Gazyfikacja coraz bliżej

12

Już w przyszłym roku mieszkańcy gmin Sulmierzyce i Rząśnia będą mogli ogrzewać swoje domy gazem dostarczanym z sieci Polskiej Spółki Gazownictwa. Jak zaznaczają wójtowie, gazyfikacja nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie posła Krzysztofa Ciebiady.

Gminy Rząśnia i Sulmierzyce to samorządy, które dużą wagę przykładają do działań mających na celu podniesienie proekologiczności naszego regionu. Dzięki wyskokim dofinansowaniom mieszkańcy mogli zakładać za ułamek rynkowej ceny instalacje solarne czy fotowoltaiczne. W najbliższym czasie gminy wykonają kolejny duży krok w stronę ekologii — podłączenie do sieci gazowej Polskiej Spółki Gazownictwa. Ogrzewanie domu gazem jest jednym z najbardziej komfortowych, a zarazem ekologicznych rozwiązań. Wbrew wielu opiniom nie jest droższe od np. ekogroszku, a w niektórych przypadkach okazuje się bardziej ekonomiczne.

Gazyfikacja to jeden z kolejnych punktów na mapie rozwoju gminy Sulmierzyce, zaplanowanych przez wójta Gabriela Orzeszka. Włodarz podejmował działania w tym kierunku już od dawana i nie ukrywa, że gazyfikacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie świeżo upieczonego posła Krzysztofa Ciebiady:

Od wielu lat staraliśmy się o pieniądze na taką inwestycję dla naszej gminy. Udało się to w końcu dzięki posłowi Krzysztofowi Ciebiadzie. Aktualnie posłowi, ale pierwsze rozmowy o gazie rozpoczęliśmy, kiedy pan Ciebiada był wiceprzewodniczącym sejmiku województwa łódzkiego. Poseł Ciebiada podobnie zresztą jak poseł Rychlik, który pomaga naszej gminie w wielu różnych kwestiach, to są posłowie, którzy swoją funkcję sprawują od zaledwie kilku miesięcy. Natomiast w tak krótkim czasie zrobili o znacznie więcej niż posłowie „stąd” przez ostatnie cztery lata – tłumaczy wójt Gabriel Orzeszek.

Krzysztof Ciebiada był jednym z gości zaproszonych na spotkania z mieszkańcami dotyczącego gazyfikacji. Poseł zaakcentował doskonałą współpracę z wójtem Tomaszem Stolarczykiem oraz wyeksponował fakt, iż w pierwotnej koncepcji gazyfikacji województwa łódzkiego gminy Sulmierzyce i Rząśnia nie zostały uwzględnione. Jednak dzięki doskonałej relacji z włodarzami ostatecznie udało się zmienić plany i już wkrótce mieszkańcy będą mogli ogrzewać swoje domy gazem dostarczanym z sieci Polskiej Spółki Gazownictwa.

fot.: UG w Rząśni

R e k l a m a
Poprzedni artykułŁódzkie od wieku
Następny artykułNowoczesne wskaźniki samochodowe – postęp czy regres?
guest
12 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Smutne że poslanka Stąd nie chciała do tego projektu ręki przyłożyć, a było by się teraz czym pochwalić. Ma cienkich doradców, myślą tylko o nabijaniu sobie kasy.

Biały
Biały
odpowiedział na komentarz  Andrzej
1 rok temu

Posłanka Stąd to jeszcze chciała gminy Rząśnia i Sulmierzyce załatwić zabraniem pieniędzy górniczych. Nikt z tych gmin nie powinien na nią zagłosować, no chyba że jest lokalnym zdrajcą.

Pedro
Pedro
1 rok temu

A czy Działoszyn będzie kiedyś podłączony pod gaz

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Pedro
1 rok temu

Tak, pod cyklon-B

aaaa
aaaa
odpowiedział na komentarz  Pedro
1 rok temu

Przecież w Działosyznie jest gaz ziemny…

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  aaaa
1 rok temu

Jest gaz ziemny w Działoszynie i Pajęcznie ale nie od Polskiej Spółki Gazownictwa tylko od prywatnej firmy która za przesył gazu liczy sobie na fakturze trzy razy tyle co we wspomnianej Polskiej Spółce Gazownictwa która jest firmą państwową. Tak nie mylę się dokładnie 278% więcej kosztuje przesył gazu w EWE!!! Finalnie daje to około 70 groszy więcej na jednym metrze sześciennym w porównaniu z całą resztą kraju…

Darek
Darek
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Ale posłanka Stąd nie chce w temacie pomóc, muszą to robić posłowie nie Stąd.

Obserwator
Obserwator
odpowiedział na komentarz  Darek
1 rok temu

Poslowie nie stad robia to tylko przed wyborami chca sie pokazac po wyborach zobaczycie gdzie was beda mieli wasi sojusznicy.nie dziwie sie ze poslanka stad nie pomaga tak jak jest traktowana na sesjach rady jednej z gmin co widac na filmach jest zenujace dziwie sie ze ona na to jeszcze pozwala .mozna kogos nie lubic ale obrazanie wyzywanie od nierobow nieudacznikow to chyba lekka przesada pani posel i pan młynarczyk powinni zrobic cos z tym i zakonczyc to obrazanie

Iwona
Iwona
1 rok temu

Brawo Dobra Zmiana! Brawo Prawo i Sprawiedliwość!

Ja wiem
Ja wiem
odpowiedział na komentarz  Iwona
1 rok temu

Poj…ło cię. Brawo Ciebiada, a nie cały PiS.

obserwator
obserwator
1 rok temu

mnie zastanawia tylko jedno dlaczego ci posłowie ciebiada ,rychlik nie wykazują się w swoich regionach gdzie zaufało im wielu wyborców tylko podpinają się pod inne rejony tak samo z pieluchą w swoim regionie nie chcą jej znać przyczepia się pod bełchatów sieradz żalosne jest wasze zachowanie myślę że ta aktywnoś w sulmierzycach to efekt kampani wyborczej póżniej za dwa tygodnie zapał im minie i będzie jak posłanka stąd ,gdzieś muszą zdobyć te glosy pózniej o nas zapominają taka prawda

Ja wiem
Ja wiem
odpowiedział na komentarz  obserwator
1 rok temu

Fakt, może to i racja. 😭