R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatGmina Działoszyn. Ostrzeżenie i informacja w sprawie skażonej wody

Gmina Działoszyn. Ostrzeżenie i informacja w sprawie skażonej wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie informuje, iż w związku ze stwierdzeniem obecności bakterii z grupy coli w wodociągu Działoszyn zaopatrującym miejscowości: Działoszyn i Posmykowizna, gm. Działoszyn w powiecie Pajęczańskim. Woda jest nieprzydatna do spożycia.

Stwierdzono także śladowe śladowych ilości bakterii z grupy coli w wodociągu Kolonia Lisowice zaopatrującym miejscowości: Lisowice, Kolonia Lisowice, Szczepany, Młynki,Węże, Draby, Kabały, Kiedosy w gm. Działoszyn w powiecie Pajęczańskim oraz miejscowość Grabarze gm. Lipie w powiecie Kłobuckim. Woda nie nadaje się do spożycia.

UWAGA! Woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych i sanitarnych.

Urząd Miasta i Gminy w Działoszynie informuje, że w piątek 11 października w godzinach porannych na placu za budynkiem Urzędu zostanie zorganizowany punkt odbioru wody pitnej dla mieszkańców miasta Działoszyn.

Uruchomione zostały również numery alarmowe:

  • Mieczysław Różański – Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie tel. 602-489-208
  • Michał Słomski – pracownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie tel. 668-251-818
  • Arkadiusz Oleśkiewicz- pracownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie tel. 603-367-131
  • Danuta Kuśnierczyk- Sekretarz Miasta i Gminy Działoszyn tel. 692-469-030

 

R e k l a m a

29 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

29 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
5r3
5r3
4 lat temu

No to grubo nas władza urzadzila

Czesław
Czesław
odpowiedział na komentarz  5r3
4 lat temu

Władza? A może sami sobie to zrobiliśmy przy ujęciu wody, zanieczyszczając ją różnymi płynnymi odpadami, które przedostały się do wód gruntowych, które są w naszym regionie dość płytko.

Geom
Geom
odpowiedział na komentarz  Czesław
4 lat temu

To co ty wylewasz przy ujęciu wody?

Gogoscsc
Gogoscsc
odpowiedział na komentarz  Czesław
4 lat temu

Chyba kucia

staś
staś
odpowiedział na komentarz  Gogoscsc
4 lat temu

Chyba ubojnia i oczyszczalnia

Geom
Geom
4 lat temu

Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje

Anna
Anna
4 lat temu

Burmistrz niech wezwie Rychlika, przed wyborami moze mu stacje uzdatniania wody zmodernizuje i będzie nastepna rozwiązana sprawa w Dzialoszynie

obserwator
obserwator
4 lat temu

W obliczu klęski ekologicznej burmistrz zajmuje się lansowaniem Rychlika i dyskredytacją posłanki udostępniając o niej niekorzystne artykuły na F-B.To jest ta gospodarność.

Czytelnik kulis powiatu
Czytelnik kulis powiatu
odpowiedział na komentarz  obserwator
4 lat temu

Gdzie kulisy powiatu co taka cisza napiszcie teraz o Drabie o jego zaniedbaniach.Zdjęcie zróbcie na tle gówna będzie pasować. Jak kiedyś ta tle barszczu sosnowskiego.

Wyborca
Wyborca
4 lat temu

Chodniki trzeba robić a nie tam jakieś ujęcia modernizowac

Dobra Zmiana
Dobra Zmiana
4 lat temu

Może wodę z Warty trzeba brać?

billyboy
billyboy
4 lat temu

JUŻ TA ,,ZABAWA” TRWA TYDZIEŃ- najgorsze że ŻADNYCH WIADOMOŚCI ILE TO POTRWA -NOŚ BRACIE WODĘ W WIADERKACH jak za ćwieczka-pojutrze możemy IM PODZIĘKOWAĆ ZA TEN ROZKWIT!!

Psl
Psl
odpowiedział na komentarz  billyboy
4 lat temu

Co mają wybory do tego nie rozumie.

Czytelnik
Czytelnik
4 lat temu

Gdzie powiatowa stacia sanepidu? Gdzie kontrole ubojni w Dzialoszynie ? Tylko nie takie kontrole , ze panie kontrolujace wychodza obwieszone bardzo ciezkimi torbami po zakonczeniu kontroli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odbiorca wody
Odbiorca wody
4 lat temu

Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Działoszynie – i to ma być autorytet w dziedzinie wodociągów ? Nieodpowiedni ludzie na odpowiedzialnych stanowiskach. Zgroza !!!!

Wh O
Wh O
4 lat temu

enterokoki i e coli to bakterie kałowe , coś ta oczyszczalnia ścieków chyba nie do końca działa jak powinna…

Fasartow
Fasartow
odpowiedział na komentarz  Wh O
4 lat temu

„za rzeką” ludzie mają szamba zrobione że studni. Nie płacą za ścieki, a szambiarki jedża tam sporadycznie. Poza tym trzeba coś zrobić z ubojnią działoszynska. Może mniej chodników kłaść a zmodernizować oczyszczalnie. Inaczej problem nigby się nie skończy

Woda
Woda
4 lat temu

Panie Drab czy woda po wyborach jest już zdatna do spożycia? Wstyd w takim kryzysie robić kampanie wyborczą .

Ziomal
Ziomal
odpowiedział na komentarz  Woda
4 lat temu

Przy tej ilości ścieków które były wylewane na pola ,nie sądze żeby prędko woda była zdatna do picia skoro skażone są wody głębinowe ,trzeba było działać jak beczki kursowały na pola każdy o tym wiedział i to akceptował to teraz mamy to w kranach .

Marek
Marek
4 lat temu

Na drodze gruntowej biegnącej wzdłuż rzeki z Lisowic do Raciszyna wylewane są ścieki przez zakład od deszczówki .Droga jest zaraz przy rzece i te ścieki wszystkie trafiają do warty ,a wylewane są między innymi nad żródłami które wypływają ze zbocza do rzeki.Kto nie wierzy niech się wybierze w tamte rejony kałuże takie że nie idzie przejechać.

Naoczny świadek
Naoczny świadek
odpowiedział na komentarz  Marek
4 lat temu

Widziałem wczoraj ten ciągnik z beczką jak jechał i skręcił na Lisowice. Ten sam ciągnik z tą samą beczką stał później zaparkowany na parkingu obok ubojni. Więc prawdopodobnie są to ścieki z ubojni. Brak numerów rejestracyjnych na beczce utrudnia identyfikację.

Ja1
Ja1
odpowiedział na komentarz  Naoczny świadek
4 lat temu

Wszyscy widzą i wiedza co się dzieje,tylko osoby,ktore są na odpowiednich stanowiskach i powinny cos z tym zrobić,nie wiedzą i nie widzą nic !!! Porażka…

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Naoczny świadek
4 lat temu

Ścieki zalegające w zagłebieniach drogi mają charakterystyczną dla zakładu od deszczówki białawą barwę i charakterystyczny zapach a więc nie sądze aby tam były wylewane ścieki z ubojni,nieczystości z kału i krwi mają inną barwę.Druga sprawa że ta droga została utwardzona bez pozwolenia przez producenta mrożonek i od wielu lat ścieki są tam wylewane.

Naoczny świadek
Naoczny świadek
odpowiedział na komentarz  Marek
4 lat temu

Ale beczka była z ubojni, może korzystających jest więcej

Piotr Walusiak
Piotr Walusiak
odpowiedział na komentarz  Naoczny świadek
4 lat temu

Włączyłem się w dyskusje kilka dni wcześniej. Otrzymałem od Pana Burmistrza ripostę, na którą odpowiem Panu w odpowiednim czasie. Panie Burmistrzu ponawiam prośbę,którą tym razem kieruję nie do Pana ale do Pana Marka. Panie Marku, minęła już godz. 22.00, więc jest późno ale jutro pojadę na miejsce wskazane przez Pana, jeżeli potwierdzą się Pana słowa (chętnie spotkam się z Panem w tym miejscu). Ja Piotr Walusiak z Pajęczna, oświadczam Panu zgłaszam sprawę do organów ścigania. Proszę więc Pana o przybliżenie miejsca w którym są wylewane ścieki. UWAGA ” NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW” Nie może tak być żeby mieszkańcy gminy cierpieli… Więcej »

Orientalna papryczka
Orientalna papryczka
4 lat temu

Królowa urzędu działa, więc na pewno wszystko załatwi rękami innych chwaląc się tym na lewo i prawo, a król będzie łykał każde jej kłamstwo jak do tej pory. Już jeden cukiernik czy jakoś tak przez nią poległ teraz czas na kolejnego zaślepionego cudowną gadką. Ślepota ludzka nie zna granic.
Ta pani nie ma kręgosłupa moralnego po trupach do celu, ale swą energie mogłaby przeznaczyć na swoją własną rodzinkę by nie chwalić się cudzym dzieckiem.
KARMA WRACA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ

Dzialoszyn
Dzialoszyn
4 lat temu

Już jest zdatna do picia

dociekliwy
dociekliwy
4 lat temu

Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, 2) wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nieodpowiadające obowiązującym warunkom jakości, 3) powodując uszkodzenie lub unieruchomienie urządzenia użyteczności publicznej, w szczególności urządzenia dostarczającego wodę, światło, ciepło, gaz, energię albo urządzenia zabezpieczającego przed nastąpieniem niebezpieczeństwa powszechnego lub służącego do jego uchylenia, 4) zakłócając, uniemożliwiając lub w inny sposób wpływając na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub… Więcej »

Ona
Ona
4 lat temu

Dzisiaj na jedynce program Alarm znowu o Działoszynie.