które wystawiły swoich kandydatów. Zapytaliśmy każdego z nich, dlaczego zdecydowali się na udział w wyborach:

Adam Bednarek

Mieszkaniec Działoszyna, wiek 36 lat, wykształcenie wyższe informatyczne.
Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.
Zainteresowania: projektowanie graficzne, system informatyczne, rodzinne wycieczki rowerowe, zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce.

 

 

 

Zdecydowałem się kandydować w wyborach na radnego, ponieważ stąd pochodzę i wiem jakie ten teren ma zalety, słabości i potrzeby. Działoszyn jest mi bardzo bliski. Tutaj mieszkam, pracuję, mam rodzinę i dzieci. Dlatego chcę mieć wpływ na życie i losy naszej gminy. Pragnę być prawdziwym przedstawicielem mieszkańców, być ich głosem, podejmować mądre, dobre decyzje i służyć pomocą. Chcę również informować ludzi o zamierzeniach administracji, o podejmowanych decyzjach i przedsięwzięciach – uważam, że wszyscy powinni mieć świadomość planowanych inwestycji. Uważam, że moje zaangażowanie, wiedza ,wytrwałość i dobre serce mogą przysłużyć się gminie. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziny, ciepłych i motywujących słowach sąsiadów i mieszkańców okręgu nr 9 myślę, że będę we właściwym miejscu. Nasza gmina potrzebuje kompetentnych, wykształconych i dynamicznych radnych, którzy wysłuchają swoich wyborców i będą starać się w jak najlepszy sposób im pomóc.

 

Marcin Jurowski

Lat 38, wykształcenie gastronomiczne obecnie pracuje jako sprzedawca samochodów. Moje zainteresowania to historia motoryzacja. Moje hobby to wycieczki rowerowe wspinaczki po górach oraz kajakarstwo, łatwo nawiązuje kontakty komunikatywny i otwarty w stosunku do ludzi.

 

 

 

 

Postanowiłem wystartować do Rady Miejskiej ponieważ żyje tutaj od urodzenia i jest to miejsce gdzie chce mieszkać i żyć i sprawić by żyło nam się lepiej. Jednak od kilku lat zauważam że coraz mniej młodych osób zostaje na naszych terenach. Wyjeżdżają na studia i już nie wracają, że emigrują za granicę z braku możliwości i rozwoju. Nasze tereny charakteryzuje głównie strefa przemysłowa a należałoby się skupić na rozwoju nowych miejsc pracy, przyciągnąć nowych inwestorów. Mieszkamy w pięknej Jurze Krakowsko- Częstochowskiej a nie jest to w żaden sposób wykorzystane.Zmiana i rozwój tych aspektów mogłaby przyczynić się do tego aby nasze tereny stały się atrakcyjne w obrębie naszego województwa i nie tylko. Uważam , że można jeszcze wiele pozytywnych rzeczy zrobić dla miasta i gminy aby mieszkańcom żyło się lepiej, przyjemniej i wygodniej.

 

Bogumił Chodak

Mam 42 lata. Jestem mieszkańcem Działoszyna od urodzenia. Pracuje w prywatnej firmie handlowej. Mam żonę i dwoje dzieci Aleksandra i Jakuba. Jestem absolwentem zespołu szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Działoszynie. Od 1994 roku jestem członkiem OSP w Działoszynie i jestem również członkiem zarządu OSP w Działoszynie. Od 2015 roku jestem też w zarządzie Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Działoszynie mam funkcję Skarbnika ZOSP. Od 2015 roku jestem Przewodniczącym Zarządu Osiedla Nr 1 w Działoszynie, w 2019 roku zostałem wybrany przez mieszkańców Osiedla na kolejną kadencję. Jestem osobą ambitną, pracowitą nie bojącą się nowych zadań i pracy na rzecz lokalnej społeczności. Moje zajnteresowania to sport, polityka, historia, muzyka.

Jako radny chcialbym realizować działania zmierzające do poprawy jakości życia mieszkańców- konieczne jest zmniejszenie obciążeń podatkowych, niedopuszczanie do dalszego podwyższania opłat za wodę, ścieki i śmieci. Chcę żeby częściej konsultowano z mieszkańcami podejmowane decyzje. Jako strażak chcę zaangażować się w prowadzenie akcji ekologicznych, oczyszczania lasów i likwidację dzikich wysypisk, które niszczą otaczającą nas przyrodę. W naszym mieście trzeba też poprawić warunki funkcjonowania i współpracy stowarzyszeń i klubów sportowych.

 

Marek Leszczyński

Mam 53 lata wspaniałą żonę dorosłą córkę i syna a nawet wnuczka i wnuczkę, wykształcenie wyższe, w kilku specjalnościach. Jestem nauczycielem od 32 lat w ZS im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie. Pełniłem różne funkcje kierownicze, miałem duże sukcesy osobiste (II miejsce w województwie na nauczyciela na medal) i z młodzieżą (12 miejsce w Polsce w zawodach sportowo obronnych) na arenie województwa i Polski, prowadziłem kilka drużyn sportowych z naszego terenu. Mam bardzo dobry kontakt z młodzieżą i znam jej bolączki, problemy oraz oczekiwania. Mieszkam na ul. Częstochowskiej w Działoszynie i znam problemy mieszkańców „Starego Działoszyna”. Moi rodzice to rodowici Działoszynianie. Mam swoją wizję i pomysły. Namawiam wszystkich, by nie pozostawiać lokalnych decyzji losowi, tylko brać sprawy we własne ręce i brać za własne wybory, odpowiedzialność. Świadomy wybór w wyborach lokalnych to gwarancja skutecznych decyzji podejmowanych przez władze lokalne, w zgodzie z naszym interesem.

Wybory samorządowe to najważniejsze wybory w naszym kraju. Dlatego, że to przecież na poziomie gminy, nieco rzadziej powiatu zapadają decyzje, które dotyczą naszej codzienności. Spraw, na które co dzień nie zwracamy uwagi właśnie, dlatego, że ktoś powinien o nie dbać w naszym imieniu. Dowiadując się, że w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Działoszynie, wyznaczonych na dzień 25 kwietnia 2021 roku startują osoby nie z mojego obwodu głosowania, nie mieszkający na tym terenie a nawet spoza Działoszyna, to na wniosek i prośbę, znajomych, sąsiadów i wyborców naszego obwodu głosowania postanowiłem powalczyć o ten mandat zaufania.

R e k l a m a

78 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

78 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Muniek
Muniek
3 lat temu

Pięknie obiecują, a później sesja rady – czas trwania max 10 min, głosowania – wszyscy za. Na koniec wolne wnioski i zapytania. Ktos czasem strzeli głupa o jakiś próg zwalniający bez konkretnego powodu – byleby zabłyszczeć jak chrząstka w salcesonie. I tyle na temat radnych.

oBajtek
oBajtek
odpowiedział na komentarz  Muniek
3 lat temu

Fantastyczne porównanie, ale chrząstka raczej nie błyszczy, nie mniej jednak fajne. Doceniam kreatywność.

Obojętny
Obojętny
odpowiedział na komentarz  Muniek
3 lat temu

A co oni będą radzić ci radni ? chyba zaradzą jak sobie kabze nabić do kiesy, jak pajęczno istnieje ,tak żaden radny nic jeszcze dobrego tu nie zaradził ,a kasę brać za nic ,to każden jeden z nas potrafi bez zaradzania, Przecież po ich twarzach widać po co do koryta…i co sobą reprezentują ,co oni potrafią i jakie mają doświadczenie w tym temacie…..ludzie opamiętajcie się na litośći nie wybierajcie ich ,bo będzie jeszcze większy syf niż jest teraz

Duda
Duda
3 lat temu

Tylko jednemu bym zaufał
Mam na myśli mojego byłego instruktora.
Marek zawsze pioł się do góry.
Gość naprawdę dobry.
Polecam
Pozdrawiam
Rafał z Pajęczna
Były absolwent TM i klasy ślusarz spawacz w Działoszynie
Głosujcie na tego Gościa
Naprawdę warto.

Nooki
Nooki
odpowiedział na komentarz  Duda
3 lat temu

Pioł się do góry czyli teraz pcha się do koryta…

Anonim
Anonim
odpowiedział na komentarz  Nooki
3 lat temu

jesteś zdegenerowanym typowym polaczkiem… brakuje mi słów… chyba to bardzo pozytywna cecha charakteru, pokazująca wytrwałość i chęć samodoskonalenia mimo wieku? po drugie nie wypowiadajcie się w ogóle na takie tematy bo po Waszej ortografii widać, że zakończyliście edukację na poziomie podstawowym, także dzieci i ryby głosu nie mają, sorry

Obojętny
Obojętny
odpowiedział na komentarz  Anonim
3 lat temu

Nie kłućcie się prześlijcie lepiej pieniążki na konto…..

Obojętny
Obojętny
odpowiedział na komentarz  Anonim
3 lat temu

ŁOjej ,też mi polonistka się znalazła .Łod siedmiu boleści 😂🤣😃😂😂 pewno jako staro panna…….ja nie jestem lepszy może sie-ę zgadamy

Anonim
Anonim
odpowiedział na komentarz  Obojętny
3 lat temu

Obojętny, po Twojej wypowiedzi wysuwa się następujący wniosek – poziom Twojego IQ jest wprost proporcjonalny do rozmiaru buta noworodka

olga
olga
odpowiedział na komentarz  Duda
3 lat temu

zawsze kandyduje, a nigdy nie wygrywa.

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  olga
3 lat temu

Ale nie rezygnuje. Nie obraża się na wyborców. I to jest pozytywna cecha także

Obojętny
Obojętny
odpowiedział na komentarz  Duda
3 lat temu

Brawo…….brawo….. Pewno byłeś jego najlepszym uczniem 👂🤣😂

Uczen
Uczen
odpowiedział na komentarz  Obojętny
3 lat temu

A co masz jakieś doświadczenia czy pies z budą mądrzejszy

Uczen
Uczen
odpowiedział na komentarz  Duda
3 lat temu

Pan M Leszczyński to najlepszy wybór. Najbardziej lubiany, szanowany i doceniany nauczyciel prze uczniów ZS w Działoszynie. Sam stworzył i organizował klasy Policyjno Prawne, pokazy medyczne, jako jedyny prowadził pozalekcyjne zajęcia sportowe i większość reprezentacji sportowych, ma super kontakt z młodzieżą i rodzicami. Pracował społecznie nie od dziś i nie na pokaz, był powiatowym i szkolnym SIP, delegatem szkoły i członkiem zarządu ZNP. Zawsze można było na niego liczyć, zawsze porozmawiał i pomógł.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Myślę że najlepszym radnym był by Marek Leszczyński. Jest to osoba godna polecenia. Robi dużo dla dzieci i młodzieży. Nie patrzy na swój interes. Jest zaangażowany w to co robi i bardzo pracowity.

Głosujący
Głosujący
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
3 lat temu

Najlepszy kandydat – największy egoista chyba. Po trupach do celu.

BycekDzyn
BycekDzyn
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
3 lat temu

Marek Leszczyński! Najlepszy wybór!

..... ...
..... ...
3 lat temu

Ja tu widzę dwóch kandydatów udzielających się społecznie i dwóch od czapy, którzy dla Miasta i Gminy raczej nic do tej pory nie robili. U niektórych obudził się społecznik na myśl o łatwym zarobku. Czy na pewno są nam potrzebni tacy radni?

Edek
Edek
odpowiedział na komentarz  ..... ...
3 lat temu

Z okręgu byłego radnego jest pan Leszczyński i pan Bednarek więc po jakiego ciasnego dwóch panów nie z tego okręgu pcha się do koryta. A tak na marginesie jeden z panów jest sołtysem i niczym się nie wykazał można sobie sesje archiwalne pooglądać jaki to tuliś.

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  Edek
3 lat temu

Dokladnie tak jeden z nich z Raciszyna wiec czego tu szuka???

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  Marian
3 lat temu

A ten Raciszyn to gdzieś koło Hajnówki? Czy Bogatyni? I dlatego nie ma orientacji co się w Działoszynie dzieje?

Głosujący
Głosujący
odpowiedział na komentarz  Edek
3 lat temu

Leszczyński nie jest z okręgu byłego Radnego tylko z bloków. Tam jest nadal zameldowany.

..... ...
..... ...
odpowiedział na komentarz  ..... ...
3 lat temu

To nie zmienia faktu, że dwóch z kandydatów do tej pory dla społeczności nie wykazało się niczym poza dbaniem o własne interesy, więc po wyborach będzie identycznie. Jak dla mnie, choć nie mam prawa wyboru w tym okręgu, to po pierwsze powinien to być ktoś z Działoszyna, a po drugie ktoś komu pomaganie ludziom nie sprawiało nigdy problemów. Osoba bierna społecznie do tej pory będzie bierna również za kasę. Pozdrawiam i niech wygra najlepszy

Mikolaj
Mikolaj
3 lat temu

Ja również uważam, iż Pan Marek Leszczyński jest najlepszym kandydatem na urząd radnego z racji faktu, iż całe życie sukcesywnie się rozwijał, dokształcał, poświęcał swój wolny czas, aby jego uczniowie mogli się dokształcać po lekcjach. Organizował różnorakie dodatkowe techniczne zajęcia, wyjazdy na wycieczki, zawody sportowe. Jest człowiekiem, który ma szersze spojrzenie na świat. To moje spostrzeżenia z czasów edukacji w liceum im. Marii Skłodowskiej – Curie. Dodam, iż Pan Leszczyński był moim wychowawcą, także trochę czasu na wspólnej edukacji spędziliśmy

Uczeń
Uczeń
odpowiedział na komentarz  Mikolaj
3 lat temu

Nie zapomnij dodać, że chodził i dalej chodzi z uczniami na wódeczkę.

Eva
Eva
3 lat temu

Jak na wypowiedź nauczyciela, to jest w niej sporo błędów językowych i ortograficznych. Panie Marku, warto poprosić koleżanki polonistki o korektę 🙂 Powodzenia w wyborach!

BycekDzyn
BycekDzyn
odpowiedział na komentarz  Eva
3 lat temu

Tu nie chodzi o błędy językowe czy ortograficzne tylko ogólnie to działanie na rzecz wspólnoty, polityka to nie język polski.

olga
olga
3 lat temu

Od kandydatów, oczekiwałam bym, do jakiej należą partii, bo żaden z nich o tym nie piszę.

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  olga
3 lat temu

A muszą należeć?

Niwiscok
Niwiscok
3 lat temu

Hej. Nie zabijta się o koryto. Jeszcze się dobrze kampania nie zaczęła a wy już się żrecie. Myślę że można wybrać pomiędzy Leszczyńskim a Chodakiem. Pozdrawiam be be be.

Dz-n
Dz-n
3 lat temu

Zdjęcia kandydatów na czołówce to chyba jakaś sugestia bardzo nietrafna

obserwator
obserwator
3 lat temu

Patrzcie jak Chodak prze do władzy a na zebraniu w szkole i na sesjach nie potrafił upominać się o likwidowaną Szkołę i Przedszkole.Siedział i milczał i to jest Przewodniczący Osiedla Nr 1 wstyd! i jeszcze marzy mu się funkcja radnego. A ten z Raciszyna to czemu nie startuje w swojej wsi tylko szuka szczęścia w Działoszynie, to trzeba mieć tupet.!Bednarek to protegowany burmistrza,córkę jego zgłosił do Miejskiej Komisji Wyborczej więc nie będzie bronił Szkoły. Pan Leszczyński jako nauczyciel z wieloma osiągnięciami,mieszkaniec okręgu Nr 9 chyba nas nie zawiedzie jak radni ze starego Działoszyna.W historii naszego miasteczka nie było jeszcze takich… Więcej »

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Tak to prawda. Ogladalem sesje gdzie bylo likwidowane Przedszkole Bajka i na tej sesji byl Sołtys Chodak i co….. CISZA!!! Zero pytan zero wnioskow. Siedzial i sluchal jak pieknie likwiduja Przedszkole Bajke. O Szkole Postawowa nr. 1 tez sie nikomu nie opomnial.

Pajeczak
Pajeczak
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

Starego Działoszyna już prawie nie ma. Ludzie obudzcie się. Zostal kościół i zamek. Ludzie żyją w malignie, że nic nie da się zrobić. Radni zdradzili ludzi glosuja za przenoszeniem szkół, przedszkoli, rozszerzaniem biurokracji w Gminie, kto za to płaci. Wszyscy radni ze starego Działoszyna na taczkę. Nie mamy wsparcia tez w proboszczu, ponoć jest zainteresowany powstanie m.domu seniora w jedynce.

Jurand
Jurand
odpowiedział na komentarz  Pajeczak
3 lat temu

Oj tak zainteresowany jest bardzo. I blisko z plebani.

darek
darek
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Likwidacja szkoły nr 1 jest jak najbardziej uzasadniona !!!

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  darek
3 lat temu

Czym jest uzasadniona??? Kosztami ktore sa zawyżane w jakimkolwiek wywiadzie i gazecie. I za kazdym razem sa inne. Raz milion dwiescie drugi raz milion trzysta potem znowu milion siedemset. A nauczycieli na pelen etat w Jedynce zatrudnionych jest 4.

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Wyborca
3 lat temu

Zaiste. Bo utrzymanie szkoły to tylko nauczyciele. Oni są najważniejsi i szkoła jest dla nich.

Jurand
Jurand
odpowiedział na komentarz  RTD
3 lat temu

RTD co Ty wiesz o życiu 😂😂😂😅😅😅 tyle co Ci burmistrz powie hehe

wyborca
wyborca
odpowiedział na komentarz  darek
3 lat temu

darek- Zapomnij

Do Darka
Do Darka
odpowiedział na komentarz  darek
3 lat temu

Kiedy powstawała jedna z małych, wiejskich szkół gminnych, jeden wiejski krzykacz stwierdził, ze jest niepotrzebna. Od tamtejszego proboszcza dostał z liścia i od razu zmienił światopogląd, czego i Panu życzę! A dzialoszynskiemu proboszczowi, rozwagi w działaniach, bo przeniesiemy mu ten dom starców na plebanię.

obserwator
obserwator
3 lat temu

Czytam prezentacje kandydatów. Jeden z nich zapomniał pochwalić się, jakich to czynów dokonuje na usługach burmistrza, niekoniecznie właściwych. Może uważa, że ludzie nie widzą. Może uważa, że można bez konsekwencji, skoro z błogosławieństwem magistratu. Otóż ludzie patrzą. I teraz przyszedł czas, by zastanowić się nad wyborem. Niby młody, nie powinien być zbrukany lewizną. Co będzie, kiedy dostanie więcej możliwości? Nigdy nie jest za późno, by zastanowić się nad sobą. Młodość ma prawo do błędów. Ale w końcu miarka może się przepełnić. I będzie jeszcze większy wstyd.

Nazwa
Nazwa
3 lat temu

Jedynym logicznym wyborem jest p. Leszczyński, ponieważ po pierwsze mieszka w tym okręgu wyborczym i najlepiej zna problemy tego rejonu, np. smród z oczyszczalni ścieków i mam nadzieję, że znajdzie sposób żeby to rozwiązać. Po drugie ma dobry kontakt z młodzieżą, a to ona jest przyszłością Działoszyna i wkońcu ktoś musi o nią zadbać. Po trzecie jest osobą wykształconą, która potrafi się wypowiedzieć na każdy temat, co nie jest mocną stroną niektórych kandydatów…

Rafał
Rafał
odpowiedział na komentarz  Nazwa
3 lat temu

A czy on wie, że ten smród idzie ze Smykowizny?

Faro
Faro
odpowiedział na komentarz  Rafał
3 lat temu

Wie, że idzie z Bobrusowizny.

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lat temu

Trochę słabe jest to, że Pan Bednarek nie prowadzi sam swojej kampanii wyborczej tylko robi to córka Burmistrza. Jeżeli wejdzie to Rady Miejskiej to pewnie też nie będzie miał swojego zdania, albo nawet nie będzie mógł go mieć

Działosok
Działosok
3 lat temu

Bednarek niech się zajmie swoim interesem bo do tej pory nie zrobił jeszcze nic dla Działoszyna

obserwator
obserwator
3 lat temu

do obserwatora z godzinę temu, proszę zmień nick np. na obserwator nr 2 bo ten sam nick a
dwie różne osoby komentujące.. Jeżeli masz wiedzę na ten temat co piszesz to szacun.

Rum
Rum
3 lat temu

Chodak-z czym do ludzi??? Po pierwsze jest sołtysem-nie robi nic. Nawet gęby nie umie otworzyć publicznie. Pierniczy tylko farmazony pod sklepem lub fontanną. Niech lepiej zajmie się robota, bo go Pietrek wreszcie wyśle na bezrobocie.I tak ma chłop cierpliwość do tej pierdoły.

obserwator
obserwator
3 lat temu

odpowiedz do Rum : Chodak to nawet nie zwołał zebrania i nie powiadomił mieszkańców o likwidacji placówek oświatowych w starym Działoszynie i dziś
ma czelność kandydować na radnego.On powinien zrzec się swojej funkcji ale kasa się liczy i tego nie zrobi.Takich mamy przedstawicieli w samorządzie.

Rum
Rum
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Nikt z taką pierdołą się liczyć nie będzie. Pewnie dowiedział się ostatni.

Niwiscok
Niwiscok
3 lat temu

Do tych co szczekają na Chodaka. Od kiedy sołtys jest od wszystkiego. To chyba od radnych zależy czy jest szkoła, zebranie w sprawie itd. Sołtys ma zebrać podatek i szepnąć coś radnemu. Mylicie kompetencje radnego z sołtysa. Be be be. Ciekawe ile wymagaliście od radnych z okręgu do tej pory. Chyba nic bo nic na tym osiedlu nie ma. Ale sołtys zły.

obserwator
obserwator
3 lat temu

do Niwiscok To Ty mylisz kompetencje.Sołtys jest pierwszym ogniwem między społeczeństwem a władzą.On ma nie tylko prawo ale i obowiązek informować
wyborców co ,gdzie i kiedy będą likwidować.Nie zrobił nic.Siedział jak mumia na
sesji i w Szkole na zebraniu.To jest sołtys.My nie szczekamy tylko stwierdzamy fakty a tych nie da się zmienić.Chwali się pracą w OSP ale za to im płacą!

Maki ska
Maki ska
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Chciałbym nadmienić, że strażacy OSP otrzymują wyłącznie ekwiwalent za wyjazdy alarmowe i szkolenia. Jeśli chodzi o pozostałą prace społeczną robią to bo chcą!!!

Wyborca
Wyborca
3 lat temu

Wybór chyba jest oczywisty. Pana Marka Leszczyńskiego znają wszyscy i nie ma lepszego kandydata. To odważny człowiek i na pewno będzie dobrze reprezentował nasze interesy w radzie i urzędzie. Mam nadzieję że w pierwszej kolejności zajmie się smrodem z miejskiej oczyszczalni bo to palący problem lato się zbliża. Panie Marku u mnie w domu ma pan 4 głosy. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Hania
Hania
3 lat temu

Ja zagłosuje na Pana Adama bo to jedyny kandydat godny zaufania i do tego bardzo sympatyczna buzia 😊

obserwator
obserwator
3 lat temu

Haniu a może nas przekonasz dlaczego p.Bednarek jest godny zaufania a my o tym nie wiemy ,przyjemne buzie na ulotkach mieli radni ze starego Działoszyna
i sprzedali nasze potrzeby oświatowe jak kurę na targu.Gdyby poprzednie panie
radne były w tej kadencji nigdy nie doszłoby do likwidacji Szkoły i Przedszkola.
Poruszyłyby wszystko,żeby nie doszło do likwidacji.Dlatego tak ,,pomagał”ksiądz.!

Stare miasto
Stare miasto
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

W pełni popieram. Żal patrzeć na to, co mamy, a właściwie czego już nie mamy na Osiedlu nr 1. To zawdzięczamy tylko i wyłącznie radnym z obecnej kadencji. Jak Państwo czujecie się z tym, że Działoszyn pozostawiliście bez pomocy? Mozna ludziom w oczy spojrzeć bez wyrzutów sumienia? Jakim trzeba być człowiekiem?

Pajeczak
Pajeczak
odpowiedział na komentarz  Stare miasto
3 lat temu

Szkoda, że nie wygrała wyborów p. Halina, chyba tylko ona mialaby jaja na sesjach, bo reszta to przydupasy szefka. Z likwidacja szkół i przedszkoli nie poszlo jeszcze calkiem. Jedynym obroncom szkoły i przyjaciem dzieci jest Kurator Łódzki człowiek obcy dla Działoszyna a jednak ma rozum. W Pajecznie powstała druga podstawówka w miejsce gimnazjum, w Działoszynie zlikwidowano. Gdzie tu rozum, wystarczylo przeniesc jedynke do budynku po gimnazjim, a dwójkę zostawić na starym miejscu, gdzie byly 2 sale gimnastyczne i świeży remont.

Last edited 3 lat temu by Pajeczak
MAMA
MAMA
odpowiedział na komentarz  Pajeczak
3 lat temu

ale była przecież taka propozycja, aby przenieść tylko jedną szkolę do budynku po gimnazjum, to rodzice dzieci z jedynki się nie zgadzali i dyrekcja też

Pajeczak
Pajeczak
odpowiedział na komentarz  MAMA
3 lat temu

To szkoda, ze jej nie zrealizowano, teraz za karę stloczono 450 dzieci bez boiska z jedną halą dzielona przepierzeniami. Jak raz dzieci wejdą siedzą wiele godzin.

MAMA
MAMA
odpowiedział na komentarz  Pajeczak
3 lat temu

boisko jest, a przepierzenia sa na kazdej hali, bo tak ma to dzialac, wiec to nie problem

MAMA
MAMA
odpowiedział na komentarz  Pajeczak
3 lat temu

moje dziecko nie chodzi tam za kare, tylko z przyjemnoscia

eduardo
eduardo
odpowiedział na komentarz  Pajeczak
3 lat temu

Kiedyś w starej dwójce było dużo więcej dzieci i jakoś tłoku nie był!!! 450 osób na taki budynek to mało

obserwator
obserwator
3 lat temu

Do stare miasto ,dziękuję za poparcie.To ci wylansowani przez burmistrza i księdza radni tak nas zawiedli.Jeden wziął nogi za pas i nas pozostawił a druga
.śmieje się wyborcom w twarz.Dużo owieczek olało pasterza po wyborach a
zwłaszcza młodzi bo gdzie sojusz tronu z ołtarzem to diabeł się cieszy.

Jurand
Jurand
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Pani radna na pytania o problemy likwidowanych placówek odpowiada JA NIE JESTEM RADNA Z TEGO OKREGU.

obserwator
obserwator
3 lat temu

Jurand: to trzeba być bezczelnym,żeby tak odpowiadać.Stary Działoszyn to jedno
osiedle ,które ma dwóch radnych.To znaczy ,że ją nie obchodzi co się dzieje w tym
osiedlu.To dlaczego przychodziła na zebranie do Szkoły i przekonywała do jej li-
kwidacji.Hipokryzja nie ma granic.Budynek Przedszkola był rzekomo niebezpieczny,teraz dla przerośniętej administracji jest bezpieczny.

Jurand
Jurand
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Dokladnie tak jest!!!!

Edek
Edek
odpowiedział na komentarz  Jurand
3 lat temu

Na taczke bobrusa

obserwator
obserwator
3 lat temu

.Czy wiecie ,że decyzją radnych i burmistrza wypowiedziano najem lokalu dla pani
Rataj,która prowadzi jedyną w gminie Przychodnię na NFOZ. Teraz będziemy mieli
laryngologa tylko prywatnie i to w Pajęcznie lub w Wieluniu.To jest ta pomoc dla
społeczeństwa tak szumnie zapowiadana w ulotkach wyborczych.Czy teraz ta
radna powie ,że to nie w jej okręgu.A co na to pozostali radni.

Maniek
Maniek
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Bardzo trafne spostrzeżenie. Tutaj w tej gminie wszystko co jest dobre sie niszczy. Burmistrz nie dosc ze „reformator oswiatowy” to widze ze takze bierze sie za „reformowanie” opieki zdrowotnej w gminie.

Księgowy
Księgowy
odpowiedział na komentarz  Maniek
3 lat temu

Przecież PIS to wszędzie wszystko niszczy. Tylko w TVP wszystko ładnie. To niszczyciele pierwszej wody. Co dobrego PIS zrobił choćby w naszym regionie, energetykę topią, śmieciami nas zasypują, oświata leży, służba zdrowia tak samo, gospodarka również. Oni potrafią tylko zadłużać, jak Obajtek PKN Orlen. W 2017 jak zaczynał prezesować 0,8 miliarda długu, na koniec 2020 – 12 miliardów, 1,5 miliarda w błoto w elektrowni Ostrołęka, itd. szkoda pisać, to grabarze Polski. Tylko sami nie mogą się nażreć, ciągle mało.

xyz
xyz
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Mało to lokali do wynajęcia w Działoszynie. Pewnie nie za taką cenę ale są. Poza tym fajny laryngolog wszystkim dzieciom zapisuje ten sam syrop za cenę z kosmosu, który nic nie daje.

Uczen
Uczen
odpowiedział na komentarz  xyz
3 lat temu

To po co ten ośrodek Zawsze można sobie zmienić lekarza ale jak go nie będzie albo tylko płatnie to gdzie iść i za co

Malwina
Malwina
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Może w końcu pojawi się Laryngolog, a nie laryngolog

obserwator
obserwator
3 lat temu

xyz i Malwina odpowiedz: może pojawi się Laryngolog ale za kasę nie na ubezpieczenie a jak komuś nie pasuje lekarz na NFZ zawsze może iść do prywatnego za 200 lub 300 zł i otrzyma tani syrop taki co można kupić bez recepty.Większość ludzi chwali tą panią a nie wszystkich stać płacić.

Malwina
Malwina
odpowiedział na komentarz  obserwator
3 lat temu

Nie spotkałam nikogo z tej większości. Nie trzeba iść do prywatnego od razu,można iść na fundusz do kogos konkretnego. I wcale nie chodzi tu o tanie syropy tylko skuteczne leki! To co zapisuje ten lekarz każdy otrzyma bez recepty. To że na miejscu fajnie, ale sama lokalizacja takiego gabinetu nie robi z tej osoby super specjalisty.

obserwator
obserwator
3 lat temu

Malwina widocznie mało rozmawiasz z ludźmi.Na fundusz niestety jest tylko jeden lekarz laryngolog w naszej gminie i nie ma wyboru.O tym czy lekarz jest dobry
świadczy ilość pacjentow i długie kolejki.Ta pani nie musi martwić się o pacjentów.Chodzą tam zarówno matki z dziećmi jak i wiele osób starszych.Jeżli
tobie nie odpowiada to możesz mieć innego lekarza twoja sprawa.