Emocje na sesji w powiecie [WIDEO]

51

Radni powiatowi nie zdecydowali się poprzeć protestu przeciw projektowi ustawy o Polskiej Służbie Geologicznej. Zdaniem większości Rady należy dopracować wyrażone w proteście stanowisko.

O projekcie utworzenia Polskiej Służby Geologicznej pisaliśmy jako pierwsi w powiecie jeszcze w październiku 2016 roku. Jednym z założeń ustawy jest ograniczenie kwoty, jaką samorządy otrzymują od działających na ich ternie kopalń z tytułu opłat eksploatacyjnych. Do tej pory w zamian za to, że na ternie gminy wydobywane są bogactwa naturalne, samorządy mogły liczyć na duże pieniądze zasilające ich budżet. Była to swoista forma finansowej rekompensaty za szkody górnicze i degradację środowiska, powodowane przez wydobycie węgla w obrębie tych gmin. Według wstępnych szacunków dwie gminy z terenu powiatu pajęczańskiego – Rząśnia i Sulmierzyce – mogą stracić w najbliższych latach kilkadziesiąt milionów złotych.

Podczas XXIII sesji Rady Powiatu Pajęczańskiego punktem, który wzbudził największe emocje, było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia protestu przeciw projektowi ustawy o Polskiej Służbie Geologicznej. Do głosowania w tej sprawie jednak nie doszło, ponieważ większości Rady uznała, że wyrażone w proteście stanowisko wymaga znaczących zmian.

Więcej w materiale filmowym.

Poprzedni artykułSeria wypadków na drogach powiatu
Następny artykułZarząd Powiatu do wymiany?
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

51 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anty PIS
Anty PIS
7 lat temu

Szydłowski z Ławniczkiem beneficjenci dobrej zmiany. Ciekawe jak radny Ławniczek, który tak troszczy się (zabiega) o drogę powiatową Pajęczno-Rząsnia-Będków zamierza ją wybudować jak zabiorą pieniądze do Warszawy. Rząśni nie będzie wtedy stać na sfinansowanie tego zadania które leży po stronie powiatu.

Sulmier
Sulmier
7 lat temu

Hańba!!!! Niech powie Szydłowski czy tam inne Misiewicze, ile dostaną z tych pieniedzy podwyżki! Przeżrą je z resztą pisowskich kacyków! TO JEST ZWYKŁY RABUNEK!!!!!!

Koń z pajeczna
Koń z pajeczna
odpowiedział na komentarz  Sulmier
7 lat temu

To nie Ryski,Zbyszki,Nowaki,sikorsscy i inni pozeracze osmiorniczek u sowy, to nie gabinet kopacz i milionowe podwyżki. Radzę wziąć tabletkę na ból dupy!!! Powinna się przydać na najbliższe 3 lata i kolejne dwie kadencję

Anty PIS
Anty PIS
odpowiedział na komentarz  Koń z pajeczna
7 lat temu

Koniu zmień płytę, i popatrz co robią teraz twoje ziomki, zachowują się tak samo jak wymienione przez ciebie wyżej osoby. Tamci przynajmniej nie niszczyli naszego regionu tak jak starają się to zrobić sługusy tego nada prezydenta, premiera, marszałka Jarosława.

10warta
10warta
7 lat temu

Zderzenie początku wideo, gdzie Pan Szydłowski mówi o tym, że takie Sulmierzyce czy Rząśnia powinny się dzielić i końca gdzie Dyrektor naszego Szpitala dziękuje za dofinansowanie pracowni radiologicznej. Bezcenne. I do tego janosikowe, które z tych gmin jak najbardziej „trafia” do tych biednych okolicznych gmin 😀
Śmiech na sali.

Anty PIS
Anty PIS
odpowiedział na komentarz  10warta
7 lat temu

Trzeba głośno mówić co ten pis wyprawia i próbować się przeciwstawiać bo oni rzeczywistość widza z pozycji Jarka a jego punkt widzenia jest zupełnie inny i raczej nie za ciekawy (np spowolnienie gospodarcze celem przeforsowania swojej wizji Państwa a co będzie jeśli się myli druga Białoruś, Ukraina itp.). Dobrze powiedziane przecież Rząśnia i najprawdopodobniej Sulmierzyce już w tym momencie dzielą się z innymi swym „bogactwem” poprzez wpłacanie do budżetu krajowego tzw. janosikowe.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Anty PIS
7 lat temu

Sulmierzyce również oddają, chyba ok. 1 mln na chwilę obecną. Tylko gdzie? Rownież płacą za rzeczy za które odpowiada powiat. Teraz będą płacić misiewiczom.
#powiatpajeczanski

Anty PIS
Anty PIS
7 lat temu

Szkoda że przeciw tej uchwale zagłosowali radni powiatowi z terenu Gminy Rząśnia Pan Ławniczek i Sikora ale oni zazwyczaj są przeciw wszystkiemu chyba że inicjatywa wychodzi z ich strony. Szacunek dla Pana Pacaka on jako przedstawiciel swojego okręgu jasno się wypowiedział mimo że jest z obozu pis, a radny Ławniczek niby jest za ale jest przeciw ale to „misiewicz” i czego się spodziewać więcej. O o poloniście Szydłowski nie pisze nic po prostu brak słów ale on gra jak pielucha zagra.

norek
norek
odpowiedział na komentarz  Anty PIS
7 lat temu

niech lepiej powie jak leczy krowy bez wystawiania rachunkow na lewo albo robi waly na lekach. nie na darmo go wywalili z wojta.

Gffh
Gffh
7 lat temu

A Wy kogo beneficjentami jesteście ? #tokarskiewicze, #stolarczykiwicze ?

Anty PIS
Anty PIS
odpowiedział na komentarz  Gffh
7 lat temu

Czekałem kiedy to napiszesz misieiwiczu, zastanówcie się co robicie z tym regionem i Państwem nie słuchajcie w ciemno Jarka bo ona was w ciśnie jak cytrynę i wyrzuci.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Gffh
7 lat temu

I jeszcze # orzeszkowie 🙂 Patrząc na to, że wolelibyśmy aby te pieniądze trafiły do naszego regionu to: #jednakowie, #jedrzejewscy itd.
A poważnie. #powiatpajęczański.
Nie #misiewicze, a Pan Szydłowski to już całkowity brak słów i hashtagów 🙂

norek
norek
odpowiedział na komentarz  Gffh
7 lat temu

Zabiorom ludziom a za rok bedzie premia dla marszalkow sejmu nie 13 a 20 tysiecy. dobra zmiana musi byc

Koń z pajeczna
Koń z pajeczna
odpowiedział na komentarz  norek
7 lat temu

to nie PO!

obywatel
obywatel
7 lat temu

Poniżej cytaty Pani Poseł Beaty Mateusiak-Pieluchy dla Kulis: „Uważam, że opłata eksploatacyjna powinna być wyższa niż proponuje się we wspomnianym projekcie ustawy, ale niższa niż była dotychczas.” „Jak porówna pan gminy Rząśnia i Kiełczygłów, czy gminę Sulmierzyce i Strzelce Wielkie, to ich budżety są nieporównywalne, choć mieszkańców mają podobną ilość.” „Jestem za podwyższeniem gminom tej opłaty w stosunku do projektowanej. Natomiast obniżeniem w stosunku do tego co jest.” Pan Szydłowski chyba nie uzgodnił swoich dywagacji. Jak wezmą kasę to dadzą, ale na opłatę dla deformy Zalewskiej itd. Szanowni Państwo w wyborach parlamentarnych ponad 50 % w tych gminach poparło PIS!… Więcej »

Anty PIS
Anty PIS
7 lat temu

Ślusarek też jest przeciw bo już przebiera nóżkami do stołka starosty pajęczańskiego tylko niech pamięta że jak się z pisem ułoży to będzie musiał robić tak jak mu pani poseł będzie kazać. No i czy pogodzi obowiązki starosty i wice wójta Siemkowic. Panie Tadeuszu przemyśl swoje stanowisko tak samo jak ludzie z PSL Sobczak Mielczarek itp.

oh..karol
oh..karol
odpowiedział na komentarz  Anty PIS
7 lat temu

Ślusarek to się sprzeda za paczkę zapałek…. Niech go lepiej konkubina pilnuje bo kazdy wie jakie ma dwie słabości, zostanie sama jak palec

palot
palot
7 lat temu

Panie Szydłowski , skoro mówi Pan o solidarności gmin które powinny podzielić się z tymi którzy mają mniej to proszę zacząć od siebie. Pan zarabia 30,000 miesięcznie a zdecydowana większość z nas ok 2000.00 Proszę nam przekazać swoje wynagrodzenie do podziału. Pan Panie Ławniczek też nie zarabia chyba tak mało ? Czekamy . Ale oczywiście że nie oddacie bo jak Wy macie więcej to jest dobrze…

nn-nn
nn-nn
7 lat temu

Napinacze internetowi szaleją, bo kończy się era PO. Oderwanie od koryta. Lewera, Tokarski, Piekarz i Stolarczyk nie będą już decydować, kto ma pracę dzięki nim, a kto nie ma. Dobrze , że jest bezdyskusyjny materiał video z sesji, więc każdy może wyciągnąć swoje wnioski bez Waszych tendencyjnych wypowiedzi. Szczególnie, że to portal wspierany przez Tokarskiego i jego kompanów.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  nn-nn
7 lat temu

W d… z PO i tymi Panami. Teraz nowa banda chce swojego, co dla nas za różnica. W tym sporze tracimy jako powiat! A misiewicze, których reprezentujesz, się nachapią.
A materiał obnaża przede wszystkim butę i ignorancje Pana Sz.

Lallaalala
Lallaalala
odpowiedział na komentarz  10warta
7 lat temu

Zgadza się.Polakom się wydaje ,że jak wygra wybory nowa partia to będzie lepiej.Co za różnica kto jest przy korycie.Praktycznie wszyscy politycy mają w dupie dobro narodu. Tutaj potrzeba bardziej fundamentalnych rozwiązań.Może coś na wzór rozwiązań szwajcarskich?

Ant pis
Ant pis
odpowiedział na komentarz  nn-nn
7 lat temu

Kolejny misiewicz przypomina PO ale nie widzi co sie dzieje aktualnie. Brak slow ale wszyscy misiewicze to robia wszystko aby Jarus ich zauważył jak jego idee rozpropaguja

Lesiu
Lesiu
odpowiedział na komentarz  nn-nn
7 lat temu

Ty sam jesteś napinaczem!! Twoi koledzy trzymają się stołka i kasy OKRADNĄ mieszkańców swoich okręgów!! Sikora i Ławniczek!! Ławniczek tak szczeka o drodze do Rząśni tak jeździ do tej Warszawy otwierać te drzwi, że powołanie tej służby geologicznej przejdzie pewnie na kolejnym posiedzeniu Sejmu!! I nie pier.. tu o PO czy Burmistrzach bo oni nic nie mogą zrobić! Szydłowksi pewnie dostał przykaz jak to przejdzie na sesji to lecic i chłopina się tak wystraszył utraty kasy, że chce teraz odwołania Lewery!! Jakoś pisuiry doprowadzą do zamknięcia szpitala! zabrania kasy od kopalni!! No ku…same plusy!! Jak ci nie pasuje portal to… Więcej »

Koryto to samo tylko świnie inne
Koryto to samo tylko świnie inne
odpowiedział na komentarz  nn-nn
7 lat temu

Kto teraz dorwał się do koryta. Szydłowski i Ławniczek wyuzdana resztki czy to co pampers załatwiła w PGE GiK S.A.

pyza
pyza
7 lat temu

odwolali w koncu Lewere?

Lesiu
Lesiu
7 lat temu

A ja mam pytanie do redakcji. Czy możecie sprawdzić zwolnienia radnych Mielczarka i Bartczaka?! Czy oni mogą brać udział w sesji?! Bo ten Mielczarek to na 2 lata kadencji to chyba 1,5 roku jest na zwolnieniu?! I jeszcze przychodzi na sesje i głosuje (wstrzymał się) inaczej niż starosta!! Parodia człowiek.

tadiii
tadiii
odpowiedział na komentarz  Lesiu
7 lat temu

A kto to jest ten mielczarek???

Lesiu
Lesiu
odpowiedział na komentarz  tadiii
7 lat temu

Pan vicestarosta! zdobył 181 głosów!! Patrząc na jego zachowanie na tej sesji to honoru nie ma!! Przyszedł i wstrzymał się od głosu! Chyba taki dostał rozkaz od dowódcy z Siemkowic! Bo ten też zapomniał, że jest w PSL a nie Pis!?! Chociaż w sumie to on jest taki, że się sk…… za garść srebrników!

święty mikolaj
święty mikolaj
odpowiedział na komentarz  Lesiu
7 lat temu

Nie kojarze gościa, chyba rzeczywiscie jakiś ,,pracuś,, pierwszy w kolejce ktory : pojdzie boso, pojdzie bosooooo!!! Chyba nie jest swiadomy co go czekaaaa…. Hehehe,

Ciekawa
Ciekawa
odpowiedział na komentarz  święty mikolaj
7 lat temu

Panie redaktorze skoro wywołał Pan burze tym artykułem to może faktycznie napisze Pan czy można brać udział w sesji na zwolnieniu?! Bo normalnego obywatela już by ZUS sciagal!! Ciekawi mnie jeszcze ile na.zwolnieniu był ten Mielczarek?!! Bo jeśli faktycznie tak długo to powinien sam zrezygnować z funkcji wicestarosty!!

dzinks
dzinks
odpowiedział na komentarz  Ciekawa
7 lat temu

Za długo bylo dobrze. Dopusccie jełopów, będziecie jeść bulki.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Lesiu
7 lat temu

Pan Barczak to czlowiek który jeśli był na tej sesji i innych to jest chory naprawdę i czynił to bo uważał, że tego chce społeczeństwo. Więc wyluzujmy.
Co innego z drugim 🙂 Choć szybkie guglowanie mówi, że może być na takiej sesji to inne wyniki mówią wprost o wygramych przez ZUS sprawach sądowych w takich tematach.
Myślę, że ZUS powinien po prostu sprawdzić Pana Mielaczarka choćby na najbliższej sesji 😉 Ciekawe.

rufi
rufi
7 lat temu

Panie Stolarczyk Pan to ma klasę!! Brawo!! Misiewicze nie dorastają Panu do pięt! Oni nawet nie wiedzą o czym mówią, bredzą od rzeczy….. Masakra!!!! kto na nich głosował!!

dzinks
dzinks
odpowiedział na komentarz  rufi
7 lat temu

100 % wolę Stolarczyka, niż jaśnie wielmożnego Sikore. Przynajmniej gmina się rozwija. Ale pewnie nie długo, bo zabiorą resztę kasy i będzie bieda jak zawsze.

taki-obywatel
taki-obywatel
7 lat temu

Panie Slusarek sprzedał Pan PSL razem z jego działaczami, którym jak widać niestety podoba się dyktatura PIS-uaru, co chwilę zakładacie nowe futra, nadzieja w tym ze w końcu w następne się nie zmieścicie.

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  taki-obywatel
7 lat temu

Z tymi „nie mieszczącymi się w futrach” to dobre jest 🙂 Pożyczam przy najbliższej okazji 😉

maly
maly
7 lat temu

To jest Rada Powiatu Pajęczno czy przybudówka PIS? Jak możecie działać przeciwko gminom tego powiatu nie popierając stanowiska mówiącego o sprzeciwie powstania nowego , chorego tworu zapełnionego nowymi Misiewiczami za czym pójdzie zabranie pieniędzy z tego terenu ? To że Szydłowski i ławniczek mają dług do spłacenia to oczywiste i bedą tańczyć jak im Jarosław zagra ale inni radni ? To jakieś jaja są normalnie… A Ławniczek do Warszawy jeździ i rozmawia…z kim ? On ??? Tylko , że w następnych wyborach znowu zagłosujecie na te same stare ryje i one będą siedzieć z powrotem na stołkach a zmiany mogą… Więcej »

Duża Stopa
Duża Stopa
7 lat temu

Jak Stolarczyk taki zły i jego czas już minął to czekamy aż Pan Ławniczek sie teraz wykaże z kolegami i zrobią drogę w Suchowoli , bo można sobie koła w aucie pourywać …..ale co tam panu Ławniczkowi dorwał się teraz do koryta , ma auto służbowe to mu to nie przeszkadza , bo swoim nie jezdzi. Stolarczyk ma klasę i jego wypowiedzi są zrozumiałe i konkretne nie owija w bawełnę , potrafi podnieś głowę do góry i odpowiedzieć , nie jak pan Ławniczek głowa w dół i pod nosem pomruczy coś jak Kot Jarusia .

Gienia
Gienia
7 lat temu

A kto z tych starych pryków dopuści młodych i wykształconych do rządzenia!!! A Wójt Stolarczyk jak ma kasę to rządzi a jak kasy braknie to się zmyje. Sztuką rządzenia jest gospodarność a tutaj w gminie w wielu dziedzinach jej brak.

orient
orient
odpowiedział na komentarz  Gienia
7 lat temu

Na pewno #Misiewicze są lepsi…

obserwator
obserwator
odpowiedział na komentarz  orient
7 lat temu

mówiąc krótko– recepta jest tylko jedna dla powiatu — za dwa lata trzeba wymienić towarzystwo w pakiecie i będzie spokój

anonim
anonim
odpowiedział na komentarz  obserwator
7 lat temu

Gdy są pieniądze – źle ponieważ wójt nie może się wykazać gospodarnością. Gdy kasy nie ma , jeszcze gorzej ponieważ nic nie można zrobić. Właśnie takie rozumowanie doprowadza ten kraj do ruiny, nic tylko zawiść i zazdrość. W gminie Rząśnia co chwile coś się dzieje, są budowane drogi , stadiony, place zabaw i wiele innych. Może droga Gieniu oświecisz nas gdzie przejawia się ta niegospodarność w Rząśni? Bo jak rozumiem przez niegospodarność rozumiemy marnotrawienie pieniędzy. Wydaję mi się że należysz do tej grupy ludzi, która tylko potrafi toczyć pianę w komentarzach a tak naprawdę nie potrafi sformułować żadnego sensownego argumentu… Więcej »

Gienia
Gienia
odpowiedział na komentarz  anonim
7 lat temu

A budowa nowej remizy w Zielęcinie to niby taka niezbędna inwestycja!!!!

cacek
cacek
7 lat temu

Powiedzmy zdecydowane nie, w przyszłych wyborach samorządowych radnym którzy swoim zachowaniem nie dbają o wizerunek własnej partii i wyborców . Bo wyborca nie po to głosuje na jegomościa z jakiegoś ugrupowania aby tan przymilał się do opozycji i na odwrót

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  cacek
7 lat temu

Pajęczańskie Stowarzyszenie Lewerożerców 😀
… wzajemnie się to łączy! Zakładam partię. Widząc co się dzieje i jak widać czego chce Suweren wieszczę sobie sukces! 😉

Hetman
Hetman
odpowiedział na komentarz  cacek
7 lat temu

Brawo dla Wójta Orzeszka i radnego Pacaka który jako jedyny ze swojego okręgu bronił naszego regionu przed zagarnięciem kasy przez rząd. Panie Wójcie mieszkańcy gminy Sulmierzyce stoją za Panem murem – niech Pan o nas walczy do końca. Czemu radni powiatowi nie widzą ile Sulmierzyce dają na chodniki przy drodze powiatowej. Oni tego by nigdy nie zrobili. A radni z naszego okręgu głosujący przeciw nam (Sikora i Ławniczek) niech lepiej przejadą się drogą powiatową od Bogumiłowic w kierunku Suchowoli i zobaczą ten dramat – takiej fatalnej drogi nie ma w całym powiecie. Lepiej niech całą swą determinację w walce o… Więcej »

Hetman
Hetman
odpowiedział na komentarz  Hetman
7 lat temu

Kolejny absurd to co zrobił a w zasadzie powiedział Szydłowski a mianowicie publicznie skarcił Wójta Orzeszka za to że ten wbrew partyjnej linii ośmielił się walczyć o swoich mieszkańców o dobro gminy. To po prostu hańba i wstyd.

Tosiek
Tosiek
odpowiedział na komentarz  Hetman
7 lat temu

Przyjdą wybory to i tak będzie startował z Pisu. Wszystko pod publiczkę 🙁

Michał
Michał
4 lat temu

Ławniczek ale z ciebie dzban.

haha
haha
odpowiedział na komentarz  Michał
4 lat temu

durszlok

Michał
Michał
4 lat temu

Janosikowe dla gmin powiatu.