R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatDziałoszyn. 35-letni kierowca wydmuchał ponad 4,5 promila

Działoszyn. 35-letni kierowca wydmuchał ponad 4,5 promila

Ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie miał 35-letni kierujący, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

W poniedziałek 18 września dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Działoszynie na ulicy Ożegowskiej. Sprawca nie tylko spowodował kolizję ale oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol drogówki.

– Mundurowi ustalili, że 47-letni kierujący pojazdem Citroen Berlingo mieszkaniec powiatu wieluńskiego jadąc drogą w kierunku miejscowości Ożegów w pewnym momencie zobaczył w lusterku wstecznym Volkswagena Passata zbliżającego się do niego z dużą prędkością. Rozpędzony pojazd uderza w tył Citroena. Kierujący Passatem odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności zauważyli pojazd, który brał udział w zdarzeniu drogowym. Kierujący tym pojazdem był tak pijany, że myląc kierunki wrócił się na miejsce popełnionego zdarzenia – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 35-letniego mieszkańca gminy Działoszyn. Okazało się, że miał ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po weryfikacji w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pojazd nieodpowiedzialnego kierującego został zholowany na parking, a 35-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawa trafi pod ocenę sądu. Za te przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej nawet do kwoty 60 000 złotych.

źródło i fot.: KPP Pajęczno

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments