Czterej pijani kierowcy zatrzymani na drogach powiatu

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w ostatni weekend wyeliminowali z ruchu aż 4 nietrzeźwych kierujących. Wszyscy zatrzymani kierowali pojazdami mechanicznymi. Za jazdę na „dwóch gazach” grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W miniony weekend pajęczańscy policjanci zatrzymali na drogach naszego powiatu, aż czterech nietrzeźwych kierowców. W dwóch przypadkach byli to motorowerzyści, każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejni dwaj zatrzymani to kierowcy samochodów osobowych. Do wszystkich zdarzeń doszło w sobotę 3 czerwca w godzinach popołudniowych.

W pierwszym przypadku kierujący samochodem peugeot 55-letni  mieszkaniec gminy Siemkowice miał ponad 1,5 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany został w związku ze spowodowaniem kolizji drogowej w Działoszynie. 41-letni kierowca citroena berlingo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w samochód Nissan, kierujący poddany badaniu miał ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje st. asp. Mieczysław Botór z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Wszyscy kierujący usłyszą zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Pajęczańscy policjanci apelują o reagowanie i zgłaszanie podejrzeń dotyczących nietrzeźwych kierujących, osoby takie sprowadzają niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia na innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułDzień Dziecka w Pajęcznie [ZDJĘCIA]
Następny artykułNocna kolejka pod urzędem
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments