R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatDołącz do Szlachetnej Paczki

Dołącz do Szlachetnej Paczki

Rusza kolejna edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Także w Działoszynie oraz Pajęcznie mądra pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, które znalazły się w niezawinionej biedzie!

Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę w potrzebie z rejonów Działoszyn oraz Pajęczno i przygotować dla niej mądrą pomoc. Przekazując rodzinie paczkę pokazujemy jej, że nie jest sama ze swoimi problemami. Organizatorzy mają nadzieję, że paczka będzie impulsem do zmiany w życiu rodziny. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt, wspierając rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.

Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, których zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.
W tegorocznej edycji projektu działa ośmiu wolontariuszy w Działoszynie działa oraz pięciu w Pajęcznie. Celem działań jest pomoc 36 rodzinom.

Jak zrobić Paczkę:
1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc, której historia najbardziej Cię użekła.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
5. W czasie Finału (9 i 10 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Rewolucja w pomaganiu – Lubimy ludzi!

Paczka to oryginalny, polski pomysł. Nikt na świecie nie zorganizował tak precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak duża skalę. – mówi ks. Jacek Stryczek.
– Zamiast szukać podziałów, my lubimy ludzi, lubimy siebie, wydobywamy z siebie i innych to, co najpiękniejsze. W ten sposób staramy się czynić świat i ludzi dookoła nas piękniejszymi. Dzięki temu wszystkim jest lepiej, lepszy staje się świat. – dodaje ks. Stryczek.

tekst, fot.: Materiały promocyjne
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments